قول هایی که عملی نشد: گاز ،جاده،تامین پزشک متخصص

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
سه شنبه - ۵ آذر ۱۳۹۲

«شروع گاز کشی به مهر دشت ابرکوه ،نیر ،تفت،بافق و بهاباد در سال 1386(مصوبه هیات دولت 1385)»

گاز رسانی به بافق تا پایان سال 1390 تکمیل می شود (رحیمی معاون اول ریاست جمهوری وقت سفر سوم)

مشکل گاز رسانی به بافق حل حل است (مدیر عامل گاز استان )

تا اول مهر ماه مردم بافق از نعمت گاز بهره مند می شوند (فلاح زاده استاندار وقت )

همان طور که ملاحظه می فرمایید یکی از مصوبات هیئت دولت در اولین دور سفرهای خود به استان یزد این بود که در سال 1386 بافق و بهاباد نیز بتوانند از نعمت گاز بهره مند شوند .

به طور خلاصه ،داستان قول گاز رسانی به بافق از زبان مسئولین خرد وکلان (رییس جمهور،معاون رییس جمهور،استاندار،فرماندار ،مدیر عامل گاز استان و …)مطرح شد.

یکی از موارد اعتراضات مردم ولایی وشهید پرور بافق در اردبهشت 1390 نیز به دلیل تعلل در امر گاز رسانی بود.

اخیراً مطلع شدیم که اعضای محترم شورای شهر به منظور پی گیری پروژه گاز رسانی خدمت مدیران گاز استان رسیده اند ولی باز با وعده «سر خرمن » مواجه شده اند به طوری که «پیله ور »–مدیر عامل گاز استان گفته که تا آخر سال جاری گاز به بافق می رسد (با وجود این که بنا به گفته آنها فقط 6کیلومتر مانده است )ولی اجرای پروژه گاز رسانی داخل شهری – که یک مرحله آن انجام شده است ودو مرحله دیگر دارد- محتاج توجه ویا علی گفتن مسئولین شهر از جمله فرماندار ،امام جمعه ،شورا و از همه مهمتر نماینده مردم در مجلس آقای زارع زاده است که با توجه به قول  هایی که به مردم داده است و لزوم توجه به حقوق مردم تلاشگر و زحمت کش این خطه و مقابله با احجاف بیشاز حد در حق مردم ،باید تلاش نمایند تا این خواسته محقق شود .

مدیر عامل گاز به اعضای شورا گفته است که فاز 2 از اوایل آذر شروع می شود وتا یک سال مهلت قرار داد است .خوب دقت کنید تا آذر 1393 پس از آن نیز باید فاز 3 شروع شود که آن هم بنا به اظهار نظر ها «پشت غول است» که باید اعتبارش بیاید تا عملی شود. به عبارت دیگر اگر مردم بخواهند مجدد یک سالی صبر کنند تا بوجه ای بیاید و مناقصه ای بر گزار گردد ویک سالی هم  اجرا شود نه فقط محرومیت از گاز بلکه توسعه وترقی شهر هم کما فی السابق مسکوت خواهد ماند چرا که صنایع جوار معدنی و کارخانجات وابسته به گاز است .

پیش بینی می شود در سال  1390شاهد بهر برداری از بزرگ راه یزد-بافق باشیم (خواجه ای –فرماندار بافق )

اگر بتوانیم تا سال 1394 هم جاده یزد –بافق را تحویل دهیم راضی هستیم (رضایی –مدیر کل را ه)

یکی  دیگر از طرح های اساسی مورد نیاز مردم بافق وبهاباد و….. احداث بزرگراه یز –بافق می باشد .

بر اساس صورتجلسه 19/12/89 و بنر هایی که فرمانداری در سطح شهر نصب نموده بود چنینآمده: «اختصاص بودجه جهت تسریع  در عملیات دو بانده شدن جاده یزد-بافق که متاسفانه این نیز عملی نگردید .

اخیراً که اعضای محترم شورای شهر با مدیر کل راه دیار داشته اند ظاهرً این پروژه نیز از گاز رسانی «بو» گرفته و کمال همنشین در آن اثر نموده است.

با توجه به این که 43 کیلومتر از این جاده باقی مانده است وسنگ آهن نیز 5 کیلومتر از مسیر (بافق-یزد)را انجام می دهد به نظر می رسد که معطل گذاشتن مردم بافق بیش از این صحیح نباشد با وجود قول های مختلفی که به مردم داده شده است به طوری که فرماندار وقت مطرح کرده بود که امید واریم در سال 90 شاهد بهر هبرداری جاده باشیم .مدیر کل را ه گفته است که به دلیل کسری اعتبار اگر تا سال 94 هم این پروژه به انجام برسد خیلی خوب است.

در حالی که در مهر ماه با پیمانکار طرح ،قرادا منعقد گردیده است که طبق آن پیمانکار 18 ماه فرصت دارد (البتهدر قرارداد آسفالت قید نگردیده است) متأسفانه روند پیشرفت اصلاً مطلوب نیست وکاری به ویژه در خصوص پل وابنیه صورت نگرفته است .که آن هم همت مسئولین ونماینده مجلس را می طلبد

کمبود پزشک متخصص در بافق باعث تلف شدن انسانها می گردد

یکی دیگر از مشکلات عمده شهرستان بافق کمبود پزشک متخصص می باشد به طور ی که روزانه بالغ بر 50 دستگاه خودروی شخصی روانه مرکز استان به منظور مراجعه به پزشک متخصص هستند   به طوری که این رفت وآمد ها تاکنون منجر به تصادف وتلفات و مشکلات زیادی نیز گردیده است.

امروز پزشک متخصص در زمینه های ارتوپدی،گوش وحلق وبینی –پوست –بیهوشی مقیم بافق و… کاملاً محسوس و مورد نیاز (واجب) می باشد . البته باید گفت که در برخی از زمینه ها مانند اطفال ،جراحی ،داخلی، زنان و….نیز بیمارستان بافق مجبور است با یک نفر پزشک اداره شود که وجود یک پزشک وآن هم در ساعت و روزی ویژه وبا نوبت بندی محدود برای مراجعین و… مشکلات مربوطه به خود را دارد که لازم است مسئولین پزشکی استان به ویژهآقای دکتر میر جلیلی –که به عنوان مدیری مدبر نسبت به این خواسته دیرینه وجدی مردم بافق جامه عمل بپوشد.

مشکلات بهداشتی شهرستان بافق به یکی دو تا خلاصه نمی شود مواردی چون کمبود دستگاه درمان بیماران دیالیزی ،بهسازی بیمارستان ،تکمیل ساختمان شبکه بهداشت و درمان ،کمبود وفقدان پزشک در روستاها یی چون سبز دشت و بساب و… از جمله این مشکلات می باشد

جا دارد همین جا از همکاری ها ومساعدت های شرکت سنگ آهن بافق که اخیراً کمک های خوبی نیز به بخش بهداشت نموده است تشکر و قددانی نماییم ولی باید به خاطر داشته باشیم که استان محرومیت وعدم توجه تاکنون به بافق را نباید نادیده بگیرد .

کمک های سنگ آهن به نوعی باید جبران مافات عقب ماندگی های بهداشتی و درمانی مردم را بنماید  نه این که بهانه ای باشد برای استان که….

ظاهراً قراداد هایی هم سنگ با مسئولین بهداشتی استان منعقد نمودهاست ولی آقای میر محمدی (مسئول وقت) نسبت به اجرایی نمودن آنها پای بند نبوده است که امید واریم مدیر جدید پیگیری های لازم را به عمل آورد.

ناگفته نماند که تأمین پزشک متخصص نیز بارها وبارها  مورد تأکید وپیگیری مسئولین وقت از جمله نماینده وقت قرار گرفته است به طوری که خانم دستجردی –وزیر بهداشت وقت –قول داده بود که این مشکل را مرتفع نماید ولی نشد که نشد.

حال به نظر می رسد که همه مسئولین امر از جمله نماینده مجلس ،فرماندار،شورای شهر،امام جمعه که همه محترم می باشند پیگیری نمایند یعنی اگر پیگیری گردیده ولی خواسته عملی نشده است بدانند که پیگیری جدی نبوده است  وگرنه دلیلی ندارد که شهر هایی کوچکتر وکم اهمیت تر از بافقصاحب گاز و جاده وپزشک متخصص و…. باشند  ولی بافق نه. باید حضور و اقامت در بافق را بر سفر به پایتخت ومرکز استان ترجیح داد که وگرنه «ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم »

امین بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۲ - ۸:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بنشينيدشوراي جديدگازرامي اره توخونه هاتون به به عجب جوكي گفتم

بهاباد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای پیله ور نفرمودندگازکشی به بهاباد چندقرن دیگرانجام می شود

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۲ - ۹:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اینها همه یک چیز را میرسونه و آن هم پیگیری مسولین شهرمون!!!!!!
خدا رحمت کنه امام جمعه قبلی (روحش شاد )