اردیبهشتهای ماندگار…

دسته: مقالات
۱۱ دیدگاه
دوشنبه - ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱

به همین راحتی یک ماه از سال 91 گذشت و اردیبهشت زیبا، بهشت وار از بالای دیوار به تقویم زمان سرک کشید. اردیبهشتی متفاوت با اردیبهشتهای دیگر لطیف و خوش آب و هوا . لطافتی به یمن ریزش بارانهای بهاری در روستاهای اطراف و گهگاهی به میزانی کم در شهر.

اردیبهشت امسال گرم و داغ نیست آرام است و لطیف. برعکسِ اردیبهشت 90 که مانند 90 فوتبالی گرم بود و داغ شد تا جایی که کمی هم سوزاند.اردیبهشت 90 آتشین بود. دود هم داشت برخی می گویند دودش هنوز در چشم عده ای فرو می رود برخی هم از پشت این دود به همه جا می نگرند به اطراف و اکناف و آدمها.اصلا بعضی ها همیشه از پشت عینک دودی نظاره می کنند و از شفافیت هراسانند.

راستی یادتان هست پارسال بعد از مدت کوتاهی از کلنگ زنی گاز شهری، چه زود گاز به بافق رسید و اشک همه را درآورد .یادتان هست بدون اینکه به سینما برویم یا پای فیلمهای هالیوود بنشینیم چقدر راحت هنرمندان اکشن را در شهر دیدیم و از آنها امضای یادگاری گرفتیم البته نه روی کاغذ بلکه روی بدنمان و ماشین و موتور و حتی آیفن خانه هایمان؟

یادتان هست چقدر راحت بافق داشت انگ ضد نظام می خورد و برخی به محکمی بر این طبل می کوبیدند و هنوز بر این امر مصرند.یادتان هست به چه آسانی برخی از خیابانهای شهر عبور ممنوع شد هرکس حتی برای رفتن به سر کار و زندگی اش از آن خیابان          می گذشت برای مهمانی عازم یزد می شد و چقدر تحویلش می گرفتند!یادتان هست مردم بدون اینکه دعوت شوند و تبلیغات رسانه ای از هفته ها قبل از آنها بخواهد ،در صحنه حاضر بودند و این قدرتِ وعده ها نبود که به میدان بیاوردشان!یادتان هست دیگر این محله و آن محله بی معنا شد.یادتان هست….

راستی چه کسی می تواند اردیبهشت 90 بافق را تحلیل کند؟چه کسی به ثمرات و تبعات آن روزهای بافق واقف است؟ آیا کسی می تواند بگوید بافق سود برد یا متضرر شد؟به چه نشانه ای و با کدام استدلال؟

آری اردیبهشت 90 بافق ماندگار و در تاریخ ثبت شد ،خوب یا بد.شاید بد نباشد ششم اردیبهشت را روز بافق بنامیم.چرا که در آن روز دارالشجاعه زنده شد ،بیدارشد و حرکت کرد .

اردیبهشت 90 بافق نشان داد برای به حساب آمدن :

باید پای یک موضوع ایستاد حتی به قیمت قهر و غضب.

باید برای به نتیجه رسیدن باهم بود و پیگیر.

و باید خواست تا توانست.

محمد علی قاسم زاده.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
ممل دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۷:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اين امر لحظه اي بود كو بعد كه مردم سرد شدند باز همان چيزي ميشود كه انان ميخواهند

بافقی دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۸:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عالی بود دستتان درد نکند

ali دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۹:۱۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

گل گفتی جوان

ضرر آنچنانی نداشت ولی بعد از آن مسئولین کمی به هوش آمدند و فهمیدند مردم خوابنیستند
الهم احفظ رهبرنا سیدنا امامنا سید علی خامنه ای

رضا دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کسانی که می خواهند حوادث اردیبهشت ماه پارسال را فتنه یا ضد نظام قلمداد کنند بدانند همین مردم بودند که در تمام صحنه های انقلاب به خصوص انتخابات با مشارکت بیش از 90 درصد به این نظام دل بسته اند که اخرین مورد ان 12 اسفند 90 بود و باید دانست که تمام این حوادث رابطه مستقیم با کمبود ها و محرومیت های غیر قابل تحمل برای مردم این خطه است و اگر این محرومیت ها ادامه پیدا کند خدای نکرده مردم به نظام بدبین خواهند شد

علیرضا دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای قاسم زاده دستت درد نکنه که مارا حوادث پارسال انداختی ، حق گرفتنی است ، دادنی نیست

مهدی علیزاده سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۷:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم از درد و به گوش توفغانم نرسید
جان زکف رفت و به لب راز نهانم نرسید
به امید تو چو آیینه نشستم همه عمر
گرد راه تو به چشم نگرانم نرسید
آه! آن روز که دادم به تو آیینه دل
از تو این سنگدلی ها به گمانم نرسید

علی سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۷:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای قاسم زاده امیدوارم آقای عسکری هم یادش نرفته باشد چقدر مردم زحمت کشیدند که ایشون مدیر عامل بشوند هرچند یه بافقی دیگه مدیر شد اما الان که ایشون مدیر هستند مواظب باشند شنیده ها حاکی از این است که معدن ظرف چند ماه آینده خصوصی خواهد شد و تنها 5 درصد از آن به مردم بافق تعلق خواهد گرفت 30 درصد که قبلا رفته 65 درصد آنهم بزودی واگذار می شود امیدوارم جوری نشود که مردم شعارهای سال قبل خود را پس بگیرند و شعار مرگ سردهند امیدوارم استاندار و مسئولینی که خصوصی سازی را منتفی دانستند حرفی برای جواب دادن به مردم داشته باشند

بافقی سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۹:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

گذشته از بحث خوب یا بد بودنش واقعا چند روز سرگرمی خوبی داشتیم در این شهر بی سرکرمی

دوست سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چرامسائلی که چندان وجهه خوشی نداشت دوباره تکرارمی کنید آیا به برداشت هایی که ازاین مسائل می شود توجه می کنید آیا درکل مسائلی که دربافق گذشت وهزینه هایی که به مردم تحمیل شد را خوب می دانید از شما که قشرفرهیخته جامعه هستید زشت است که چنین روزی را روزبافق بنامید روزبافق روزبزرگانی چون شیخ محمدتقی بافقی (عاشق ودلباخته امام زمان (عج))وامثال ایشان می باشد نکند برای منافع شهرمان کاری کنیم که آسیبی به نظام واسلامو مملکت بخوردکه نه خداراضی می باشد ونه امام زمان (عج) حق گرفتنی است اما با درنظرگرفتن تمامی جوانب

    ح.ف سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    اینکه اسم خودتو دوست گذاشتی اصلا جالب نیست. همیشه وقتی می خواهی حق را بگیری باید مشکلاتی را هم تحمل کنی. روز بافق باید روز همه باشد اینکه همه برایش تلاش کردند. از آن گذشته روز شیخ محمد تقی بافقی هم گرامی داشته شد.

علی سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بافق دو نام در قدیم داشته قصبه طیبه و دارالشجاعه که اولی را همیشه می دیدم ولی دومی را سال گذشته درک کردم.