با تربیت امروز، فردایی روشن برایت میسازم

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
یکشنبه - ۱۰ آذر ۱۳۹۲

دهمین کارگاه آموزشی در خصوص بهبود زندگی کارکنان سنگ آهن با موضوع (با تربیت امروز فردایی روشن برایت میسازم) دیروز 9 آذر ماه با حضور قریب به 650 نفر از خانواده های بافقی در محل سالن همایش های سنگ آهن و سالن مجاور با سخنرانی دکتر محمد حسین فلاح برگزار شد.

فلاح خطاب به حضار گفت: کلیه رفتار کودکان ریشه در کودکی و رفتار والدین در خانه با یکدیگر و با فرزندانش دارد.

نشست-بهبود-کیفیت-زندگی-سنگ-آهن-1-200x300

 وی در ادامه از اهمیت محبت در خانواده با ذکر مثال هایی اشاره داشت و به کمبود محبت کلامی در خانواده های استان یزد اشاره کرد و به کار بردن کلمات محبت آمیز را یکی از مهم ترین مسایل برای بهبود کیفیت زندگی وتربیت فرزندان دانست.

 فلاح همچنین داشتن هیجان و شور نشاط در خانه- بازی با فرزندان-گوش شنوای بازی حرفهای کودکان بودن-هدیه دادن به فرزندان-نوازش لمسی-تنبه نکردن  را در زندگی آینده فرزندان بسیار موثر دانست و وجود خشم در بین اعضای خانواده را موجب افت زندگی عنوان کرد.

روانشناس مطرح استان یزد در ادامه داشتن اقتدار برای والدین در عین حفظ احترام با وجود محبت را یکی دیگر از عوامل مهم در تربیت فرزند دانست و افزود: خانه های ما باید بی غم وبا رنج باشد و با اشاره به این نکته که فرزندان را باید از کودکی قانونمند بار بیایید از اینکه در دنیای امروز بچه ها هر چیز میخواهند به هر طریقی توسط والدینشان برایشان تامین میشود انتفاد کرد و گفت: والدین باید گنج ها را بارنج در اختیار کودکان قرار دهند.

این استاد دانشگاه: تربیت را یک چرخه دانست که شامل ارکانی است که دو مورد از مهمترین آنها را محبت و اقتدار است.

نشست-بهبود-کیفیت-زندگی-سنگ-آهن-2-300x200

با در نظر گرفته شدن مهد کودک و پارکینگ مناسب برگزاری این کارگاه آموزشی از نظم و مدیریت خاصی برخوردار بود که موجبات رضایت مندی شرکت کنندگان را فراهم اورده بود.

لازم به ذکر است جلسه بعدی از این سلسله مباحث 20آذر ماه با سخنرانی خانم دکتر طاهره حصیب با موضوع چگونه از ایجاد اختلال در فرزندمان پبشگیری کنیم برگزار میگردد.

احسان مراددشتی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
بچه مثبتم یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.لقمه حلال توي خانواده هابيادمحبت هم مياد.ديگه نيازي به مشاور ومشاوره نيست.