بیت المال دارائی خودمان نیز هست،بیشتر توجه کنیم

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
دوشنبه - ۱۱ آذر ۱۳۹۲

 

دیروز(10/9/92)حدود ساعت 9 صبح ماشین حاوی صندلی های اهدایی شرکت سنگ آهن به دبیرستان ما(استقلال) رسید.به تعداد دانش آموزان صندلی بود که جا دارد از تمام مسولین دست اندر کار تشکر کنم.
به نظر من بعضی افراد روش صحیح استفاده از اموال عمومی را نمی دانند،دلیل این حرف من این است که  بعضی از دانش آموزان دسته صندلی ها را،الواح گلی سومری می بینند و وقتی نو و صاف و بدون یادگاری باشد خیالشان آسوده نیست و فکر می کنند باید با خط میخی روی دسته صندلی دستاورد هایشان را حک کنند تا به آیندگان برسد و آنها نیز همین کار را انجام دهند و خلاصه به جایی می رسد که دیگر دسته صندلی شباهتی به آنچه در آغاز بوده نمیدهد و دانش آموزی که می خواهد بر روی آن بنویسد مثل بعضی کوچه و خیابان های شهرمان دائم داخل چاله چوله می افتد.
از تمام افرادی که به این نحو از  صندلی و دیگر اموال عمومی استفاده می کنند خواهش می کنم از این کارشان صرف نظر کنند و اندکی در رفتارشان تامل و تفکر کنند.گاهی اوقات همین افراد حاضر نیستند هزار تومان به مدرسه کمک کنند در صورتی که اگر خوب توجه کنند متوجه می شوند تمام این صندلی ها و هر آنچه که در خیابان ها و مکان های عمومی است ازان خودمان است و هر گونه خسارتی هم به آنها بزنیم در واقع خسارت به خودمان و 75 میلیون ایرانی دیگر زده ایم.
گرچه من در مقامی نیستم که به مدیران مدارس امر ونهی کنم اما به عنوان یک دانش آموز فقط پیشنهاد خودم را ارائه میکنم.
پیشنهاد:کد خاص هر دانش آموز را در پشت صندلی جدیدی که تحویل گرفته درج کنند و در پایان سال هر صندلی که خسارت دیده شناسایی و فرد مسبب را جریمه نقدی کنند و تا زمانی که خسارت را پرداخت نکرده کارنامه او را تحویل ندهند
 مجتبی حیدری پور

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
س. ا . رضوی دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲ - ۹:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بارک ا… مجتبی. البته بسیار تاثراور است که در سرزمین اسلام ناب محمدی! باید با جریمه و اتهام و محکم کاری و ترس و … کاری کنیم که دانش اموزی که امده است دانش بیاموزد، صندلی خود را خراب نکند. صد درصد این پیشنهاد عملی نیست چرا که این باب اقدام نادرست دیگری می شود که هر دانش اموزی که مورد غضب دوست یا دوستانی قرار بگیرد، در خفا صندلی خود را درب و داغون خواهد دید و هزار قسم جور واجور برای مدیران مدرسه باید بخورد که به گمانم فلانی بر دسته صندلی من فلان مطلب را نوشته یا حکیده است (حک کرده است). در هر صورت به گفته یکی از جامعه شناسان بزرگ که بنده هم در محضر درسش بوده ام، باری درست کردن جامعه ایران، نیاز به گذشت چهار نسل است اگر از همین امروز شروع کنیم. و هر نسل دست کم 25 تا 30 سال. پس مجتبی من و تو به این تغییرات نمی رسیم. شاید در کشوری دیگر که ضد اسلام اند! به چشم ببینیم که با اموال عمومی چه برخوردی دارند. از پدر بپرس.

یک مدیر دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲ - ۱:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
به موضوع مهمی اشاره کردید. بعضی از بچه ها و خانواده ها اصلا احساس مسئولیت نمی کنند .

علی محمد دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲ - ۴:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
احسنت به آقا مجتبی
از اینکه میبینم دست به قلم شدید خیلی خرسندم
موفق باشید.

م فتاحی سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۲ - ۹:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حفظ وحراست از اموال عمومی وظیفه شرعی ما می باشد خدا کند که تمام ما و دانش امزان عزیز در رابطه با مورد ذکر شده توسط آقا مجتبی بیشتر توجه کنیم