قیام دانشجویان در سال 32 برای برقراری عدالت بود

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
۲ دیدگاه
شنبه - ۱۶ آذر ۱۳۹۲

80938648-5286120

به گزارش روز جمعه ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ˈسید جواد سلیمانیˈ در خطبه های نمازجمعه این هفته بافق با اشاره به 16 آذرماه و رابطه آن با کودتای 28 مرداد سال 32 و جریانات بیست و چهارم آبانماه و چهاردهم، پانزدهم و شانزدهم آذرماه این سال افزود: قیام دانشجویان در روز 16 آذر 32 به دنبال کوتای نگین این سال و به خاطر مبارزه علیه استثمار و استکبار جهانی بود .

وی با بیان اینکه دانشجو در طول زندگی خود می خواهد عدالت در جامعه حاکم و کشور مستقل باشد، گفت: حرکت انقلابی امام خمینی(ره) و تشکیل انجمن اسلامی دانشجویان باعث شد که تفکر مکتب های اشتراکی و کمونیست ها در دانشگاه ها برچیده شود.

سلیمانی با اشاره به 19 آذرماه سالروز تصویب اطلاعیه حقوق بشر در سازمان ملل نیز خاطرنشان کرد: سازمان ملل برای احقاق حقوق ملت ها تاسیس شد اما عقیده بنده این است که باید آن را منحل کنند.

خطیب جمعه بافق با اشاره به اینکه سازمان ملل در چنگال استکبار جهانی است، یادآور شد: این چه سازمان مللی است که نابودی مسلمانان شیعه مذهب سوریه، فلسطین ، لبنان ، عراق ، بحرین و ملت انقلابی ایران اسلامی را هدف گرفته است.

وی تصریح کرد: اگر سازمان ملل به صورت یکسان به فکر ملت های بود ناآرامی در سوریه اتفاق نمی افتاد و شیعیان پی در پی در عراق و بحرین شهید نمی شدند و فلسطینی ها 70 سال در بیابان ها آواره و سرگردان نبودند و به خانه و کاشانه خود باز می گشتند.

سلیمانی همچنین سبک زندگی اسلامی را مورد اشاره قرار داد و گفت: خداوند کریم ، قرآن را بهترین خط و مشی و الگو سازنده برای مراحل مختلف زندگانی مومنان قرار داده است.

وی ادامه داد: با رعایت کردن آنها، انسان نه تنها مشکلات را پشت سر می گذارد بلکه در این دنیا و دنیای پس از مرگ سعادتمند می شود.

امام جمعه بافق با بیان اینکه پرداخت زکات در کنار امانتداری و اجتناب از حرام باعث رفع خشکسالی می شود، افزود: انفاق به مردم یکی از مواردی است که مومنان در کنار اقامه نماز باید بدان توجه ویژه داشته باشند.

وی اضافه کرد: اگر امت اسلامی می خواهد گرفتار بلایای طبیعی نشود و همواره مشمول رحمت الهی باشد باید ضمن محبت به یکدیگر و رعایت امانتداری ، از حرام اجتناب کرده، و نماز را با اخلاص اقامه کند و زکات مال خود را بپردازد.

سلیمانی سالروز ولادت امام پنجم شیعیان را نیز تبریک گفت و اظهار داشت: در عصر این امام(ع)، یک تحول عظیم فرهنگی اتفاق افتاد و اکثر روایات موجود از زبان این حضرت و یا از امام جعفر صادق(ع) نقل شده است


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
یه بنده خدا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ - ۶:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا عدالت برقراره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دانشجو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۲ - ۹:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام حاج اقا سلیمانی همیشه ازدانشجویان حمایت میکنه ماهم دوستش داریم