نامه ی جمعی از فعالین کارگری بافق خطاب به نماینده مردم اردکان

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
یکشنبه - ۱۷ آذر ۱۳۹۲

بسمه تعالی
امام جعفر صادق (ع): مردم در دنیا به سه چیز احتاج دارند عدالت ، امنیت ، رفاه
جناب آقای مهندس تابش
نماینده محترم مردم شریف اردکان در مجلس شورای اسلامی
با سلام و دعای خیر
قبل از هر چیز به این مسله اذعان می کنیم مردم شریف اردکان باید به وجود چنین نماینده فعال و زحمتکشی افتخار کنند. بی شک پیشرفت شهرستان اردکان به این خوبی مسیر نمی گشت مگر با تلاشهای بی نظیر و خستگی ناپذیر و مخلصانه جنابعالی. کاش نماینده شهرستان ما هم …..
بگذریم آنچه باعث شد برای جنابعالی نامه بنویسیم این است که متوجه شدیم کارگران شریف اما مظلوم چادرملو پس از ماهها پیگیری خواسته های کارگری خود نه تنها به جوابی نرسیده اند بلکه در کمال تعجب دبیر محترم انجمن صنفی خود را که پیگیر این گونه مسائل کارگری بود نیز اخراج شده می بینند و ناگزیر شده اند به نشانه اعتراض تا بازگشت دبیر خود دست از کار بکشند.
جناب آقای تابش : کارگران زمانی مجبور شدند دست از کار بکشند که بایستی به مسئولین می فهماندند که کارگران هم انسانند و طالب انسانیت و مستحق احترام و عدالت ، با اخراج دبیرشان به این نتیجه رسیده اند که آنها تحقیر شده اند و در واقع به آنها توهین شده است . آیا درست است کارگرانی که در ان شرایط سخت ، وسط بیابان مجبورند روزها و شبهای زیادی به دور از کانون گرم خانواده کارکنند تا چرخهای مملکت جمهوری اسلامی را بچرخانند . از کمترین حقوق کارگری خود بهرمند نباشند و مجبور شوند برای نداشتن امنیت شغلی(هراس از اخراج بی دلیل)، قراردادهای موقت، دستمزدهای بشدت زیر خط فقر و تورم و گرانی اعتراض نمایند .
آنچه که ما را نگران کرده این است که متاسفانه سال ۹۰ در بافق اعتراضات صنفی کارگری بعلت تصمیمات نابخرادانه و نظامی گرایانه مسئولین وقت استان دستخوش اتفاقات دلخراشی گردید که نه تنها مردم بلکه متاسفانه نظام هم ضربه دید اتفاقاتی افتاد که نباید می افتاد و باعث خوشحالی دشمنان ایران عزیز شد. بنابراین ما ضمن حمایت از خواسته های صنفی کارگران چادرملو از شما که انسانی فهیم و دلسوز جامعه کارگری و همچنین عضو هیئت رئیسه فراکسیون کارگری مجلس نیز هستید عاجزانه درخواست داریم ، به این موضوع ورود کرده و ضمن برخورد با مدیران خاطی که باعث این مسائل شده اند ، نگذارید حقوق بحقه این کارگران تضیع شده و یا اینکه خدائی نکرده موضوع صنفی کارگران با بی تدبیری دستخوش مسائلی دیگر شود. و این شائبه هم از بین برود که نماینده مجلس هم از چنین مدیران خودکامه ای دفاع می کند.
امیدواریم با بهتر شدن شرایط و روابط کار و رفع مشکلات کارگران روز به روز شاهد شکوفایی اقتصادی کشور باشیم که به یقین و مستحکم تر شدن موضع جمهوری اسلامی ایران در سطح ملی و بین المللی را به دنبال خواهد داشت.
و در پایان نامه خود را با سخنان گهربار حضرت علی (ع) به پایان می رسانیم

عدالت باعث ثبات و پایداری ملک و ملت و زینت و زیبایی حاکمان و حکومت ها است و در پرتو عدالت است که برکات خدا و نعمت هایش به طور مضاعف گسترش می یابد.
و من الله توفیق
جمعی از فعالین کارگری شهرستان بافق
رونوشت : استاندار محترم استان جهت استحضار


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دستشون درد نکنه اما از قدیم میگن چراغی که به خونه رواست به مسجد حرامه.
کاش این فعالین کارگری فکری هم به حال جامعه کارگری خودمون می کردند که فکر کنم بدبخت تر از بچه های چادرملو هستیم.

اگر حق بگیری هستین اول حق و حقوق کارگران بافقی را بگیرین که بیخ گوش خودتون هستند بعد دایه مهربانتر از مادر بشین.

فتاحی ساکه خیابان شیخ محمد تقی بافق شهر دارالشجاعه یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقایان محترم حوادث اردیبهشت 1390 بافق تنها در مورد گذاشتن مدیر عامل بومی شرکت سنگ اهن نبود بلکه این حادثه ناشی از قول و وعده های پوچ و بی اساس مسئولان استان وشهرستان به مردم در زمینه جاده و گازو احداث کارخانه های جوار معدنی وغیره …بود بیخود استفاده ابزاری از این موضوع نکنید.

بافق یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ - ۵:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اونا پستشون را گرفتند.کارگران بای بای

بافقی یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ - ۶:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا باید تاسف خورد با چنین مسولهایی!!!!!!