هیچ جوانی در اردکان با معضل بیکاری روبه‌رو نیست

دسته: اقتصادی
۴ دیدگاه
پنج شنبه - ۲۱ آذر ۱۳۹۲
فرماندار اردکان:
هیچ جوانی در اردکان با معضل بیکاری روبه‌رو نیست
خبرگزاری تسنیم: فرماندار اردکان با اشاره به حضور صنایع مختلف در این شهرستان، گفت: هیچ جوانی در اردکان با معضل بیکاری روبه‌رو نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردکان، اساتید مراکز علمی کاربردی و دانشگاه جامع  استان یزد در یک سفر یک روزه به اردکان از کارخانجات شیشه، کارخانه کاشی ایفا سرام، مجتمع گندله‌سازی و کارخانه روغن کنجد میرثامن بازدید کرده و با مدیران این بخش از صنایع شهرستان بحث و تبادل نظر کردند و در این اردو، بر اهمیت دانشگاه علمی کاربردی و ارتباط جدائی ناپذیر این دانشگاه با صنعت تأکید شد.

ناصر صدرا ابرقویی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد یزد در اختتامیه این همایش که شامگاه چهارشنبه انجام شد، اظهار کرد: کشور ما  از پتاسیل‌های با ظریب هوشی بالایی برخوردار است که متاسفانه در اسارت آموزش‌های ترجمه‌ای قرار گرفته‌اند و این معضل و مشکل در صورتی حل خواهد شد که فکرها به سمت علمی و مهارتی کشیده شود.

وی با بیان اینکه کمترین میزان بیکاری متعلق به فارغ‌التحصیلان این دانشگاه است افزود: فارغ‌التحصیلان در این دانشگاه مهارت‌های لازم جهت ورود به بازار اشتغال را فرا می‌گیرند و این در حالی است که در تمامی دانشگاه‌های علمی‌کاربردی آموزش به سمت مهارت هدایت می‌شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد یزد اضافه کرد: رصد بالایی آموخته‌های دانشجویان در کشورهای توسعه یافته مهارتی است ولی در کشور ما بیشتر دروس حفظی است و دانشجو بعد از مدتی آنرا فراموش کرده و حتی با آن علم نمی‌تواند مشغول به کاری شود.

ابرقویی با ابراز خشنودی از وجود صنایع مختلف در شهرستان اردکان و پیشرفت چشم‌گیر کیفی و کمی مرکز علمی‌کاربردی اردکان افزود: با همکاری و تعامل با صنایع می‌توان رشته‌هایی را در مراکز افزایش داد که دانشجو بعد از فارغ‌التحصیل شدن وارد محیط کار شود.

وی گفت: امیدواریم با آموزش‌های مهارتی مشکلات اقتصادی مردم را برطرف و مشکل بیکاری که از بزرگترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری هم هست را حل کنیم.

ابرقویی یکی از مهمترین اولویت‌های این دانشگاه را بومی‌سازی دانشجویان دانست و افزود: هم اکنون ۷۰ درصد دانشجویان دانشگاه‌های علمی کاربردی استان بومی هستند.

وی با اشاره به تفکیک جنسیتی در دانشگاه علمی کاربردی استان یزد خاطرنشان کرد: این اتفاق در این دانشگاه به راحتی انجام شد و هم‌اکنون نیز در دفترچه‌های کنکور برای هر رشته ۲ کد وجود دارد که یکی مختص بانوان و دیگری مختص آقایان است.

فرماندار اردکان هم در این همایش  با معرفی علما و مبلغان دینی شهرستان اردکان، این شهرستان را مهد فرهنگ و دینداری معرفی و اعلام کرد: نام اردکان با نام علما و مراجع دینی بزرگی در طول تاریخ عجین شده است.

احمد کمالی در ادامه شهرستان اردکان را شهری رو به توسعه و پیشرفت دانست و تصریح کرد: وجود کارخانجات عظیم چون شیشه شرکت صنعتی معدنی چادرملو‌، مجتمع گندله‌سازی و فولاد‌ها و کارخانه‌های کاشی باعث شده است که در این شهرستان جوانی با معضل بیکاری ربوبرو نباشد.

وی همچنین اظهار کرد: از جاذبه‌های گردشگری این منطقه را می‌توان وجود بیش از ۲۳۰ نوع آثار باستانی و دیدنی‌، کویر بکر و دشت سیاه کوه، شهرتاریخی عقدا‌، بخش خرانق با آن بافت قدیمی‌اش نام برد و این شهرستان دروازه استان یزد و از قدیم الایام به یونان کوچک معروف است.

فرماندار اردکان سوغات ناب اردکان را محصولات کنجدی از جمله حلوا ارده و ارده نام برد و از تمام مسافران خواست که از این شهر باستانی دیدن به عمل آوردند.

عندلیب اردکانی رئیس مرکز علمی کاربردی اردکان هم در این جلسه با تأکید بر برنامه‌ریزی‌های انجام شده در زمینه هفته پژوهش این مرکز گفت: با هماهنگی‌های انجام شده هفته گذشته ارتباطات خوبی بین مدیران صنایع و مرکز علمی کاربردی اردکان ایجاد شد.

وی افزود: این موضوع، سبب تقویت پشتوانه و همراهی صنایع و پیشرفت هر چه بیشتر علمی بخش‌های صنعتی شهرستان و نزدیک شدن به هدف علمی و عملی شدن صنایع  و بومی گزینی این شهرصنعتی می‌شود.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
بیکار جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولان بافقی یادبگیرند

محمد رضا شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ - ۸:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام .شهرهای دیگر نظیر اردکان از چند سال قبل زیرساختهای توسعه را فراهم کردند وبا تربیت کردن آدم های باسواد وبانفوذ اکنون به اینجا رسیده اند ،بافق نیز با داشتن 63معدن بخاطر نداشتن افراد با نفوذ در پستهای استانی وکشوری وآماده نکردن زیرساختهای توسعه عقب مانده است .پیشنهاد بنده این است که باید بچه های پشت کنکور را تقویت کنیم وآدم تربیت کنیم وبفرستیم به پستهای بالای نظام تا به شهرمان توجه شود .

یک بافقی سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲ - ۶:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آفای فرماندار لطفا برای همشهریانتان مشخص کنید که :
شرکت صنعتی معدنی چادرملو‌، مجتمع گندله‌سازی و فولاد‌ها
چگونه دراردکان ساخته شده و ….

زهرا سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲ - ۹:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام لطفا دیگر اراضی شهر ما را تصاحب نکنید خواهش میکنم در داخل اراضی خودتان شغل ایجاد کنید. از مسولین شهر بافق هم خواهش میکنم وقتی توانایی کارهارا ندارند همین الان به فکراستفاباشند تابچه های دلسوز بیایندبافق رابسازند. محمد رضاخیلی آدم هم تربیت شده اند ولی به علت نداشتن پارتی ووجود باند وباند بازی نمی توانند برای شهر خود خود کاری بکنند