گزیده ای نماز جمعه بافق در دانشگاه آزاد اسلامی ؛ ارزش‌های دینی و انقلابی دست‌خوش تحرکات بازیگران سیاسی نشود

دسته: عمومی
یک دیدگاه
جمعه - ۲۲ آذر ۱۳۹۲

13910412000485_PhotoA

امام جمعه بافق با گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: طلاب و دانشجویان و همگان با تعامل و همکاری، اجازه ندهند ارزش‌های دینی و انقلابی دست‌خوش تحولات بازیگران سیاسی شود.

حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافق که به مناسبت گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه در مسجد حضرت ولیعصر (عج) دانشگاه آزاد اسلامی بافق برگزار شد، با اشاره به دیدار شورای عالی انقلاب فرهنگی با مقام معظم رهبری اظهار داشت: متولیان فرهنگی کشور برای پیشبرد اهداف فرهنگی نظام و زدودن غبار مظلومیت از فرهنگ برنامه‌ریزی کنند.

امام جمعه بافق با بیان برخی از ظرفیت‌های فرهنگی موجود در کشور بیان کرد: فرهنگ غنی اسلامی که در کشور وجود دارد، زمینه ظرفیت بسیار بزرگی برای شکوفایی فعالیت‌های فرهنگی را فراهم کرده است.

وی به تشریح بیانات مقام معظم رهبری در این نشست پرداخت و یادآور شد: اهمیت دادن به زبان فارسی باید یک الگو برای همگان شود چرا که زبان فارسی یک زبان اصیل است و تاریخچه و قدمت بالایی دارد.

سلیمانی با انتقاد از برخی نامگذاری‌ها تصریح کرد: امروز در بسیاری از دانشگاه‌های خارج از کشور، زبان فارسی از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و برای شناخت آن کرسی‌های زبان فارسی نیز برگزار می‌شود در حالی که در برخی موارد شاهد بی‌توجهی به زبان فارسی در کشور خودمان و استفاده از نام‌های بیگانه هستیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها نباید جولانگاه احزاب و گروه‌های سیاسی شود چرا که دانشجو و آنچه علم را به جامعه انسانی منتقل می‌کند، از نظر اسلام مقدس است و در فرهنگ اسلامی اهمیت دارد.

امام جمعه بافق با بیان اینکه نباید از موقعیت دانشجو و دانشگاه سوءاستفاده کرد، ادامه داد: دانشجو باید فعال باشد و از نظر علمی و فرهنگی به جایی برسد که برای نظام بدرخشد و در تاریخ انقلاب ماندگار شود.

خطیب نماز جمعه بافق با اشاره به اینکه تهاجم فرهنگی دشمن برای کمرنگ کردن ارزش‌های دینی و انقلابی در کمین است، عنوان کرد: دشمنان نظام و انقلاب با تهاجم فرهنگی و توطئه‌ها برای ضربه زدن به نظام و انقلاب تلاش می‌کنند که همگان باید برای مقابله با آن تلاش کنیم و بیدار باشیم.

سلیمانی همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در این زمینه خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: افزایش تولیدات فرهنگی از جمله کتاب‌های غنی، فیلم و سریال و شعر و سرود، می‌تواند برای نسل جوان جامعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد.

امام جمعه بافق در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت 27 آذرماه سالروز شهادت دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: طلاب و دانشجویان در راستای خدمت به نظام و انقلاب گام بردارند.

وی با تاکید بر ضرورت ارتباط و تعامل بین حوزه و دانشگاه تصریح کرد: بالندگی و رشد و توسعه نظام به ارتباط سازنده و مفید دو قشر دانشجو و طلبه بستگی دارد.

توجه به کثرت جمعیت و پرورش فرزندان ارزشمند برای نظام و انقلاب، گرامیداشت روز دانشجو و شهادت دانشجویان، تحلیل سبک زندگی و ضرورت ازدواج از دیدگاه اسلام و … از مهم‌ترین موضوعاتی بود که امام جمعه بافق در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافق به آن اشاره کرد./

عبداللهی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
شمع زبان دراز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۲ - ۹:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
روحانيون بافق بايد در معرفي اصول و فروع اسلام حداكثر تلاش را داشته باشند
در غير اين صورت اسيب هاي وارد به پيكره اسلام راستين غير قابل جبران خواهد بود