ميوه به تب بر و تقويت كننده معده و روده است

دسته: اخبار ایران , علمی - پزشکی
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۳ آذر ۱۳۹۲
يك كارشناس صنايع غذايي در يزد گفت: میوه به در درمان اسهال، ناراحتی‌های گوارشی، تب، تقویت معده و روده، سوختگی و درمان خشکی پوست بسیار موثر است.
18283t

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه يزد، علي اكبر كمالي اردكاني اظهار كرد: میوه به دارای ویتامین ث، ویتامین‌های ب و مواد معدنی مانند پتاسیم، آهن، کلسیم، فسفر و فیبر می‌باشد. همچنين اين ميوه در درمان اسهال، ناراحتی‌های گوارشی، تب، تقویت معده و روده، سوختگی و درمان خشکی پوست بسیار موثر است.
وي با بيان اين كه این میوه فاقد چربی است افزود: میوه به، دارای ترکیبی به نام پکتین که نوعی فیبر می‌باشد‌‌غ پکتین در کاهش کلسترول خون و تنظیم قند خون بسیار موثر است، از طرف ديگر پکتین مواد سمی را از داخل روده خارج می‌کند و به سلامت روده کمک کرده و از بیماری‌های جدی روده جلوگیری می‌کند.

كمالي با بيان اين كه برای درمان اسهال و ناراحتی‌های گوارشی از پوره به استفاده کنید تصريح كرد: پوره به در درمان اسهال بسیار موثر، معده و روده را تقویت و به درمان ناراحتی‌های گوارشی کمک می‌کند كه برای تهیه پوره آن، به را پوست گرفته با مقدار کمی آب پخته تا کاملا له شود بعد از صافی رد کرده و به مصرف می‌رسانند.
كارشناس صنايع غذايي دانشگاه علوم پزشكي يزد خاطرنشان كرد: دانه‌های به یا به دانه نیز دارای خواص فراوانی هستند، دانه‌های به دارای لعابی هستند که برای درمان سرفه، درد گلو، گرفتگی صدا، خشکی پوست و لب، سوختگی پوست بسیار مفید است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۷
برچسب ها: