3 هزار نفر در شهرستان بافق، تحت پوشش نعمت گاز قرار خواهند گرفت

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
دوشنبه - ۲۵ آذر ۱۳۹۲

به گزارش روابط روابط عمومي استانداري يزد، ” سيد محمد ميرمحمدي ” روز يكشنبه در نشست مطبوعاتي با اصحاب رسانه استان، ضمن گراميداشت هفته پژوهش، اظهار داشت: رسانه، نقش موثري در انتقال اخبار پژوهشي استان و دست آوردهاي تحقيقاتي در اين زمينه به دستگاه هاي خصوصي و دولتي دارد.

b389b5fab45f78db9f5122ad236cfe8b

سالانه 2 ميليون متر مكعب به سهميه آب در استان يزد افزوده شد

استاندار يزد با اشاره به ديدار خود با وزير نيرو، گفت: در اين جلسه مقرر شد اجراي طرح مطالعاتي اولين انتقال چشمه آب از بهشت آباد به استان يزد تا 2 هفته آينده اعلام گردد.

وي گفت: در راستاي جبران بخشي از كسري آب استان نيز سالانه 2 ميليون متر مكعب به سهميه آب در استان يزد افزوده گرديده است.

ميرمحمدي ادامه داد: براي تامين آب در مواقع ضروري اعتباري به استان اختصاص يافته كه 50 درصد توسط وزارت نيرو و مابقي توسط استان تامين خواهد شد و انشاا… تا حدودي مشكل قطعي آب استان مرتفع مي گردد.

وي با اشاره به اختصاص رديف اعتباري بودجه 50 ميليارد توماني براي خط دوم انتقال آب به استان در لايحه بودجه، اظهار داشت: آبرساني به 9 شهر استان با اعتباري بالغ بر 62 و نيم ميليارد تومان از ظرفيت خط اول انتقال آب به استان صورت مي گيرد.

سرجمع اعتبارات استان 170 ميليارد تومان است

عالي ترين مقام اجرايي استان سرجمع اعتبارات در سال 93 براي استان يزد را 170 ميليارد تومان دانست و افزود: اعتبارات ملي و عمراني در سطح كشور كاهش يافته كه استان با 29 درصد كاهش اعتبارات نسبت به سال گذشته روبرو است.

وي همچنين از موافقت مقام عالي وزارت نيرو با احداث و راه اندازي نيروگاه 500 مگاواتي سيكل تركيبي ميبد توسط بخش خصوصي خبر داد و گفت: مركز مديريت پژوهش و مطالعات كاربردي انرژي خورشيدي در استان يزد با توليد 17 مگا وات انرژي خورشيدي نيز مورد موافقت قرار گرفته كه سازماندهي آن صورت خواهد گرفت.

3 هزار نفر در شهرستان بافق، تحت پوشش نعمت گاز قرار خواهند گرفت

ميرمحمدي در بخش دوم از سخنان خود، گفت: پروژه هاي گلخانه اي حسين آباد پور اكبري از آذر ماه امسال آماده تزريق گاز و بهره برداري شده و 250 انشعاب گلخانه اي نصب و تحت پوشش گاز رساني قرار گرفته است.

وي با اشاره به اينكه پروژه گازرساني فاز دوم بافق از آذر ماه امسال آماده كلنگ زني مي باشد، اظهار داشت: اين پروژه شامل 95 كيلومتر شبكه تغذيه و توزيع گاز است كه اعتبار 86 ميليارد ريالي را به خود اختصاص داده و 3 هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

استاندار افزود: خط انتقال گاز دهشير و نير هم از آذر ماه آماده تزريق گاز و بهره برداري گرديده و براي آن 50 ميليارد ريال هزينه شده است.

وي ادامه داد: پروژه گاز رساني روستاي دهشير آماده تزريق گاز و بهره برداري است و براي آن 23 كيلومتر شبكه اجرا و مبلغ 12 ميليارد ريال منظور گرديده است.

اين مقام مسئول در بخش ديگري از سخنان خود از تشكيل 200 جلسه با اشخاص حقيقي و حقوقي در يك ماهه گذشته خبر داد و گفت: مسائل مهم كليه شهرستان ها دسته بندي شده است كه در اين زمينه پيگيري هاي لازم صورت خواهد گرفت.

وي همچنين 3 دستور را در اولويت كاري محيط زيست استان دانست و تصريح كرد: درخت كاري و بوته كاري اطراف خيابان هاي بين شهري، ايجاد پارك هاي مناسب و توليد نهال و در اختيار گذاشتن آن در نيمه اسفند ماه براي روز درختكاري از جمله اين اولويت ها است.

4 هزار و 239 واحد مسكن مهر در استان يزد مورد بهره برداري قرار گرفت

ميرمحمدي در ادامه از افتتاح 4 هزار و 239 واحد مسكن مهر با حضور معاون وزير راه و شهر سازي خبر داد و گفت: پارك چشمه تامهر در سطحي بالغ بر 15 هكتار در حال آماده سازي براي استفاده مردم يزد از اين منطقه است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمود دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۹:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای استاندار آذر تمام شد کدام آذر خدا می داند

شهاب دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۶:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همین قدری که اسمی از بافق برده باشد وگرنه کو گاز
بنظر شما آیا نیروگاه سیکل ترکیبی میبد همان نیروگاه سیکل ترکیبی بافق است . لطفا اطلاع رسانی کنید

علي سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲ - ۸:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

3000 نفر در شهرستان بافق تحت پوشش نعمت حمل كپسول گاز قرار دارند.