از سال 90 تا کنون پیگیرو منتظردستگاه رادیولوژی هستیم

دسته: علمی - پزشکی
۴ دیدگاه
دوشنبه - ۲۵ آذر ۱۳۹۲
باتوجه به تماسها ونظرات مکرری که اخیرا دررابطه با درمانگاه تامین اجتماعی ومشکلاتی که این کلنیک در راستای  خدمت رسانی به بیمه شده گان دارد گفتگویی  با آقای دکتر حیدری رئیس  این در مانگاه انجام شده است  که شرح کامل آن خدمت شما ارائه میگردد.اما قبل از خواندن این گزارش ذکر این نکته ضروری است که با توجه به اعداد وارقام موجود در سایت  تامین اجتماعی وآمار مهرماه 92 تعداد 46457 نفر بیمه شده در شهرستان داریم که برای خدمت رسانی وسرویس دهی مناسب به این تعداد بالا نیاز به توجه وحمایت بیشتر مسئولین استان وشهرستان دارد.
1-مشکل سامانه تلفنی برای دریافت نوبت ویزیت چیست وچگونه کار میکند؟
با توجه به اینکه تقریبا تمام استان از این سامانه استفاده می کنند ما همگام با سیاست های استان اقدام به راه اندازی این سیستم کردیم که طبیعتا در روزهای اول با مشکلاتی مواجه بودیم اما با همکاری وتلاش مخابرات اکنون تقریبا مشکلی نداریم .این سامانه دارای 4ورودی است که میتواند پاسخگوی مردم باشد ولی با توجه به تعداد بالای متقاضی وتعداد محدودی که میتوان در یک روز ویزیت نمود قاعدتا نمی توان به همه سرویس داد اما تمام تلاش خود را کرده ایم تا ازهمه ظرفیت های موجود استفاده کنیم حتی بیش از نرم نرمال بیمار ویزیت میشود.
2-در رابطه با بخش دندانپزشکی واینکه اکنون دندانپزشک نداریم چه صحبتی دارید؟
دندانپزشکی شغلی است که آسیب زیادی به بدن می رساند یعنی تقریبا اکثر دندانپزشکان پس از مدتی در نواحی مختلف بدن(کمر ، گردن ، دستها و…) دچار مشکل می شوند،دندانپزشک ما نیز مدتی است که نمی تواند مثل سابق در خدمت بیماران باشد وایشان نیز تحت درمان است،از این رو از سه ماه قبل مکاتباتی با استان داشته ودرخواست یک دندانپزشک کرده ایم که تا این لحظه این امر محقق نشده است.
3-با توجه به حجم بالای بیمه شده در شهرستان آیا امکانات وتجهیزات این در مانگاه را کافی میدانید؟
قطعا این امکانات کافی نیست ما هم پیگیر این موضوع هستیم که نمونه این پیگیریها ارتقاء تعداد پزشکان از یک پزشک به سه پزشک ، یا تجهیز آزمایشگاه این مرکز ویا تقاضای دستگاه رادیولوژی و… است که هنوز دستگاه رادیولوژی  به بافق داده نشده است هر چند از سال 90تا کنون پیگیرو منتظر هستیم.
4-آیا برای کم کردن حجم ترافیک صبح وخدمت رسانی بیشتر نمی توانید شیفت عصر را راه اندازی کنید؟
ما تا آذر ماه 91 دارای شیفت عصر بودیم اما بخاطر مسائل بوجود آمده  این شیفت تعطیل شد وتااین لحظه نتوانستیم مجددا آن را راه اندازی کنیم،با توجه به اینکه اکثر درمانگاهای استان دارای شیف عصر بوده وحتی تعدادی شبانه روزی هستند ما هم می توانیم بصورت دو شیفت یا شبانه روزی خدمت رسانی کنیم.
5-اگر مطلبی مانده به عنوان صحبت پایانی بفرمایید؟
ازشما ممنونم بخاطر پیگیری واطلاع رسانی خوب ومناسب.اما برای ارتقاء سطح کمی وکیفی در مانگاه نیاز به حمایت همه جانبه مردم ومسئولان داریم.این حجم بالای بیمه شده در شهرستان را نمی توان بدین شکل پاسخ داد .بنده اعتقاد دارم با حمایت همه مردم و مسئولین محترم میتوانیم با یک پلی کلنیک تخصصی مجهزوشبانه روزی با خیالی آسوده پاسخگو وخدمت رسان این مردم عزیز باشیم.
پایگاه خبری تحلیلی« بافق فردا» نیزاز پاسخگویی شما تشکر کرده وبرایتان آرزوی موفقیت می کند.
گفتگو:حاج محمود ملا حیدری

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سازمان تامین اجتماعی بافق بااین پولی که ماهانه از طریق شرکت سنگ آهن به حسابش واریز میشه واقعا زشته که اینجور درمانگاهی داشته باشه . آقای تشکری لطفا پاسخگو باشید چرا من که یه بیمه شده شما هستم واسه دندون درد باید صد کیلومتر برم یزد و برگردم که حالا دکتر ندارید .ه

رضايي دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۲:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشكر از زحمات جناب آقاي دكتر حيدري.سامانه تلفني خوب است به شرطي كه جواب بدهد.شنبه گذشته از ساعت 6/45 تا7.20 بارها جهت نوبت دهي تلفن كردم سامانه جواب ميداد وبه قسمت نوبت دهي وصل ميشد اما هيچكس جوابگو نبود وچون ميدانستم با مراجعه حضوري هم شايد خرده بگيرند كه چرا زودتر نيامدي يا از طريق سامانه بايد نوبت دريافت مي كردي نهايتابه بيمارستان مراجعه كردم

شهروند دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۹:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خدمت صاحبان شهرمون
روز یک شنبه ساعت 7 صبح برای گرفتن نوبت پزشک متخصص اطفال به بیمارستان مراجعه کردم که پزشک متخصص نداشتند . یه سری هم به تامین اجتماعی زدیم که این همه پول بیمه میدهیم یه استفاده ببریم ساعت 7 و ربع ظرفیتشون تکمیل بود به ناچار منتظر موندم تا یه مطب متخصص اطفال درهای رحمتش را باز کند و بچه مریضم را که از شب تب کرده بود مداوا کند که تا ساعت 11 هیچ مطبی باز نشد و مجبور شدم به یزد بروم . خیلی برام جالب بود که من تو یزد با مراجعه به درمانگاه فقط 15 دقیقه منتظر نوبت دکتر شدم .
خدایا هیچ مریضی رو گرفتار این مراکز درمانی شهر ما نکن

علي سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲ - ۸:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا خيرت بده دكتر با اين اوضاع …