آخرین اجرای نمایش «فریادرس مدینه»امشب به روی صحنه می رود

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
۴ دیدگاه
جمعه - ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱

نمایش «فریادرس مدینه» به کارگردانی و نویسندگی سیدکاظم عباس زاده و با هنرمندی بازیگران گروه هنری رسالت بافق و سفارش پایگاه نبی اکرم(ص) شرکت سنگ آهن بافق در محوطه پارک آهنشهر در معرض دید عموم قرار گرفت.

سیدکاظم عباس زاده در گفتگو با خبرنگار ما گفت: موضوع نمایش کرامات حضرت زهرا(ص) و داستان در زمان امامت حضرت امام صادق(ع) و حکومت خلیفه عباسی منصور دوانقی است و نجات یک نوجوان علوی را از دست این خلیفه ستمکار برای بیندگان روایت می کند.

کارگردان این نمایش افزود: این نمایش آئینی مذهبی 5 شب از 4 تا 8 اردیبهشت ماه در فضای جنب دریاچه پارک آهنشهربافق اجرا می شود و همزمان با آخرین شب نمایش هدایایی به اسامی زهرا و فاطمه به رسم یادبود اهدا می شود.

عباس زاده با بیان این نکته که اجرای این نمایش به دو نحوه سالنی و میدانی امکانپذیر است، خاطرنشان کرد:اکنون اجرای میدانی این نمایش را داریم و مدت زمان 2 ماه برای این کار تمرین شده است. وی افزود: استقبال مردم و همشهریان گرامی بسیار خوب بوده است.

علی طالعی از بازیگران این نمایشنامه در خصوص احساسش برای بازی در این نمایش گفت: احساس بسیار خوبی داشتم و از اینکه حضرت زهرا(ص) توفیق بازی در این نمایشنامه را نصیب بنده نمودند افتخار می کنم. سیدحسین عباس زاده بازیگر نوجوان و مجری نقش نوجوان علوی نیز بیان نمود: از اینکه با ایفای این نقش توانستم کار کوچکی برای حضرت فاطمه(ص) انجام دهم احساس خوبی داشتم. وی در توصیه به همسن و سالهایش گفت: از آنها می خواهم در اینگونه نمایش ها شرکت کنند تا از محیط تاثیر بپذیرند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۵:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بازهم خدا پدر این پیشکسوت تئاتر را بیامرزد که هنوز کارهاری فرهنگی را ادامه می دهد. دست شان درد نکند

دانشجو شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام من هم حرف مهدی آقا را تأیید میکنم. آقای عباس زاده خدا قوت. مهمترین ویژگی آقای عباس زاده اینه که با رفتن به شورای شهر حداقل حرف ما جوانان را گوش می دهند اگه کاری نیز نمیکنند که من باز معتقدم کاری نیمیگذارن بکنند که نمی کنند. دیگر مسئولین نه گوش به حرف جوانان می دهند نه کاری برای جوانان می کنند.

سمیه دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۶:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من خیلی از این نمایش تاثیر پذیرفتم به نظرم اقای عباس زاده یکی از افراد هنرمند و فعال در عرصه ی هنر وسیاست است که کارهای زیادی برای شهرمان انجام داده که بعضی ها قدر نمیدانند وزمانی می فهمند که از شورا برود انوقت دیگر مردم خواسته هایشان عملی نمیشود باید در مورد نمایش بگم که همه عالی بازی کردند به خصوص سید حسین عباس زاده و اقای فلاح وتقاضا دارم که به این کارشان ادامه دهند ممنون

عاشق تعزیه دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۶:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام امیدوارم اقای عباس زاده وگروه هنری رسالت همیشه موفق باشند من تنها از کار این گروه رضایت دارم وفکر میکنم گروه های دیگر که چندان در بافق معروف نیستند یاد بگیرند تا بهتر بشن من از بازی اقای طالعی و فلاح خوشم اومد