کوچه پس کوچه ها وچاله چوله ها

دسته: تلخند و لبخند
۹ دیدگاه
جمعه - ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱

بعد از مدتی غیبت بمناسبت ایام سوگواری بانوی دو عالم بی بی فاطمه الزهرا(س) خداوند فرصت داد تادوباره از زاویه ای دیگر واز پنجره تلخند ولبخند به کمبود ها ، مشکلات ومعضلات دیارمان دار الشجاعه بپردازم،از خداوند می خواهم کسی از مطالب بنده آزرده خاطر نشده وهمه باهم در راستای عمران ، آبادی وتوسعه شهر قدم برداریم.

هرچند تا این لحظه نوشته هایم هیچ تاثیری نداشته است وانگار بعضی از مسئولین محترم لج کرده اند وهمچنان با همان شیوه های منسوخ کذشته عمل می کنند ولی به حول وقوه الهی بنده همچنان می نویسم.
خدا را شاکرم،چرا که در شروع این کار می خواستم از مشکلات ومعضلات بزرگ بافق بگویم ، مشکلاتی مثل کویر زدایی وجلوگیری از ورود این همه گرد وغبار به شهر یا از باز پس گیری سرمایه های غارت شده شهر، مثل معدن چادرملو،کارخانه فولاد و…ولی خداوند قلمم را به این سمت هدایت فرمود ودر رابطه با مسائل کوچک شهر مثل کوچه دو متری،مجسمه میدان معلم ویا میدان ها وخیابانهای دیگر نوشتم. رفع این نواقص با این سرمایه وامکاناتی که ما در اختیار داریم از دست یک نوجوان دبیرستانی هم بر می آید ، حالا چرا مسئولین عزیز نمیتوانند نمی دانم.انشاءا…خداوند لیاقت خمتگذاری به خلق رابه همه ما عنایت فرماید.

واما بعد

کوچه پس کوچه ها وچاله چوله ها

حتما روزی چند بار گذرتان به کوچه پس کوچه های شهر می افتد جایی که برا فرار ازچاله چوله هایش باید دست فرمانی در حد مسابقات فرمول یک داشته باشید ویا از ماشین های مخصوص شاسی بلند استفاده کنید.بااین ماشین هایی که ما داریم عبور از این کوچه ها جز خسارت وهزینه اضافی چیزی برایمان ندارد، بهتر است که پیاده رفته تا هم ورزش کرده باشیم وهم ضررو زیان ندیده باشیم.

باخود فکر می کردم مسیر حرکتی عزیزان مسئول کجاست که این ناهمواری ها ودست اندازها را نمی بینند.بخاطر اینکه آی کیوی ذهنم قدری پایین است بعد از کلی ذهن سوختن چند گزینه برایم مطرح شد آنها را با شما در میان می گذارم.

1-عزیزان بزرگوار به قدری سرشان به کارشان مشغول است که از خانه می روند اداره واز اداره بر می گردنند خانه واصلا کارشان به کوچه پس کوچه ها وچاله چوله هایش نیست،غرق در خدمت به مردم ویا شاید خدای نکرده خدمت به …

2-اصلا این عزیزان با خودرو شخصی از این دست اندازها عبور نمی کنند وچون وسیله نقلیه آنها دولتی بوده هرگز غصه این را ندارند که ماشین از ناحیه پلوس ، کمک ، اطاق و… آسیب ببیند وبرایشان هزینه داشته باشد.
3-دارندگی وبرازندگی ، این عزیزان سالی یکبار ماشین خود را تعویض می کنند قبل از اینکه قرارباشد خرجش کنند مثل ما کارگرها نیستند که با هزار بدبختی 7 ،8 ، میلیون وام گرفته وماشین خریده باشند وتا 10 سال دیگر هم قادر به تعویضش نباشند.

4-هیچکدام
حالا کدام یک از این گزینه ها صحیح می باشد نمی دانم شما کمکم کنید خدا کند جواب هیچکدام باشد.
در هر صورت خواهش می کنم کمی هم به فکر ما باشید وبه هر نحو که صلاح می دانید جلوی این هزینه های اضافی را بگیرید که واقعا شده قوز بالا قوز.خدا خیرتان دهد.

حاج محمود ملا حیدری


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
دلسوز جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. ای بابا دلت خوش است محمود خان ایا هیج بار گذرت از کوچه بیت العباس بسمت بانک رفاه سه راهی که قبلا اسیابی در اینجا واقع بود افتاده/اکثر اوقات نیسانی در قوس کوچه پارک میشود وباتوجه به اینکه ترد در اینجا زیاد است وکوچه تنگ میباشدخطراتی به همراه داشته ومتاسفانه پیگیریهای انجام شده موثر نبوده شاید مسولین منتظرندحتماقربانی بدهد بعد اقدام کنندحالا شما از دست انداز صحبت میکنی

سهیل شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

قبلا که امیدبافق فعال بود مسئولین بیشتر سر میزدند و جهت رفع مشکلات بیشتر تلاش میکردند به نظرم باید سایت رو تبلیغ کرد حتی به صورت بنرهایی در سطح شهر تا هم مسئولین و هم مردم بیشتری سر بزنن تا مشکلات سریع تر برطرف بشه.

سلام شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۸:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

گزینه همه موارد صحیح می باشد.

غریبه ای میهمان بافق شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۸:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت بافقیهای عزیز
من حدود 10 روز قبل میهمان یکی از اقوام در بافق شما بودم.
برای تفریح بعضی از جاهای بافق را دیدم ولی یک شب دسته جمعی برای بازی کردن بچه ها به یک بوستان که فکر کنم پارک فرمانداری بود رفتیم.در آنجا یک سرسره بادی گذاشته بودند که نونهالان و خردسالان با شور و اشتیاق خاصی از آن استقبال میکردند و لذت بی شماری می بردند…..تا اینکه موقع پایین آمدن یک پسر خردسال پایش سر خورد و یواش زمین افتاد ولی کار خدا طوری نشد و تعجب من این بود که پدر آن کودک با مسئول آنجا دعوا کرد و در حالی که برق غرور در چشمانش بود چند مرتبه این جمله را تکرار کرد :من … هستم و فردا اینجا را تعطیل میکنم. من فکر کردم فرماندار یا شهردار است ولی گفنم آدم که نباید اینقدر مغرور باشد که بخاطر بچه خودش شادیهای کودکانه فرزندان شما که سرمایه های بافق محسوب می شوند را بگیرد.وقتی از اقوام پرسیدم گفتند آقای … است و با … رابطه دارد.
چند روز گذشت و از شهر خودم با بافق تماس گرفتم تا سئوال کنم قضیه چه شده؟گفتند سرسره بادی را تعطیل کردن.خیلی متاسف شدم.
آقای ملاحیدری:من که بافقی نبودم و این قضیه را دیدم برایم خیلی دردناک بود شما را نمی دانم.
در ضمن در بافق شما که مسئولین بدون تحقیق و روابطی اینچنین کارها را انجام می دهند چگونه توقع دارید شهرتان
پیشرفت کند.

حميد شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
خسته نباشيد
اميدوارم در خوص خيابان اصلي 14 معصوم كه چند اداره و مدرسه تو اون خيابان هست و كلي چاله جوله داره يه فكر اساسي بشه.

همشهری شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این مسئولین محترم آنقدر گرفتاری دارند و پیگیر مسایل عمومی و بزرگ شهر !!! هستند که چاله جوله ای نمی بینند و اگر ببینند مردم خودشان باید نامه نگاری کرده و درصورت داشتن پارتی آن هم بعداز چندسالی شاید چاله ها پر شوند. که تا چاله چوله ای درست شود چاله دیگری یا خود به خود ایجاد می شود یا به خاطر لوله کشی های …؟ نمی دونم چی دوباره چاله چوله داریم.

رخصت شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
حاجی جان فکر کنم هیچکدام از گزینه های مطروحه درست نباشدوقتی مسئولی نخواهد ببیند نمی بیند هرچند درچاه بیفتد. راستی شماکه با همه مصاحبه میکنید یه مصاحبه هم با شهردار محترم انجام دهید شاید دلیل موجه ایی برای کارهایشان داشته باشند.

رضا شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تا اونجایی که من میدانم چندین بار برای این چاله چوله ها پی گیر شدم مسئول این کار فقط با یک کلمه خودرا خلاص کرد : آقا کارخانه آسفالت خراب است ، آسفالت نداریم ،بروید پیش شهردار

آسمان یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۴:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با با ایول اینهمه بی انصافی
اول باید از شهردار عزیز که واقعا دارد تلاش می کند تشکر کنم
ولی باید نظارتش را هم بیشتر کنه آخه هستند تعدادی افراد که یه خورده سابقه در شهرداری دارند و فقط به فکر این هستند که چه جوری 8 ساعت کاری را سپری کنند و به این کارها کاری ندارند.