»صبح مهریز» مطلب منتشر شده در سایت بهاباد را به نقد کشید

دسته: عمومی
۱۳ دیدگاه
پنج شنبه - ۵ دی ۱۳۹۲

پس از انتشار مطلبی با عنوان««کلاه گشادی که سرمان رفت» در سایت بهاباد پایگاه خبری صبح مهریز مطلب منتشر شده را به نقد کشیده و پاسخ گفت.

به گزارش صبح مهریز، اول آبان سال ۹۱ که یادتان هست، مطلبی با این عنوان منتشر شد :«سوء استفاده جوانان بهابادی یا بیان شفاف دخیل عباس زارعزاده»  چند روز بعد «سایت بهاباد، کلیپ دیدار خصوصی با دخیل عباس زارعزاده را از سایتش حذف کرد».

و اما تازگی این سایت در کمال بی انصافی مطلبی با تیتر «کلاه گشادی که سرمان رفت» را منتشر کرد.

همانطور که قبلا هم گفتیم  مردم بهاباد و چند روستای خوسف و بشکانی که ۳۰۰ نفر هم جمعیت ندارند می بایست قبل از ۱۲ بهمن ۱۳۸۸ که خبر شهرستان شدن بهاباد نهایی شد از طریق مسئولان وقت به فکر راه چاره ای برای این مشکلات احتمالی می گشتند نه اینکه همه مشکلات موجود را سر نماینده کنونی مجلس بشکنند.

اهالی بهاباد اگر دنبال حل مشکلات اساسی خود از جمله آب چادرملو بودند چرا ۲۲ سال پیش، هنگام تاسیس شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اجازه اختصاص آب به چادرملو را دادند و از همان ابتدا اقدام نکردند؟ هیچ مسئولی از ابتدا جرات و شهامت حل مشکل آب چادرملو را داشت؟ هیچ نماینده، استاندار یا فرمانداری پا در میانی کرد؟ مشکلی که پس از اخذ تعهد از مدیران چادرملو توسط دخیل عباس زارعزاده داشت به سمت حل شدن می رفت و برخی اهالی بهاباد یا همان مسئولان چادرملو معرکه ی یگان ویژه را پیش کشیدند و مشکل همچنان بر زمین ماند.

حل مشکلات بهاباد از جمله آب چادرملو و بازگشت چاه گز به این شهرستان (درصورت تصویب تقسیمات کشوری) نیازمند صبر و حوصله ای است که بهابادی ها ندارند و بعد از ۲۲ سال توقع دارند یکباره مشکلات حل شود، مشکلاتی سالهاست کسی توان حل آن را نداشته است و به گفته امام جمعه وقت بهاباد، حل آن از مصوبات زمان استاندار سابق بوده است.

 

نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی که دامن گیر اختلافات محلی ۳۰۰ نفر در چند روستا و اختلافات شخصی برخی اهالی این روستاها و اهالی شهرستان بهاباد شده است، پاسخی به این سایت در پایگاه اطلاع رسانی خود به همراه برخی اقدامات صورت گرفته در این شهرستان بدین شرح منتشر کرده است:

به دنبال تقسیمات کشوری،اواخر سال ۱۳۸۸،  ۳۵ نقطه روستایی برای شهرستان شدن بهاباد از بافق به بهاباد الحاق شد و پیگیری‌هایی نیز از طریق مسئولان استانی و کشوری برای بازگرداندن این روستاها به بافق انجام شد.
با توجه به پیگیری‌های مکرر و نامه نگاری‌های مردمی، فلاح زاده استاندار سابق یزد، دشتی معاون سابق سیاسی امنیتی استاندار یزد، تقوایی مدیر کل سیاسی و انتخابات استان یزد و دیگر مسئولین استانی و کشور درگیر رفع مشکلات این روستاها شدند که اسناد آن که در خبرگزاری مهر هم منتشر شده بود قابل مشاهده است (تصویر نامه‌ها: روی اعداد کلیک کنید: ۱   ۲   ۳   ۴ )، اما پس از وعده‌هایی که تاکنون عملی نشد، مجدداً با پیگیری‌های مکرر مردم این روستاها، این موضوع از طریق نماینده مردم بهاباد و بافق در مجلس شورای اسلامی‌پیگیری شد که متاسفانه یکی از سایت‌های بهاباد با انتشار مطلبی، به تشویش اذهان عمومی‌پرداخته که جای بسی انتقاد دارد و که در پایان همین مطلب، پاسخ این سایت با انتشار فعالیت‌های زارعزاده در شهرستان بهاباد داده شده است.
لذا با توجه به دوگانگی‌های موجود در بحث مشکلات این روستاها، پیگیری این موضوع از طریق دفتر نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی‌صورت نخواهد گرفت و بهتر است متقضایان با هماهنگی شورای‌های اسلامی‌شهر و روستا و از طریق فرمانداری‌های بافق و بهاباد پیگیر حل مشکل خود باشند.
برای تنویر افکار عمومی‌لازم به ذکر است که زارعزاده شخصاً و تنها برای حل این مشکل، ۱۵ بار به وزارت کشور مراجعه نکرده و با رئیس جمهور دولت دهم نیز ملاقاتی خصوصی برای حل این مشکل نداشته است، فقط چندین نامه وارده و درخواست اهالی این روستاها طبق معمول پیگیری‌های دفتر تهران، به ارگان مربوطه یعنی وزارت کشور ارسال شده و با توجه به پیگیری‌ها و نامه نگاری‌های مردمی‌این درخواست به همراه لیست کامل درخواست‌های ۵ شهرستان حوزه انتخابیه در دیدار با رئیس جمهور سابق و معاون اجرایی رئیس جمهور سابق مطرح شده است.
دفتر نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی‌با صعه صدر آمادگی کامل برای دریافت پیشنهادات و راهکارهاست تا همگام و همراه با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی‌پیگیر رشد و بالندگی شهرمان باشد، نماینده ای که کار بس دشواری را در وسیعترین حوزه انتخابیه کشور با وجود ۴۰۵ آبادی، پراکندگی و فاصله ۶۰۵ کیلومتری و محرومیت‌ها و بی عدالتی‌های فراوان در ۵ شهرستان عهده دار شده است.
و در پایان لازم به ذکر است حجت الاسلام و المسلمین دخیل عباس زارعزاده در دیدار با وزرا و مسئولان کشوری مشکلات و خواسته‌هایی که از طریق فرمانداری‌ها، ادارات و نهادهای دولتی ۵ شهرستان به دفتر تهران ارسال شده را پیگیری و تا به حال بیش از ۱۶۰ دستور از وزرا برای حل مشکلات وسیعترین حوزه انتخابیه کشور اخذ کرده است که برخی این دستورات که مربوط به شهرستان بهاباد می‌باشد را برای اطلاع عموم منتشر می‌کنیم:
– پیگیری مشکلات موجود در بخش شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهاباد
– تأمین منابع انسانی و متخصص شبکه بهداشت و درمان
– ارتقاء مرکز بهداشتی درمانی روستایی آسفیج
– شبانه روزی کردن مرکز بهداشتی درمانی شهرستان بهاباد
– تخصیص اعتبارات لازم جهت گازرسانی
– کمک مالی جهت شرکت تعاونی تولید کنندگان فرش و موکت بهاباد
– اخذ دستور ساخت ساختمان مرکز دیالیز
– ساخت ساختمان سایت شبکه بهداشت و درمان
– راه اندازی اورژانس جاده ای بهاباد- چادرملو- آسفیج
– اخذ دستورات لازم جهت احداث داروخانه شبانه روزی
– پیگیری جلوگیری از برداشت بی رویه آب از معدن چادرملو
– احداث مرکز تابش سنجی انرژی خورشیدی و ایجاد پارک خورشیدی
– درخواست اضافه شدن حق آب معدن چادرملو به بهاباد
– درخواست انتقال معدن چادرملو بر مردم بهاباد و تأمین آب معادن مزبور
– اجرایی نمودن مصوبات سفرهای استانی ریاست محترم جمهوری
– پیگیری و مطالعه سنجی دو بانده شدن محور مواصلاتی بافق – بهاباد
– درخواست تسریع در بهره برداری پروژه محور مواصلاتی بهاباد- دربند- نای بند
– پیگیری مشکلات جهاد کشاورزی شهرستان بهاباد
– اختصاص مبلغ ۵ میلیارد تومان برای تأمین برق پست ۱۳۲ کیلو وات
-تامین تجهیزات و پزشکان متخصص شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ بهاباد
-تامین داروهای صعب العلاج داروخانه‌های بهاباد
و …

می‌بایست اهالی و مسئولان شهرستان از طریق فرمانداری، ادارات و ادارات کل مربوطه، پیگیر اجرایی شدن دستورات وزرا باشند.

با توجه به وسعت ۲۸۱۳۶ متر مربعی و جمعیت  ۱۷۹۵۴۵ نفری حوزه انتخابیه و درخواستهای فراوان مردمی‌و اداری، پیشنهاد می‌شود همان طور که در سایت اطلاع رسانی نماینده هم منتشر می‌شود فرمانداری‌ها، ادارات و دستگاه‌های اجرایی مهمترین مشکلات شهرستان و خواسته‌های اهالی را برای پیگیری به دفتر تهران ارسال و یا با رئیس دفتر زارعزاده در تهران تماس بگیرند و اهالی شریف شهرستانها نیز برای پیگیری امور خود به دفتر نماینده واقع در ۵ شهرستان مراجعه کنند.

…………………………………

مطلب درج شده در سایت بهاباد

 

در حال وبگردی در سایتهای خبری استان بودم که به خبری برخوردم با عنوان” نماینده مردم بافق:“بشکان” و “خوسف” به بافق باز گردانده می‌ شوند”خیلی متعجب شدم از اینکه نماینده شهرستانمان اینهمه بذل وبخشش دارند ومی خواهند قسمتی از بهاباد را با هوچی گری یک نفر از اهالی خوسف که هرازچندگاهی دستی به قلم میبرد وبرخلاف نظر اهالی ۳۵روستا،مدام به چرت گویی خود ادامه میدهد ومظلوم نمایی می کند به بافق ببخشند.نماینده ای که در روز اول انتخابات بنای گرفتن چادرملو را داشت وبا صدای بلند فریاد میزد که فقط من میتوانم چادرملو را پس بگیرم حال می خواهد قسمتی از بهاباد را جدا کرده وبه بافق ببخشدوبه گفته خود ایشان ۱۵ مرتبه برای حاتم بخشی خود به وزارت کشور رفته است. کاش نماینده منتخب مردم که که نمایندگی خود را مدیون رای مردم بهاباد میباشد برای “حل مشکلات” بهاباد به وزارتخانه ها می رفت نه برای جدایی قسمتی از بهاباد. کاش بجای ۱۵مرتبه پیگیری جدایی خوسف وبشکان از بهاباد ،پیگیر مطالبات مهمی مانند گاز،آب ،برق وجاده بهاباد بود. کاش بجای اینهمه پیگیری گاهی هم به مناطق حوزه انتخابیه اش سرمیزدتا امام جمعه ابرکوه نگوید :من متاسفم که عرض کنم طی گذشت ۸ ماه از سال جاری، نماینده محترم فقط یکبار با ما دیدار داشته است، انتظار ما از نماینده این است که یک یا دو شهرستان را فقط حوزه انتخابی خود نداند. ( اینجا) کاش نماینده ما،مانند نماینده های شهرهای دیگر یک تذکر کتبی در مجلس به مسئولان اجرایی برای عمل نکردن به اینهمه مصوبه انجام نشده وعقب ماندگی بهاباد ودیگرشهرستانهای حوزه انتخابیه می داد تا ماهم دلخوش باشیم که نماینده ما هم در مجلس حضور دارد. ( اینجا ) کاش… خوب است نماینده محترم مردم به میان مردم بیاید و از عملکرد دوساله خود در قبال مردم بهاباد بگوید وتوضیح دهد تا بحال برای این مردم چه کرده؟در زمان ایشان چه تغییری در این شهرستان ایجاد شده و در کجاها پیشرفت کرده ایم؟؟؟؟؟؟؟ و در آخر می گویم:کاش ماهم یک “تابش”داشتیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
بهاباد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ - ۸:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همه کارهای دخیل دربهاباد خصوصابهداشت ودرمان دروغه حتی یکی دونه اش درست نیست

    ابویی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ - ۲:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    دستورات بهداشت و درمان در دیدار تازگی با وزیر محقق شده. بخون بهابادی عزیز سایتشونو…

ابویی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم بهاباد چی از نماینده قبلی گرفتن؟
اسم ببرند لطفا

حاتمی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شهرستان شدن بهاباد مرهون تلاشهای مسئولین شهرستان بهاباد و حمایتهای جناب فرهمند نماینده قبلی بود.آقای فرهمند نه مردم را تحریک می کرد و نه وعده دروغ می داد بی ادعا کارشو انجام می داد.از عزیزان سایت صبح مهریز خواهشمندیم مستقل باشند و سرنوشت خودشونو به جناب زارع زاده گره نزنند.

عباس ابراهیمی خوسفی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب رئیس دفتر ما مردم خوسف و بشکان اختلاف شخصی با مردم فهیم بهاباد نداریم و صرفاجهت احقاق حقوق خود پیگیری می کنیم در ضمن اگر زمان االحاق باخبر شده بودیم خاک فرماند اری بافق را به تبره می کشیدیم تا بدون اجازه مردم حاتم بخشی نکنند

غفففف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ دی ۱۳۹۲ - ۱:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

میخوام یه نصیحت به مردم بهباد بکنم اونم اینکه اگر دوره قبل به صباغیان رای میدادید الان این وضعتان نبود تا کی دشمنی و بر علیه هم بودن

حاتمی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب دخیل وقتی شما نماینده کل این 5 شهرستان هستید و نامه یک شهرستان را برعلیه یک شهرستان دیگر امضا می کنید نتیجش این میشه که از اینجا رونده میشید و از اونجا مونده و همین کسانی که نامشونو امضا کردید با بی ادبی تمام شما را به سورچرانی متهم می کنند البته از جناب ابراهیمی این حرفا چندان هم بعید نیست!من اینجای حرف آقای ابراهیمی را نمی فهمم که” اگر در زمان الحاق باخبر شده بودیم” چه ها که نمی کردیم… همون روزی که شهرستان شدن بهاباد اعلام شد این الحاقات هم اعلام شد و شما هم فهمیدید و هیچ کاری هم نتونستید انجام بدید یعنی این کاره نبودیدhttp://www.dolat.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=0&Id=179878

بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم ومسولان بافق و بهاباد اگاه شدند اين روزه ها شنيده مي شود كه مسوولان اين دو شهرستان جلساتي رابه منظور همدلي وهماهنگي برگزارنموده اند والبته خيلي بايد هوشيار باشند كه مهريزي ها برطبل تفرقه دوباره نكوبند واتحاد رابرهم بزنندتا ازان ماهي بگيرند البته مسولان بافق وظيفه مهمتري دارنند چون ازامكانات بهتري برخوردارنند وظيفه انهاست كه ديوار بي اعتمادي را كه بين بافق وبهاباد است بشكنند وبخاطر معادن كوچكي مثل چاه گز وسه چاهون به اختلافات ادامه ندهند

حسین حاتمی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ دی ۱۳۹۲ - ۱:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
1- این اخلاق جناب زارعزاده ونوع حرف زدن که همراه با بی احترامی وهتک افراد وگاهی فحش است درشان یک روحانی نیست که نیست.
2- جناب ابراهیمی ، فعلا امورات روستای خوسف وبشکان وتوابع ازطریق فرمانداری بهاباد پیگیری کنید واینقدر فرصت سوزی نکنید.
3- مصوبه دولت قابل تغییر نیست مگر با مصوبه ای جدید
4- چراصدای نماینده منطقه بافق وبهاباد در مجلس بلند نمی شودوازایشان خبری نیست.
5- صد رحمت به مهندس فرهمند که ظاهر وباطنش یکی بودوهرچه درتوان داشت درطبق اخلاص گذاشت ودرصحبت کردن نزاکت داشت.
6- نه تنها هیچ اختلافی بین مردم بافق وبهاباد نیست بلکه فرهنگ آنها بسیار به هم نزدیک است وروابط بسیار خوبی باهم دارند.
ضمنا
ودر آخر

شهرمند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ دی ۱۳۹۲ - ۱:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اتفاقا عده زیادی از مردم خوسف وبشکان خواهان باقی ماندن در شهرستان بهاباد می باشند.

دهقان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ دی ۱۳۹۲ - ۵:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

فقط یک جمله به آقای مجترم و خیلی دلسوز؟؟؟؟ زارع زاده ای کاش رای خود را خراب نمی کردم حداقل رای به آقای فرهمند می دادم

ای کاش…….

و یک نصیحت به آقای عباس ابراهیمی خوسفی :شما که در بافق زندگی می کنی را در امورات روستای خوسف و بشکان و غیره دخالت می کنی ……………..

——–
ضمنا این مصوبه احداث مرکز تابش سنجی انرژی خورشیدی و ایجاد پارک خورشیدی گمونم موقع ای که یکان ویژه به بهاباد اومد و همه مسئولین درگیر این قضیه بودن در مهریز اجرا شد ؟؟؟/

علی از بهاباد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۲ - ۹:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دخیل مهره سوخته است دخیل اگه پشت گوشش را دیده نمایندگی مجلس را هم دیده مگر اونکه تقلب بشه اونوقت ایران قیامت میشه

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام لطفا خصومت های شخصی را کنار ذارین و در فکر این باشید که دو شهرستان اکثر بودجه های شهرهای دیگر را صاحب میشن و خودشون را با مسایل حاشیه ای درگیر نمیکنن.مگرشما ها چی کم دارین که شهرهای دیگه باید به غغارت ببرن.خیلی متاسفم براتون این حوزه وسیع و محروم که اینا جاش نیست…