امام جمعه طبس:طبس، مناسب ترین گزینه برای جایگزینی پایتخت کشور اس

دسته: اخبار ایران
۳ دیدگاه
شنبه - ۷ دی ۱۳۹۲

امام جمعه طبس به دنبال اعلام این طرح در نامه ای خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی پیشنهاد انتقال پایتخت سیاسی و اداری کشور به شهرستان طبس را مطرح کرد.

طبس- خبرنگار یزدفردا/ هفته ای که گذشت، مجلس شورای اسلامی کلیات طرحی را تصویب کرد که بر مبنای آن پایتخت منتقل می‌شود و با اجرای آن بخشی از پایتخت ایران به مکان و یا شهر دیگری از ایران انتقال خواهد یافت.

امام جمعه طبس به دنبال اعلام این طرح در نامه ای خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی پیشنهاد انتقال پایتخت سیاسی و اداری کشور به شهرستان طبس را مطرح کرد.

در نامه حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم برای علی لاریجانی آمده است: با توجه به تصویب طرح کلی انتقال پایتخت سیاسی و اداری به خارج تهران بنظر می رسد، طبس به جهات مختلف از جمله گستردگی زمین، قرار گرفتن در مرکزیت ایران، همجواری با چند استان مهم کشور و جایگاه سیاسی در دنیا به لحاظ شکست آمریکا در این منطقه گزینه مناسب این طرح است.

وی در ادامه بر امکانات شهرستان طبس برای استحقاق این طرح تاکید کرده و آورده است: معادن متنوع و متعدد حتی نفت و گاز، وجود فرودگاه و خطوط ریلی از آسیای میانه تا آبهای گرم خلیج فارس و نیز فراهم بودن امکان ایاب و ذهاب هوائی و زمینی از دیگر دارایی های وسیعترین شهرستان خاورمیانه است.

مهاجریان مقدم به وجود قدیمی ترین سد خاورمیانه در طبس اشاره کرده و افزوده است: برخورداری شهرستان طبس از هوای سالم در چهار فصل می تواند بستر انتقال پایتخت سیاسی و اداری کشور را از تهران به طبس فراهم آورد که انشاء الله مورد نظر کارشناسان محترم قرار بگیرد.

این نامه که به امضای “احمد طالبیان مقدم” معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس نیز رسیده است برای هیئت دولت، “محمد سهرابی” مشاور مقام معظم رهبری، “محمدعلی عبداله زاده” نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی و “وجه الله خدمتگزار” استاندار خراسان جنوبی رونوشت شده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضايي یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۲ - ۸:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به اين ميگن اعتماد بنفس

شوخ طبع سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظر من بافق پایتخت بشه بهتره
چون کمتر کسی تو ایران بافق را میشناسه چه برسه به کشورهای دیگه.
و اگه روزی خدای ناکرده جنگ شد اصلا نمی تونن پیداش کنن.
ولی از شوخی گذشته یزد گزینه خوبی است برای پایتخت شدن.

پایتخت تمدن ایران یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظر من همدان و استان فارس بهترین گزینه اند باور ندارید از کوروش کبیر بپرسید ححخخخخخ