مدیرعامل سنگ آهن بافق:با شفاف سازی امید به زندگی را در مردم شهرستان افزایش دهیم

دسته: اقتصادی , عمومی , ورزشی
۶ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۲ دی ۱۳۹۲

محمدجوادعسکری، در نشست  خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه بافق، عنوان کرد: دیدگاه اینست که هر 2 تا 3 ماه یکبار نشست هایی با اصحاب رسانه داشته و با شفاف سازی امید به زندگی را در مردم شهرستان افزایش دهیم.

IMG_10008941

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، با بیان این مطلب که بافق جای بسیاری برای پیشرفت دارد و این منوط به وحدت و همدلی است، ادامه داد: اگر به خاطر داشته باشید در نشست پرسش و پاسخ مردمی در مسجدجامع بافق یک سری قول هایی درباره کارخانه های گندله، آگلومراسیون و اشتغال داده شد و امروز خبرنگاران برای بازدید در این خصوص حضور یافتند.

وی همچنین از ثمرات تلاش و فعالیت های زنده یاد دهستانی مدیرعامل سابق این شرکت نیز یاد کرد.

این مدیر معدنی، از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست تا نظر و دیدگاه خود را بدون پرده پوشی درباره روند و پیشرفت طرح ها و پروژه ها برای نیل به سوی به یک مجموعه معدنی_صنعتی، بیان کنند.

وی درباره  زمانبندی 36 ماهه احداث کارخانه 5 میلیون تنی گندله، گفت: قرارداد گندله منعقد و مقدمات ماده 62 از سوی بانک مرکزی بتازگی آماده شده تا بتوانیم از طریق فاینانس هزینه ها را پرداخت کنیم.

وی با بیان این مطلب که برای جلوگیری از اتلاف وقت اکنون در قالب پیش قرارداد فعالیت پیمانکاری شروع گردیده، ادامه داد: بر اساس قرارداد باید روزانه یک میلیارد کار شود تا 36 ماهه به نتیجه برسیم و در این راستا عملیات خاکبرداری و تسطیح مکان کارخانه، و ساخت واحدهای اداری در حال انجام است.

وی با اشاره به چرخه تولید فولاد کشور، افزود: محصول تولیدی این کارخانه بسیار با اهمیت و خوراکی برای فولاد است.

مبالغی بر اساس مقدار فعالیت هیئت های ورزشی شهرستان به آنها پرداخت می گردد

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی، درباره تیم داری در لیگ دسته یک فوتبال، عنوان کرد: با دیدگاه دیگری از جمله ایجاد درآمدزایی برای مردم و بازار شهرستان و ایجاد زیرساخت ها وارد عرصه ورزش و تیم داری شدیم، ولیکن متاسفانه در بحث ورزش(حرفه ای) مخصوصا فوتبال صداقت نیست و همچنین ظرفیت شهرستان و زیرساخت ها نیز در انصراف بی تاثیر نبود.

وی در بیان سیاست گذاری ورزشی جدید شرکت در زمینه زیرساخت ها، افزود: با نشست هایی که با مجموعه ورزش شهرستان قرار شد مبالغی بر اساس مقدار فعالیت هیئت های ورزشی شهرستان به آنها پرداخت گردد.

وی تصریح کرد: البته آنها هم نباید  مصرف کننده صرف باشند، بلکه باید سعی کنند در زمینه درآمدزایی پویا شوند.

عسکری، درباره استمرار برنامه  تیم های ورزشی و فعالیت حرفه ای، خاطرنشان کرد: با توجه به ایجاد زیرساخت های هندبال در شهرستان و نتاج خوب این رشته و دوچرخه سواری در این 2 رشته فعلا برنامه داریم.

وی افزود: البته رشته های دیگر ورزشی هم اگر پیشرفت خوبی داشته باشند در دستورکار قرار می گیرند.

محمدجوادعسکری، در جمع خبرنگاران شهرستان،  با اشاره به 11 طرح توسعه در دست اقدام این مجموعه معدنی، اظهارکرد: با ایجاد کارخانه آگلومراسیون بطورعملی یک گام بسوی تکمیل چرخه فولاد سازی درکنار معدن نزدیک می شویم.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، با برشمردن ثمره تسریع در اجرای طرح های صنعتی، ادامه داد: صرفه جویی در هزینه های حمل، ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی از برخی امتیازهای اجرای این طرح است.

وی با اشاره به جذب چند صدنفر تاکنون در زیرمجموعه های این شرکت، افزود: با ایجاد و احداث صنایع جدید شهر بافق مهاجرپذیر شده و اگر نتوانیم در تمام بخش های مختلف پیشرفت داشته باشیم مشکل ایجاد می گردد.

همکاری با فولاد خصوصی بافق/آماده پیش خرید انشعاب و مصرف یکسال گاز برای تسریع هستیم

مدیرعامل سنگ آهن مرکزی بافق، در زمینه همکاری با فولاد خصوصی بافق(ابویی)، عنوان کرد: علاقه دارم این طرح هرچه سریع تر به نتیجه برسد و در این راستا برای مشکل سند زمین  بخش اول انتقال یافته و بخش دوم در حال حل است.

محمدجوادعسکری، ادامه داد: واگذاری 2 حلقه چاه برای تامین آب مورد نیاز این طرح نیز انجام گرفته است و همچنین آب و برق مورد استفاده این طرح نیز از سوی شرکت تامین گردیده تا بهانه ای برای فعالیت نباشد.

وی، درباره مساعدت برای تسریع گازرسانی به طرح ها و کارخانه های این مجموعه، اظهارکرد: نامه ای به شرکت گاز استان ارسال و برای خرید حق انشعاب و پیش خرید مصرف یکسال گاز مورد نیاز اعلام آمادگی کردیم ولیکن در این زمینه پاسخی تاکنون دریافت نکردیم.

وی با بیان این مطلب که با توجه به عقب ماندگی های شهرستان باید مضاعف تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: هرکس می تواند با قلم و قدم و غیره و با تمام توان در این زمینه همکاری کند.

عسکری در زمینه مباحثی درباره خرید معادن اطراف، عنوان گرد: برنامه ای در خصوص خرید معادن اطراف نداریم ولی پیگیر ثبت یکسری معادن در حوزه خودمان هستیم ولیکن الان دغدغه ای در زمینه خوراک نداریم.

IMG_10008939

فرمانداربافق نیز در این نشست، خاطرنشان کرد: عوارض 2 درصد روند خاصی دارد و وجوه باید به یک حساب دولتی مشخص پرداخت شود تا هزینه شود.

مهدی دهقان خاوری، افزود: اینگونه نیست که  مبالغی در شهر هزینه و به حساب 2 درصد گذاشته شود.

وی، درباره پرداخت 2 درصد عوارض فروش خارجی، خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام دیوان محاسبات پرداخت 2 درصد صادرات غیرقانونی و این 2 درصد فقط به فروش داخلی اختصاص دارد.

IMG_10008948


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
صنعتگر پنج شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جواد جـــــــان
ای دوست عزیز

زود دیــــر میشه هـــــــــا!!!!
تا کی باید به انتظار افکتیو شدن قرارداد گندله بنشینیم؟
کیک آو میتینگ (KIck Off Meeting) چه تاریخیه؟
روز شمار بیش از 200 روز کنتور انداخته اما هنوز خبری نیستا؟
عده ای هستن که پروژه ها رو رصد می کننا؟
ما منتظریم
بدرود

حق گو جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۲ - ۹:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سرمايه مارودارن ميبرن ميخوان به مااميدهم بدهند.اميدهم باشه براي خودتون

قاسم جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امید به زندگی من پایین اومده چهکسیامیدبه زندگی بهمن تزریق می کنه

منتقد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خوانندگان عزیز
معنی شفاف سازی و ارتباط با امید به زندگی را فهمیدیم

غریبه جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اینجا کجای سنگ آهن هست؟؟؟؟

علی غصه خور شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۷:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مگر امید در بافق مرده بوده که میخواد زنده کنه !!! بابا بسه دیگه اخه کارخانه گندله ای که از زمان خدابیامرز دهستانی شروع شده وفکر میمنم تا حالا پیشرفتیش به نیم درصد هم نمی رسه چه شفاف سازییه!!! چقدر میخواهید مردم را … حساب کنید به خدابسه، کارخانه اگلومراسیونی که از زمان دهستانی شروع شده وتازه درشرف راه اندازیه بعد از هشت سال اینهمه غمپوس در کردن داره؟ به خداد بسه … به خدابسه