بازدیدی از عملکرد 20 ماهه یک مدیربومی

دسته: عمومی , مقالات
۱۵ دیدگاه
شنبه - ۱۴ دی ۱۳۹۲

چهارشنبه یازدهم دیماه 92با قرار و اطلاع رسانی قبلی برای بازدید از مجموعه شرکت سنگ آهن مرکزی و نشست خبری با مدیر عامل این شرکت راهی هتل شرکت سنگ آهن بافق که  امروزه نام  نیکان به خود گرفته می شوم.

IMG_1520

مینی بوس شرکت در ورودی محوطه هتل ایستاده، محمود تقی زاده را می بینم که گوشی موبایلش را به گوشش چسبانده و در حال صحبت است.

سلام می کنم و می پرسم نکند نفر اول هستم می گوید نه شما راس 9 رسیدید قبل از شما از هفته نامه های شهر و مرکز اطلاع رسانی هم آمده اند وارد مینی بوس می شوم  سلام می کنم آقایان عباسی و تقی زاده از هفته نامه امین بافق ردیف اول نشسته اند و با فاصله دو صندلی خانمها عباسی و بیگی از هفته نامه افق کویر. بلافاصله سراغ دوست عزیزم محمد حسین تشکری سردبیر هفته نامه افق کویر را می گیرم خبرنگارشان جواب می دهد مشغولیتی داشتند قرار شد برای نشست خبری خودشان را برسانند.دو نفر از همکاران رسانه ای در مرکز اطلاع رسانی هم جداگانه نشسته اند سراغ سردبیر امین بافق میروم و بعد از خوش و بش درخصوص آخرین اخبار بافق گپی می زنیم و خبری از چرایی عدم ارائه گزارش 100 روز عملکرد شورای اسلامی می گیرم که عباسی می گوید:«بزودی ،طی یک هفته تا 10 روز آینده جلسه پرسش و پاسخی با حضور اعضای شورا،شهردار و دیگر مسؤلین در بافق برگزار می کنیم».

در این حین ناصر فتاحی خبرنگار «بافق نیوز» هم می رسد بعد از او عبدالهی خبرنگار «صدا و سیما» و حسن پور «رئیس شورای اطلاع رسانی» بافق. کم کم سر و کله سید منصور میرهدایی سردبیر «بافق نیوز» هم پیدا می شود.

محمود تقی زاده وارد مینی بوس می شود و می گوید بجز سید علیرضا همه آمده اند منظورش ناظری خبرنگار «بافق فردا»است با این جمله با عباسی سردبیر «امین بافق» از سید اینگونه غیبت می کنیم: «اگر قرار باشد کاپ اخلاق به خبرنگاری در بافق داده شود باید به سید ناظری تعلق گیرد،بسیار متین می پرسد و ادب خاصش در پرسش زبانزد است». همین موقع است که سید می رسد.

مینی بوس می خواهد راه بیفتد که غضنفری خبرنگار «امین مبارکه» هم می رسد و جمع رسانه ای ها کامل می شود .

از نکات قابل توجه و تحسین بازدید امروز حضور مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن حاج حبیب حسن زاده است که همجنس رسانه ای ها می شود در صندلی آخر مینی بوس می نشیند و با خبرنگارن گرم می گیرد.

IMG_10008800

ورودی معدن منتظر حضور نماینده حراست و انتظامات می شویم برای دقایقی کوتاه . دوباره مینی بوس حامل اصحاب رسانه راه می افتد. اولین بخش بازدید استخراج معدن است به نیت روئت اصلاح پیت معدنی .

از بالای سکو در محوطه استخراج فعالیت اصلاحی انجام شده بخوبی قابل مشاهده است همان کاری که می گویند موجب شده عمر معدن و برداشت سنگ 10 سالی افزوده شود.

 از آن بالا آبهای پایین معدن به چشم می آید . به این جمله ایمان می آوری که اگر کوه هم باشد تمام می شود.آری کوه سرافراز چغارت امروز گودال عمیقی شده که حتی به آب رسیده!!!

چند نفر دیگر هم از مرکز اطلاع رسانی خودشان را به جمع خبرنگاران محلی بافق می رسانند اما جداگانه رسانه ای ها را همراهی می کنند.

IMG_11111118804IMG_10008805

توضیحات علمی یک از کارشناسان جوان در خصوص اصلاح پیت را می شنویم و به راهمان ادامه می دهیم.

IMG_10008813

مقصد بعدی کارخانه فرآوری است .کارگرانی که سخت مشغول کارند نگاهی کوتاه و دوباره حرکت .

IMAG0530-300x169

IMG_8817881788178817

در بین راه نمازخانه های ایجاد شده برای کارگران شرکت و مجتمع … شامل درمانگاه و .. را می بینیم و راهی می شویم برای دیدن پیشرفت پروژه گندله سازی.

همان گندله 5500 تنی که به گندله سه چاهون مشهور است و به گفته مهندسان پروژه یک درصد!!! پیشرفت کار داشته البته مهندسان حاضر می گویندتقسیم کار پروژه مثل ساختمان سازی 65 درصد پیشرفت داشته و عملیات کنونی همین است و خاکبرداری کارخانه مهندس معینی می گوید قرار شده تا عید خاک برداری و مسطح سازی اش تمام شود. اما مطمئن باشید در زمان مقرر این کارخانه به بهره برداری می رسد.

راستش را بخواهید پیشرفت گندله سازی به دل نمی نشیند و این دغدغه را می گذارم تا در نشست خبری از مدیر عامل شرکت بپرسم.

IMG_10008825 IMG_10008832

تعداد سؤالات خبرنگاران از مهندسان حاضر در پروژه زیاد است و جوابها تقریبا قانع کننده نیست.اینجاست که مدیر روابط عمومی احساس می کند باید به کمک مهندسان حاضر بیاید چند کلامی صحبت می کند و شمرده شمرده درباره پروژه و پیشرفت آن و نیاز مجموعه به کارهایی از قبیل ساختمان سازی و … توضیحاتی قانع کننده و شفاف می دهد.

مکان احداث گندله را به قصد بازدید از کارخانه آگلومراسیون ترک می کنیم . مینی بوس از جاده خاکی اطراف دور مجموعه شرکت سنگ آهن چرخی می زند  و به داخل بر می گردد اینجاست که موقعیت سنجی گندله سازی و مجتمع فولاد ابویی در کنار هم رؤیای صنعتی شدن بافق را به ذهن تقریب می کند.

هنگامی که به کارخانه آگلومراسیون می رسیم که مدیر عامل شرکت به همراه مشاور ارشد و تعدادی دیگر از مدیران حضور دارند ،کارگرانی هم هستند. مشخص است حسی دغدغه گون در آماده شدن هرچه زودتر این کارخانه و راه اندازی آن که به قولی قرار است هفته آینده با حضور معاون وزیر صورت پذیرد موجب شده عسکری و دیگر مدیران آنجا حضور داشته باشند .

IMG_111100008842

پس از سلام و چاق سلامتی مدیر و اصحاب رسانه عسکری و همراهان مکان را ترک می کنند تا خبرنگاران به راحتی کارخانه را ببینند و پرس و جو کنند. قبل از ورود به کارخانه مامور ایمنی با کلاهی که بر سر خبرنگاران می گذارد عملا می گوید:توصیه های ایمنی را جدی بگیرید.

IMG_11110008867 IMG_11111000008857

مهندس مظفری به عنوان مسؤل کارخانه آگلومراسیون  از روند کار این کارخانه و استارت فاز اولش  در خرداد 92 سخن می گوید و اینکه کل کارخانه هفته بعد برای نمونه های تولید اولیه شروع بکار می کند.(البته به نظر می رسید جای کار دارد).

داخل مجموعه می شویم عبداللهی خبرنگار صدا و سیما سماجت می کند که من می خواهم از آن بالای کوره بلند عکس بگیرم و همانجا با مهندس مظفری مصاحبه کنم و خبرنگاران هم همراهی می کنند و پله پله بالا می روند.

IMG_10001118888

مقصد بعدی بازدید از ریل آهن و دامنه مانوری آن هنگام ضرورت است .اینجا فقط عکاسان پیاده می شوند تصاویری می گیرند. سوت هشدار پی در پی مامور ایستگاه برای فاصله از ریل از سر رسیدن قطار خبر می دهد . اینبار سوت قطار است که در خواب گوشمان می پیچد اینجاست که آرزو می کنی روزی را ببینی که بجای سنگ آهن این شمش و میلگرد و محصولات فولاد باشد که از بافق خارج می شود.ایستگاه راه آهن آخرین ایستگاه بازدید اصحاب رسانه بافق از مجموعه معدنی شرکت سنگ آهن مرکزی می شود.

IMG_88888888

عازم آهنشهر می شویم پس از دیدن زمین چمن مصنوعی این شهرک که مدیر روابط عمومی شرکت می گفت جزء بهترینها در کشور از لحاظ کیفیت است برای اقامه نماز ظهر و عصر راهی مسجد فاطمیه این شهرک می شویم.

IMG_888888888888888

بعد از نماز همانطور که سوار برمینی بوس هستیم از کنار ساختمان در حال احداث شرکت تعاونی مصرف در امتداد بلوار میرغنی زاده عبور می کنیم و توضیحی می شنویم مبنی بر اینکه بدون نیاز به حضور مراجعین به شهرک آهنشهر خرید از این شرکت تعاونی میسر شود.

به هتل نیکان می رسیم. حسن زاده مدیر روابط عمومی شرکت پیرامون دلیل نامگذاری هتل می گوید:برای این هتل بیش از 150 عنوان اسم پیشنهادی داشتیم که یکی از معاونین شرکت پیشنهاد داد هتل را به خاطر نیک بودن مردم بافق به نیکان نامگذاری کنید و مصوب می شود به همین راحتی.

اینجا هتل نیکان است.زیبا و مجلل اثری ماندگار و افتخاری برای آرامش و سکونت میهمانان شهرمان بافق؛ دارالشجاعه.

IMG_13131313131313

وارد هتل می شویم زودتر از ما چند نفری از مرکز اطلاع رسانی شرکت که تا کارخانه آگلومراسون همراهمان بودند به هتل رسیده اند. توسط راهنمای هتل به سالن محل کنفرانس خبری راهنمایی می شویم.

IMG_1717171717IMG_1818181818

سالن به دقت چینش شده حتی صندلی ها و کارد و بشقاب و چنگال.

IMG_3030303030

آراستگی میز میوه توجه عکاسان را به خود جلب می کند.مسؤل هتل و هتلداران با ادب و متانتی خاص از حضار برای پذیرایی دعوت می کنند . در این موقع عسکری مدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق به همراه مشاور ارشد و مسؤل حراست به همراه فرماندار و معاون فرماندار و بخشدار از راه می رسند سلام علیکی می کنند و بعد از پذیرایی آماده می شویم برای نشست خبری.

IMG292929 IMG25252525 IMG2323232323

خبرنگاران و اصحاب رسانه بافق در محل پرسش می نشینند مدیر عامل شرکت سنگ آهن و فرماندار بافق هم در محل پاسخگویی که جلو آن با گل آراسته شده.

IMG44444444

مدیر روابط عمومی کلام وحی را تلاوت می کند. سلام می کند و گزارشی می دهد از 4 ساعت بازدید خبرنگاران محلی بافق از مجموعه شرکت سنگ آهن مرکزی و از مدیر عامل شرکت می خواهد سخن آغاز کند. عسکری می گوید مشتاق است نظرات اصحاب رسانه بافق را بشنود خصوصا اگر نقدی دارند آن هم با تیزبینی خاص رسانه ای.

نشست خبری مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با اصحاب رسانه به صورت رسمی آغاز شده است.
مدیر روابط عمومی شرکت که مجری برنامه است با بردن نامم دعوت  می کند به عنوان نماینده رسانه های بافق پشت تریبون قرار بگیرم و صحبتهای اولیه از بازدید امروز را مطرح کنم.
IMG_893889388938
سخنانم اینگونه آغاز می شود:
می کنم آغاز با نام خداوند حکیم
این چراغ عمق بسم الله الرحمن الرحیم
و بلافاصله دوبیتی ای امام رضایی می خوانم به مناسبت شهادت امام رئوف:
امروز دوباره دل کنج قفس
می زد به هوای حرم طوس نفس
گفتم به دلم طوس کجا ؟بافق کجا؟
دیدم که رسیدم به دو راهی طبس
65186164573948274846
شهادت امام رضا (ع) را تسلیت گفته رو به فرماندار بافق می کنم و از خبرنگاران می خواهم برای گرفتن هدیه سفر مشهد از مهدی خاوری صلواتی بفرستند آنها هم همراهی می کنند و صلواتی بلند می فرستند فرماندار هم به نشانه رضایت در حالی که لبخندی به لب دارد صلوات می فرستد.جمله ای درباره فرماندار بافق و تلاش یکساله اش برای برقراری تعامل در شهرستان و موفقیتش در این باره می گویم و برایش در طول خدمت چه بافق چه جای دیگر(هرچه خدا خواست و سیاسیون رقم زدند) آرزوی موفقیت می کنم.
نشست-مدیرعامل-با-خبرنگاران-بافق-300x199
از آنجایی که میزبان اصلی مدیر عامل شرکت سنگ آهن است استدلالی برای سرعت بیشتر در انتقال اخبار شهرستان می آورم و از آرزوهایم می گویم که چقدر خوب بود در حین بازدید همین امروز در هر مرحله که از قسمتی از مجموعه شرکت سنگ آهن به قسمت دیگر می رفتیم تب لتی داشتیم و از فرصت بین راه در مینی بوس برای انتقال سریع اخبار و تصاویر برای مردم استفاده می کردیم و تامین نیاز رسانه های بافق به اینگونه تکنولوژی ها را هم با درخواست صلواتی دیگر بر محمد و آلش به گردن عسکری می اندازم و حضار صلوات می فرستند و مدیر هم با صلواتش این خواسته را تایید می کند.(انجام یا عدم انجام این موارد بزودی به اطلاع خوانندگان عزیز خواهد رسید).
20836217718186251540
حالا هنگام گزارش است از بازدید امروز و طرح چند سؤال.
از فراهم کردن تمهیدات لازم برای بازدید تشکر می کنم . تلاش مدیران و کارگرهای شرکت و پیشرفتهای حاصله در بخشهای اصلاح پیت معدنی و کارخانه آگلومراسون را می ستایم اما کندی پیشرفت گندله سازی را به عنوان یکی از دغدغه ها مطرح می کنم و از اینکه قبل از بازدید تصویر مثبت تری از روند کار این پروژه داشتم سخن به میان می آورم و از مدیر می خواهم پیرامون صحت یا عدم صحت بسته شدن قرارداد توضیح دهد.
78272863150249871430
سؤال بعدی که به عنوان دغدغه می پرسم استنادی است به صحبت شهردار بافق در مصاحبه مطبوعاتی که درباره عوارض ۲ در صد اعلام نموده بود و آن اینکه یک سالی هست که این عوارض پرداخت نشده!!! و پشتبندش می پرسم:آیا کمکهای صورت گرفته به بخشهای مختلف شهرستان قرار است از مبلغ ۲ درصد عوارض سالیانه کم شود یا نه؟
از فاصله طبقاتی بین کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با دیگر مردم شهرستان هم سخنی به میان می آورم و پیشنهاد می کنم مدیرعامل محترم با کمکهای بیشتر از عوارض مصوب به شهر و ایجاد زیرساختهای رفاهی ،درمانی تا حدی این احساس فاصله را تعدیل کند و پیشنهاد دیگری میدهم و آن  اینکه :علاوه بر تشکیل جلسات پر ثمر مشاوره ای که مدتی است به عنوان یک حرکت قابل تحسین برای کارکنان شرکت در آهن شهر تشکیل می شود عموم مردم و آن هم در مرکز شهر بتوانند بهره مند شوند.
نشست-مدیرعامل-با-خبرنگاران-بافق-4-300x199
هنوز سؤالاتی دارم به این امید که همکارانم می پرسند(وپرسیدند و خبرهایش را خواندید) سخنانم را تمام می کنم. از دوستان رسانه ای ام بخاطر جسارت در شروع پرسش و سخن عذر خواهی کرده، به فرماندار و مدیر عامل شرکت خدا قوت می گویم و برای شنیدن پاسخها در محل نشستن خبرنگاران مستقر می شوم.
جواب سؤالات مطرح شده را در همین سایت در پست های قبلی خوانده یا می توانید بطور مشروح بخوانید.
پرسش و پاسخ خبرنگاران ۲ ساعتی طول می کشد و اواخر کار آنجایی که بحث هتل نیکان پیش می آید کمی حاشیه دار می شود اما مدیر داخلی هتل با پاسخ به خبرنگار سؤال کننده و جواب عسکری به صبر در جا افتادن هتل و هتلداری در بافق ختم به خیر می شود.
نشست-مدیرعامل-با-خبرنگاران-بافق-7-300x199
تقدیر از خبرنگاران با تقدیم پکیچی شامل:CDعملکرد ۲۰ ماهه، دفترچه یادداشت، خودکار و یک کارت هدیه ۵۰ هزار تومانی و صرف ناهار در سالن همکف هتل، پایان بخش یک روز بازدید و نشست خبری است.
ساعت ۱۶ است از همکاران خداحافظی کرده برای نوشتن خبر و تحلیل بازدید راهی خانه می شوم.

محمد علی قاسم زاده بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۸:۵۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امیدوارم اصحاب رسانه خام این مانورها نشده باشندهر چند همین هم خوب است ولی بافق لیاقتش بیشتر از اینهاست

بافقی شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۹:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ماکه نفهمیدیم مشاورارشدکیه شماچطور؟

محمد شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به خدا تاکی میخواهید با تبلیغات مردم را … حساب کنید دیگر بس است به خدا وبرای خدا برای مردم کارکنید تا در ایند سرافکنده نباشید

علی شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشیدانشاالله اگر کسی برای رضای خدا وخلق خدا کار می کنه خدا خیرش بده ولی اگر به خاطر گول زدن مردم ودروغ گفتن رسیدن به مقاصد خودشونه ومی خوان باتبلیغات کوخی را کاخ جلوه بدن اونم خدا جوابشونو بده ویک پیشنهاد ای کاش یک فنی باتجربه وبی طرف را باخود جهت اظهار نظر میبردین قصه طولانی کردن عمر معدن به نظر برخی افراد اهل فن تبلیغاتی بیش نیست وهرگز خرجش به دخلش بر نمی اید ولی برای بعضی افراد نون خیلی خوبی داشته

بافقی شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۲:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اولا مشاور ارشد که معلومه کیه حاج احمد هسته دیگه
دوما تمام این کارها سیاست کاری میباشد وگرنه اصلا نیازی نیست که گزارش کار بدهند میخواهند کارهایی که خراب کدند گندش درنیاد میان مراسم بازدید و گزارش کار میذارند بعدش هم الکی سرخودتون را در نیارید این پیمانکار هتل جعفری پور هست وخواهد بود پاداش کارهایی که کرده بهش دادند

کارگر شرکت سنگ آهن شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۳:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای عسکری:قرار بود خبرهای خوشی در فیش پرسنل تبدیل وضعیت به عینا دیده شود.
طبقه بندی برای پرسنل پیمانکار چه شد؟
چند ماه است که پرسنل را الکی خوشحال کردند و گروه ها را نمی دهند.

علی قاسمی شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۳:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت تمامی سروران گرامی
جناب حاج آقای عسکری دست مریزاد.
با پشتکار و اراده ای که شما دارید انشا الله شاهد کارهای بیشتری از شماو دیگر مسئولین محترم شهر خواهیم بود.
خداوند به تمام مسئولین و خدمتگزارانی که در راه آبادانی بافق عزیز با سعه صدر قدم بر میدارند عمر با عزت عطا فرماید.
موفق و پیروز باشید.

بیکار شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۶:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خواهش مکنم به آقایان بگیدتو را به خدا برای نیرو گرفتن پارتی بازی نکنید یک زره مردانگی را از دکتر یاراحمدی یاد بگیرید.

salim شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۶:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
خوب است ابتدای کار کارگران زحمتکش کارخانه را دعوت میکردند و به انها گزارش بدهند و ….
این عملکر پشتوانه علمی و دانشی چندانی ندارد چون مدیران این پروزه ها اساسا آدمهای بیسواد و غیر متخصص هستند
متاسفانه فضای رسانه ایی بافق و خود شما هم تا خرخره مدیون این افراد شده اید
انصاف و عدالت رسانه ایی لازمه حیات یک رسانه است
ایا دارید؟

    همکار یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۸:۲۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    سلام اصلابرمیگردیم اول حرکت یعنی هتل نیکان مگه خودسنگ اهن چلاق بود یکی دیگه واسطه شده براادارش اونهم پول فاکتور مهمونهای خودسن گ اهن رو ازخودش می گیره!!مابدبختیمون به خاطر اینه که جویده های دیگران را نشخوار می کنیم

حق گو شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اكثرخبرنگاران نانخورمعدن هستند.اگرواقعاًخبرنگاريدهم خوبهارونشان بديدوهم انتقادها.اگرواقعاًميخواهيدبه پيشرفت شهركمك كنيديه گزارش ازمردم وكارگرهاي معدن وبازنشستگان تهيه كنيد.همش ازرييسان؟هيچكس نميادبد كارهاي خودشون روبگه.

علی یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۷:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ظاهرا اقای عسکری گفته من 11 طرح را راه اندازی مکنم 11 طرح پیشکش فقط همان طرح گندله که از زمان خدابیامرز دهستانی استارت ان خورده وتاکنون میگن کمتر ازنیم درصد پیرفت داشته را راه اندازی کنه بسه!!!طرح آگلومراسیون هم که بعداز 8 سال قرار بود در اردیبهشت امسال راه بیفتد محض اطلاع قراردادآن 30 میلیارد تومان بود تا حالانزدیک 100 میلیارد تومان هزینه شده .به خدا حرف بسه!!!

محمد یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۸:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شادباشیدوسلامت
گزارش خوبی بود.دست تمامی شما درد نکند

سجاد یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۵:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای قاسمزاده سلام
از گزارش کامل و خوبتون ممنون

امید دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۷:۵۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خبرنگاران عزیز چشمشون به میوه ها و شربتها دوخته شده که تمجید می کنند کاش یک نفر می پرسید چرا میزهای پذیرایی رومیزی ندارد نکند فقط برای همین چند میز خریداری نکرده اند ……. این هم هتلداری جدید و به روز