توجه به مشکلات مردم از مهمترین سیره های امام خمینی(ره) بود

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
شنبه - ۱۴ دی ۱۳۹۲
نماینده ولی فقیه در یزد:
توجه به مشکلات مردم از مهمترین سیره های امام خمینی(ره) بود
 نماینده ولی فقیه در یزد با اشاره به ساده زیستی امام در زندگی، گفت: توجه به امور و مشکلات مردم از مهمترین سیره های امام خمینی(ره) بوده است.
IMG_10009031

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بافق، آیت الله محمدرضا ناصری عصر امروز در دیدار با امام جمعه و جمعی از مسئولان شهرستان بافق، با اشاره به اینکه سیره امام خمینی(ره) باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد، اظهار کرد: امام خمینی(ره) در گرمای شدید نجف به حداقل غذا کفایت می کردند.

وی که چندسالی در نجف اشرف در حضور حضرت امام خمینی(ره) به سر می برده است، تصریح کرد: در آن دوران با وجود اینکه هوای نجف بسیار گرم بود امام خمینی(ره) از وسایل سرمایشی استفاده نمی کردند.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: زمانی که از ایشان خواستند که در این زمینه اقدام کنند و برای منزل ایشان وسیله سرمایشی فراهم شود، ایشان فرمودند که شایسته نیست من در اینجا آسایش داشته باشم اما دوستانم در زندان های طاغوت در رنج و سختی باشند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد، اضافه کرد: این توجه خاص امام خمینی(ره) به وضعیت یارانشان که در زنداها بودند، نشانه توجه و اهمیت همیشگی ایشان به مردم بود.

ناصری به بیان چند مورد خاطره دیگر در مورد ساده زیستی امام پرداخت و گفت: امام خمینی(ره) به شدت از تجملات و تجمل گرایی پرهیز می کردند و بسیار ساده زیست بودند.

وی ساده زیستی را در سرتاسر زندگی امام خمینی(ره) همراه دانست و با تاکید بر اینکه ایشان در تمام امور به مردم توجه داشتند، گفت: توجه به مردم و مشکلات آنها یکی از مهمترین سیره های زندگی امام خمینی(ره) بوده است.

آیت الله محمدرضا ناصری امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان یزد عصر امروز برای شرکت در مراسم ترحیم برادر سید جواد سلیمانی امام جمعه بافق به این شهرستان سفر کرده بود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
بی غرض شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۸:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم بافق سلام
کارد به استخوان رسیده که این حرف را میزنم چطور است که ما برای انتخاب یک مسئول بومی اینقدر تلاش می کنیم وهزینه های سنگین پرداخت می کنیم ولی برای برای مشکلات شهرمان که فقط وفقط مسئله گاز است واینکه 80درصد آنهم انجام شده هیچگونه حرکت وتلاشی نداریم
آخر تا کی باید غصه نفت وگازوئیل و دود را بخوریم