آرزوهای کوچک برای شهرم بافق

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
شنبه - ۱۴ دی ۱۳۹۲

aks34-1

چند سالی است که در ایام نوروز در سفری یک روزه به یکی از شهرهای استان می روم. در نوروز 92 به شهر اردکان رفتم. با دیدن بافت تاریخی، خانه های قدیمی و موزه های زیبای آن شهر شگفت زده شدم. در شهر بافق نیز کارهای خوبی انجام گرفته است اما هنوز توجه بیشتری را می طلبد. در یکی از موزه های شهر اردکان علاوه بر عکسهای قدیمی از شهر، تصاویر بزرگان، علما، روحانیون، اساتید، ورزشکاران، هنرمندان، نویسندگان، مخترعان، مسئولین و… به همراه افتخارات و زندگی نامه آنها آمده است. با خود گفتم ای کاش در شهر من هم موزه ای وجود داشت که در آن یک غرفه اختصاص به شیخ محمد تقی بافقی داشت، اطاقهای دیگر آن مربوط به وحشی بافقی، شمس الدین محمد بافقی، خان بافقی، آیت الله میرغنی زاده بافقی، شهدای بافق و… بود. لذا اولین پیشنهاد من به مسئولین گرامی شهر، ساخت موزه مشاهیر بافق است.

در سفری که به شیراز داشتم از موزه سنگی که در باغ ارم وجود داشت دیدن کردم. به گفته یکی از سروران گرامی که افتخار آشنایی با ایشان را دارم در هر نقطه شهرستان بافق انواع سنگهای معدنی، زینتی و… وجود دارد. با توجه به سایر پتانسیل های علمی و حمایت های مالی موجود می طلبد اثری ماندگار در این شهر بر جای بماند که در ایران، زبانزد خاص و عام باشد. به نظر من بافق توانایی داشتن چنین موزه ای را در سطح ملی و بین المللی دارد.

سید محمد طباطبایی بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
فردا شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خواب دیدی خیر باشه

علی رضا شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۲:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا سید گل گفتی ولی نمی دونی که انجام هرکاری توی شهر ما باید با روال اداری پیچیده انجام بشه و بعد فراموش بشه، انگارهمه روال های اداری رو یکجا دادن شهرما/داد اگر داد تو و ناله اگر… آنچه البته به جایی نرسد فریاد است

شوخ طبع شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۳:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سید جان اگه این آرزوی کوچکت است پس آرزوهای بزرگت چیه؟
به خدا شوخی کردم ناراحت نشیدا!
واقعا گل گفتید ولی این کارها یه جو همت می خواهد.

mohsen شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۵:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جانا سخن از زبان ما میگویی

سید ایول

محمد یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۸:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

زییباست .کاش….