یک کتاب،یک نویسنده بافقی( کتاب اول: عاشورائیان دانشگاه)

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
یکشنبه - ۱۵ دی ۱۳۹۲

 کتاب اول: عاشورائیان دانشگاه

book-bafgh1

نام کتاب: عاشورائیان دانشگاه- سیری در احوال و خاطرات زندگی 8 دانشجوی شهید شهرستان بافق

نویسنده: علیرضا فرجامی

ناشر: علم نوین

سال چاپ: 1385

شمارگان: 1200 جلد

تعداد صفحات: 152صفحه

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است:

دانشگاه آزاد اسلامی بافق که با خاکسپاری پیکر مطهر سه شهید گمنام در 84/1/28 فضایی روحانی و ملکوتی یافت و به  عطر آلاله های پرنام معطر گشت، از چند سال پیش جهت ارج نهادن به مقام والای علم و شهادت در صدد جمع آوری مطالب و مستنداتی در شرح احوال و خاطرات هشت تن از شهدای دانشجو برآمد.

در ادامه نویسنده  از زحمات همکاران و دوستان خود در دفتر فرهنگ اسلامی  تشکر و سپاسگزاری می نماید و این کار را حاصل تلاش آنها می داند. در ابتدای کتاب اطلاعاتی راجع به شهرستان بافق و دانشگاه آزاد اسلامی بافق آمده است.

علاقمندان با خواندن کتاب با زندگی نامه، ولادت، وصیت نامه، هجرت و… شهید محمد مهدی ابوطالبی حسین آبادی(دانشجوی زیست شناسی دانشگاه شهید باهنر کرمان)، شهید محمد برزگری بافقی(دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه اصفهان)، شهید میرزا محمد برزگری بافقی(دانشجوی دانشگاه تربیت معلم اصفهان)، شهید علی اکبر جلیلی بهابادی(دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه امام جعفر صادق(ع))، شهید میرزا محمود شریعتمداری بافقی(دانشجوی مهندسی عمران دانشگاه امام حسین(ع))، شهید میرزا مظفر شریعتی بافقی، شهید فضل الله عسکری بشکانی(دانشجوی دانشگاه تربیت معلم شهید دکتر پاکنژاد) و شهید محمد رضا ناظمی نارگانی(دانشجوی دانشگاه اصفهان) آشنا می شوند.

و بالاخره نویسنده در بخش کلام آخر کتاب می نویسد: دانشجویان شهید، بزرگمردان علم بودند که در دفتر سفید خود به ترسیم طرحی از ایثار پرداخته و بر خطوط دفتر خون نامه ای از عشق نهادند.

سید محمد طباطبائی بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۱:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

1-این کتاب با تلاش جمعی از دانشجویان گردآوری شد و به نام یک نفر به چاپ رسید2- بهتر نبود این کار زیبا با معرفی کتاب کسانی که زودتر در بافق به چاپ کتاب مشغول شدند و الان بیشتر از 1 کتاب دارند می پرداخت