20 درصد از 5 درصد كل درآمد معادن سنگ آهن به همان استان اختصاص دارد

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
شنبه - ۱۴ دی ۱۳۹۲

معاون برنامه ريزي استاندار يزد از اختصاص 20 درصد از 5 درصد كل درآمد معادن سنگ آهن به همان استان خبر داد و گفت: ماده 55 بودجه سال 92 نشان دهنده اين قانون است و در لايحه بودجه سال 93 نيز در تبصره 10 با رفع ابهامات اين موضوع تكرار شده است.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، ” محمد رضا بابايي ” روز شنبه در جلسه كارگروه توسعه صادرات استان، اظهار داشت: انشاا… شاهد روزي باشيم كه خام فروشي در كشور پايان پذيرد.
وي افزود: يكي از دغدغه هاي مسئولان استان جذب بخشي از منابع بانكي سنگ آهن هاي بافق و چادرملو در بانك هاي استاني است.
بابايي در ادامه از اشتغال 40 هزار نفر در حوزه فرش دستباف استان خبر داد  و گفت: تهيه سند توسعه فرش دستباف، برگزاري المپياد و نمايشگاه و اعطاي 10 ميليارد تومان تسهيلات با بهره مناسب از جمله اقدامات در حوزه فرش دستباف است كه در آينده صورت خواهد گرفت.
وي همچنين بر ساماندهي راه هاي دسترسي نمايشگاه دائمي استان تاكيد كرد.
در اين جلسه با اعزام هيات تجاري استان يزد به كشورهاي امارات و لهستان موافقت و در خصوص اعزام هيات تجاري به كشور تونس بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
گفتني است استان يزد در 8 ماهه اول سال 92 با اختصاص يك و 9 دهم درصد از سهم صادرات كشور به خود، رتبه يازدهم كشور را با سرمايه گذاري 100 درصدي بخش خصوصي به خود اختصاص داده است و رتبه اول صادرات كاشي، خيار گلخانه اي و تابلو برق و رتبه سوم صادرات پسته و سنگ آهن را در سطح كشور در اختيار دارد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
ریاضی دان یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

20 درصد از 5 درصد یعنی چی ؟
منظور همون 1 درصده دیگه ؟
خوب چرا می پیچونید ؟

رضادهقانزاده بافقی( رخصت) دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای بابایی
معاونت محترم برنامه ریزی استاندار یزد
همانطوریکه در مصوبه آمده لطفا بعدازمشخص شدن سهم بخش وشهرستان محل استقرار معدن برای سهم استان تلاش کنید.اصل خبر این است :
راساس لایحه بودجه سال 1393 کل کشور بخشی از درآمد حاصل از حق انتفاع معادن سنگ‌آهن قرار است به تکمیل طرح‌های فولادی نیمه تمام، طرح‌های اکتشافی، ایجاد زیرساخت‌های معدنی و حمایت از تولید اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براین اساس کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی استخراج‌کننده معادن سنگ‌آهن که پروانه بهره‌برداری آنها به نام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران یا شرکت‌های تابعه است، موظفند بابت حق انتفاع دارنده پروانه بهره‌برداری به ماخذ حداقل پنج درصد میانگین قیمت آزاد (دوره سه ماهه) شمش فولاد خوزستان از سنگ‌آهن، دانه‌بندی یا کنسانتره را به حساب درآمد عمومی موضوع ردیف 130419 جدول شماره (5) این قانون واریز کنند.

معادل 40 درصد از مبالغ حاصل در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) قرار می‌گیرد تا پس از مبادله موافقتنامه با معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری صرف تکمیل طرح‌های فولادی نیمه‌تمام، طرح‌های اکتشافی، ایجاد زیرساخت‌های معدنی و حمایت از تولید شود.

همچنین در خصوص سایر معادن که پروانه بهره‌برداری آن به نام سازمان و یا شرکت‌های تابعه فوق است، حق انتفاع پروانه بهره‌برداری توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین و ابلاغ می‌شود. ضمن اینکه در صورت عدم پرداخت، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران مکلف است نسبت به ممانعت از استخراج سنگ توسط اشخاص فوق اقدام کند.

همچنین در لایحه بودجه سال 1393 کل کشور آمده است که حداقل 20 درصد از درآمد هر یک از معادن موضوع این بند پس از واریز به خزانه معین هر استان که معدن در آن واقع است، به ترتیب صرف طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و هزینه‌ای به نسبت 80 درصد و 20 درصد موردنیاز به ترتیب بخش، شهرستان و استان محل استقرار معدن با پیشنهاد فرماندار و تائید کمیته برنامه‌ریزی شهرستان یا پیشنهاد استاندار و تائید شورای برنامه‌ریزی استان خواهد شد.

حقوق دولتی حقی است که به استناد ماده(12) قانون اصلاح قانون معادن مصوب 1390 پرداخت می‌شود. حق انتفاع حقی است که به دارنده پروانه بهره‌برداری از معدن تعلق می‌شود تا مطابق این بند توزیع شود. حق انتفاع پروانه بهر‌ه‌برداری مربوط به گذشته صرفا شامل معادنی است که پروانه بهره‌برداری آن متعلق به سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران بوده است.
لینک خبر:http://isna.ir/fa/news/92093020517/