فرهنگ باید دغدغه تمام مسئولین اجرایی و فرهنگی استان باشد

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۴ دی ۱۳۹۲

نماینده ولی فقیه در استان، با تاکید بر اهمیت فرهنگ، تصریح کرد: این باید دغدغه تمام مسئولین استان اعم از اجرایی و فرهنگی باشد.

آیت الله محمدرضا ناصری، در گفت و گو با خبرنگار «بافق فردا» درباره اولویت مسایل فرهنگی استان، اظهارکرد: استان یزد سابقه فرهنگی طولانی و علما، مراجع، دانشمندان، مبارزین و مجاهدین بزرگی داشته است و از نظر ذخایر علمی، دینی و فرهنگی غنی بوده است.

IMG_10009031

 نماینده ولی فقیه در استان یزد، ادامه داد: به همین دلیل مردم این دیار علاوه بر استعداد در سرشت و روحیه شان تمایل زیادی به دین دارند.

وی با بیان این مطلب که فکر می کنم یک مقدار از این نظرها داریم افول می کنیم، افزود: باید سعی کنیم این فرهنگ دینی و اجتماعی که عالم پرور، و دین مدار بوده حفظ کنیم.

آیت الله ناصری، با اشاره به ضرورت تدوین چشم انداز 20 ساله فرهنگ استان، افزود: باید جایگاه علمی، دانشمندان و فرهنگ استان توجه و این احساس مسئولیت باید از سوی مسئولین صورت پذیرد.

وی بیان کرد: تقویت و توسعه حوزه های علمیه، افزایش طلاب علوم دینی و فراهم نمودن زمینه رشد و ترقی بیشتر این قشر باید فراهم شود تا سبک و سیاق و آداب و ارزش دشمن نتواند در فرهنگ استان رسوخ نماید.

نماینده ولی فقیه در استان، با تاکید بر اهمیت فرهنگ، تصریح کرد: این باید دغدغه تمام مسئولین استان اعم از اجرایی و فرهنگی باشد.

وی با اشاره به نقش علما و نیاکان متدین در ایجاد این فرهنگ غنی، خطاب یه جوانان استان، توصیه کرد: خدای متعال به جوانان ما استعداد و زمینه رشد خوبی داده است و لذا باید تلاش و کوشش و جدیت در کسب علوم داشته باشیم.

آیت الله ناصری، با تاکید بر ضرورت حرکت دینی و علمی بطور همزمان، عنوان کرد: درس خواندن ما باید برای احساس وظیفه و خدمت به شهر و کشورمان باشد و نه اینکه فقط به مادیات و درآمدزایی و حضور در کشورهای اروپایی و غیره و راحت طلبی بی اندیشیم.

وی تصریح کرد: باید سختی ها را به جان بخریم و در زمینه ها و تخصص های مختلف شهر و کشورمان را یاری دهیم.

وی خاطرنشان کرد: در نامه ای از یک خانواده متدین از بیرون استان به بنده نوشته بود که برای مسافرت آن شهر را به جهت اعتقادات و مذهب مردم انتخاب می کنیم ولیکن متاسفانه امسال در سفر اخیر در یکی از میادین شاهد صحنه غیر اخلاقی بودم و برایم باعث تعجب بود.

وی با اشاره به مهربانی و خوبی کسبه و دین مداری مردم استان، خاطرنشان کرد: تصور مردم از یزد اینگونه هست و باید سعی کنیم این نگاه و تصور از بین نرود

نماینده ولی فقیه در استان، عنوان کرد: تمام مسئولین و همه کسانی که یزد هستند باید در قبال حفظ فرهنگ احساس مسئولیت داشته باشند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها: