معدل دانش ­آموزان یک شهر، معدل مسئولین آن منطقه می­ باشد

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
یکشنبه - ۱۵ دی ۱۳۹۲

” معدل دانش ­آموزان یک شهر، معدل مسئولین آن منطقه می ­باشد “

چهاردهمین جلسه از سلسله مباحث مرتبط با بهبود کیفیت زندگی کارکنان شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق، شنبه    چهارد­هم دی­ماه 1392، رأس ساعت شش عصر با عنوان نقش خانواده در کاهش استرس امتحان فرزندان برگزار شد. جلسه مذکور در سالن همایش­های آهن­شهر با بیان عرض خیرمقدم توسط مهندس محمد حسین میرزایی، معاونت شرکت به حضار و مدعو و همچنین ایراد سخنرانی توسط دکتر محمد حسن گرامی آغاز گردید. در ابتدای این جلسه که با استقبال چشمگیر و بی­سابقه کارکنان شرکت سنگ آهن و اعضاء خانواده آن­ها روبه­رو شده بود، دکتر گرامی در سخنان کوتاهی  نزدیک­ترین کلمه، پاک­ترین کلمه، عبرت­انگیزترین کلمه، تنگ­ترین کلمه، پر رمز و رازترین کلمه، حریص­ترین کلمه، همچنین پیچیده­ترین و ترسناک­ترین کلمه به­انسان را به­ترتیب خدای عزوجل، فاطمه (س)، قبرستان، قبر، دریا، حرص، یادگیری و امتحان بیان نمودند. وی در ادامه گوشزد نمود که دانش آموزان باید سه مرحله شامل 1- قبل از امتحان، 2- حین امتحان و 3- بعد از امتحان و همچنین خانواده­ها بایستی دو مرحله که عبارت از 1- قبل از امتحان و 2- بعد از امتحان می­باشند را جهت برقراری آرامش فرزندان به­منظور حضور در جلسه امتحان مدنظر قرار دهند.گرامی به نکته­ی جالبی اشاره نمود و تذکر داد که نمره و معدل دانش­آموزان یک منطقه یا شهر، نمره خانواده­ها، مسئولین شهر، سازمان و ارگان­ها می­باشد. دکتر گرامی سپس به بیان نکاتی سودمند، قابل توجه و تأمل برای خانواده­ها که باید در دو مرحله قبل و بعد از امتحان به­منظور استقرار آرامش در فرزندانشان جهت حضور در جلسه امتحان رعایت نمایند، پرداخت. وی پروژه مشترک دانستن امتحان بین خانواده­ها، مدرسه و جامعه، به­رخ نکشیدن گذشته بچه­ها به رویشان، تغییر ندادن سبک مطالعه فرزندان، تنها نگذاشتن بچه­ها در منزل جهت درس خواندن، تهیه لوازم امتحان مناسب و جذاب برای فرزندان، دور کردن خاطرات منفی و بد از ذهن فرزندان، قرار دادن میز مطالعه فرزندان روبروی قبله، برداشتن وسایل اضافی از قبیل تب­لت­، نوت­بوک و … از اتاق مطالعه فرزندان، حضور نیافتن خیلی زود فرزندان در مدرسه جهت امتحان دادن، پرسش سوالات از بچه­ها از آسان به مشکل، تغذیه بچه­ها با غذای کم­حجم، پرانرژی و متنوع در زمان امتحانات و … را از موارد قبل از امتحان و همچنین سوأل نکردن نتیجه امتحان از بچه­ها، برداشتن کتاب امتحان داده شده از اتاق مطالعه  فرزندان، خط­زدن امتحانات داده شده، یادداشت تجربه امتحان برگزارشده، اجازه دادن به بچه­ها جهت بازی، تلویزیون دیدن و … بعد از امتحان، گوشزد نمودن مشکلات برگزاری امتحان به مسئولین مربوطه، اعلام ننمودن نتایج امتحانات تا بعد از برگزاری آخرین امتحان، پررنگ نمودن نکات مثبت یادگیری فرزندان و … را از مواردی برشمرد که خانواده­ها باید بعد از برگزاری امتحان به­منظور استقرار آرامش در فرزندانشان جهت حضور در جلسه امتحان مدنظر قرار داده و رعایت نمایند. در انتها نیز به سوالات حاضرین پاسخ و با بیان خاطراتی از سفر رهبر فرزانه انقلاب در 12 دی­ماه 1386 به استان یزد و همچنین پخش کلیپی جالب از ایشان، یاد و خاطره سفر با برکتشان، گرامی داشته شد. جلسه مذکور در ساعت بیست (هشت شب) به پایان رسید.

لازم و ضروری است از تمام افرادی که در برگزاری این جلسات، خالصانه تلاش می­کنند، بالاخص مهندس محمد حسین میرزایی، معاونت توسعه منابع انسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق، سرپرست شهرک سنگ آهن، پرسنل آموزش و انتظامات سخت­کوش شرکت، تقدیر و تشکر ویژه نمود.

تهیه و تنظیم: احسان فتوحی بافقی

پست الکترونیک: ehsansytif@gmail.com


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با این استاد گرامی باید رواشناسی کار شود چرا که روانشناسی که نتواند سوال یک پرسش کننده را پس از چند بارخواندن بفهمد و نهایتا به پرسشگر توهین کند در حالی که سوال پر واضح و روشن برای عموم شرکت کنندگان بود .

این آقا اول خودش باید درمان شود.تا بتواند بگوید بلد نیستم نمی دانم .

یار یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

البته به نظر من این زیاد درست نیست
it is not all true

باران دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وخسته نباشید.مطلب خوبی بودوباجزییات کامل نوشته شده بود. ازمهندس میرزایی وتمام کسانی که برای برگزاری این مراسم زحمت میکشندمتشکرم.