از حق خود نخواهم گذشت و دروغگویان و تهمت زنندگان را نخواهم بخشید

دسته: سیاسی
۵ دیدگاه
سه شنبه - ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱

کاظم فرهمند : از حق خود نخواهم گذشت و دروغگویان و تهمت زنندگان را نخواهم بخشید


کاظم فرهمند : از حق خود نخواهم گذشت و دروغگویان و تهمت زنندگان را نخواهم بخشید

کاظم فرهمند نماینده مردم 5 شهرستان استان یزد و نامزد کنونی مجلس راه یافته به دور دوم انتخابات در حوزه انتخابیه مهریز بافق خاتم ابرکوه و بهاباد ضمن اظهار گلایه از بد اخلاقی های انتخاباتی صورت گرفته علیه وی و طرفدارانش  در حوزه انتخابیه اش  گفت : پویایی فضای انتخابات، موجب مشارکت بیشتر مردم در انتخابات می شود و تاکید رهبری نیز بر همین موضوع است اما متاسفانه شاهد برخی بی اخلاقی ها  و بی دینی ها هستیم. برخی اشخاص برای اینکه به مقصود خود برسند، دست به تخریب هایی می زنند که واقعیت ندارد.

وی افزود این انتخابات نیز مانند سایر انتخابات به پایان خواهد رسید و آنچه باقی می ماند، دوستی و برادری است و کسی که در این انتخابات شرکت کرده است، می خواهد پس از انتخابات به زندگی خود در جامعه ادامه دهد و تخریب ها بعضا باعث می شود زندگی برای برخی، سخت و گاها با مشکل مواجه شود.

فرهمند اظهار داشت : ادعای مسلمان بودن هست ولی عمل به اسلام خیر. در کجای شریعت مقدس ما به مسلمانان اجازه داده شده است برای رسیدن مقاصد خود هرچند مثبت و صحیح به افراد تهمت ناروا بزنند؟ دروغ بگویند و غیبت کنند، همه ی ما باید در برابر خداوند پاسخگوی اعمال خود باشیم علاوه بر حق خداوند متعال باید پاسخگوی حق الناس هم باشیم بی شک بنده از حق خود نخواهم گذشت و دروغگویان و تهمت زنندگان را نخواهم بخشید.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت : البته بقای سیاسی عده‌ای در تهمت، دروغگویی و غیبت است. اینکه در مملکت اسلامی ما عده‌ای بنای خود گذاشته‌اند تا با افترا به دیگران رشد کنند و به پست های دنیوی برسند جای بسی تاسف و نگرانی دارد.

وی همچنین اظهار داشت برخی برای این که نماینده‌ای را از میدان رقابت انتخابات مجلس خارج کنند، به وی تهمت بزنند یا موضوع‌های خلاف واقعی را به دیگری نسبت دهند، به هیچ وجه شایسته و در شأن انتخابات مجلس شورای اسلامی نیست. اما متاسفم که تهمت‌زنندگان و دروغگویان هیچگاه رو دررو ادعاهای خود را نمی‌گویند تا بطلان سخنانشان را ببینند.

 فرهمند تاکید کرد متأسفانه عده ای هستند که دراین مدت هر تخلف و فسادی را که از جانب خودشان صورت می گیرد به من نسبت می دهند که البته من از عوامشان گذشتم اما خواصشان را به خدا می سپارم تا خود هرچه خیر است انجام دهد.

وی گفت من در جواب همه بد گویی ها حتی یک کلمه نسبت به هیچ کاندیدایی بد گویی نمی کنم و از همه طرفدارانم  نیز خواهش کردم سکوت کنند و چیزی نگویند.
فرهمند سپس با اشاره به موج تهمت ها و تخریبگری ها که برخی حسدورزان علیه وی روا می دارند گفت : من واقعاً نسبت به آنچه گفته می شود به خدا پناه می برم.  و من انصافاً سرسپرده ولایت و خون شهدا هستم.

فرهمند در پایان گفت من در این غوغای دروغگویان و شایعه پراکنان تنها سکوت میکنم

این نیست بد من که بدم گوید کس
این است بد من که بد کس گویم


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهریزی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با عرض سلام
ایشان چیزهایی را میگویند که اصلا اتفاق نیفتاده است!
اگر در شهر ایشان هنوز دارد مقدمات ایجاد ستاد رقیب ایشان فراهم میشود در شهرستان مهریز ستاد ایشان فراهم شده و هیچ گونه بی احترامی به ایشان و ستادشان روا داشته نشده است.
در مورد سخنرانی ایشان هم:
آیا طرح سوال و پرسیدن سوال از ایشان بی احترامی محسوب میشود؟!
آیا خوشامد گویی به ایشان توسط تمام سوال کنندگان بی احترامی محسوب میشود؟!
آیا با احترام ایشان را بدرقه کردن بی احترامی محسوب میشود؟!
ایشان خود را مبرا از گناه میدانند و بی احترامی هایی که به مردم کرده اند را نمیگویند!
آیا جواب ندادن و طفره رفتن به سوال های مردم بی احترامی به مردم نیست نیست؟!
آیا مجلس پرسش و پاسخ را ترک کردن بی احترامی به مردم نیست؟!
آیا صحبت نکردن با مردم در یک پرسش و پاسخ عمومی بی احترامی به مردم نیست؟!
ایشان از هر ابزاری برای مظلوم نمایی استفاده میکنند.این حق نیست!
یزد فردا تنها درگاه دولتی تبلیغات ایشان نیست!!!

محمودی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۵:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای فرهمند اینجوری گله کردن خریدار نداره ، مردانه بیا تو صحنه و بگو کی دروغ گفته و تهمت زده ، خیلی مظلوم وار گله می کنید که برای یک نماینده مجلس پسندیده نیست . بنده اینقدر شما را قوی میدانستم و فکرم این بود که بلا فاصله بعد از درخواست آقای دخیل عباس اعلام آمادگی می کردید و مناظره انجام میشد تا قضاوت کنند مردم که حق با کیست . شجاعت ، جسارت مودبانه ، زیرکی و.. لازمه یک نماینده است که … ضمنا بیان کنید کجا و چه کسی به شما تهمت زده و دروغگویان را معرفی کنید . اینگونه مظلومیت برای یک نماینده قباحت داره .

بنستان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۹:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حمایت بچه های بنستان از دکتر جون
تا آخرین قطره ی خون

بیطرف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عزیز فکر می کنید اگر مناظره برپا شود چه میشود غیر از بداخلاقی ؟
هنوز در سخنرانیها مراعات اخلاق را نمی کنند؟
هنوز یاد نگرفته اند عصبانیت خود را کنترل کنند میخواهند مناظره کنند؟
هنوز احساسی صحبت می کنند و قصد دارند مردم را احساسی کنند؟

ابرقو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۸:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بسمه تعالی
جناب آقای مهندس فرهمند
نماینده محترم مردم شریف بافق،بهاباد،ابرکوه،خاتم ومهریز در مجلس شورای اسلامی
با سلام وآرزوی توفیق الهی وسعادت جاودانی
نمی دانم آنچه راقبلا به حضورتان ارسال داشتم ،مرور ومطالعه فرموده اید ویا خیر .علی القاعده چنان به نتیجه کار امیدوار بوده واطمینان داشته اید که شایسته التفاتش نداسته اید.واقعیت آن است با ملاحظه سوابق وفضای انتخابات ،انتظار پیروزی شما می رفت وقاعدتا حضرتعالی واصحاب نیز متحیر ومتعجبیدچگونه ممکن است درحالی که هیچ رقیب جدی وسرشناسی در این حوزه انتخابیه پهناور نداشتید ودر شرایطی که چهار سال برای مردم بافق ،خاتم،مهریزوبهاباد وقت گذاشتید وزحمت کشیدید وبه تعبیر دوستانتان به “چهرهای شناخته شده”تبدیل شدید،ومهمتراز همه درحالی که حمایت قاطبه مردم ابرکوه را نیز به همراه داشتید،درکسب یک چهارم آرا ماخوذه نیز ناکام بمانید !البته باز هم کمی “شانس”واندکی “اقبال” چاشنی کار بود وبه فریاد رسید .، چراکه اگر رقیب نا آشنا ونوظهورتان تنها حدود چهار صد رای دیگر داشت ،الفاتحه!!
به هرحال آشکارا مشاهده فرمودید که زحمات وخدمات چندساله جنابعالی! درحق مردمان شهرستانهای حوزه انتخابیه نیزآنها را از رای دادن به همشهریهایشان باز نداشت .البته نباید نا امید بود .،چرا که هنوز به پایان این داستان نرسیده ایم ویک ماراتون سخت ونفس گیردیگر باقی مانده است . شما هنوزنیز برای نمایندگی مجدد مردم منطقه فرصت دارید .اما آیا برای کسب مسند خدمتگزاری آن هم در نظام جمهوری اسلامی ،باید از هرفن وفریبی استفاده نمود ؟آیا برای نشستن بر صندلی نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی باید از هرطریق ممکن اقدام نمود ؟آیا تطمیع رقبای انتخاباتی ،وعده دادن به سمتهای دولتی (برای متقاعد ساختن رقبا برای کناره گیری )،شایعه پراکنی واقداماتی غیر اخلاقی ازاین دست را برای کسی که خود راشیعه امیرالمومنین (ع) دانسته وپایبند به اصول وآرمانهای انقلاب معرفی می کند ، شایسته وزیبنده می دانید ؟آیا تصاحب کرسی نمایندگی را به مدد اینطور برنامه ها ،غاصبانه وخائنانه نمی دانید ؟آیا گمان دارید اگر کسی با این “بازی”و”بامبول”هابه مجلس راه یافت ،می تواند نماینده شایسته ای برای مردم لایق میهنمان باشد ؟البته بنده در موضع ایراد اتهام به حضرتعالی نیستم وفقط سوالاتی را مطرح میکنم که شایسته است “انسان”در خلوت تنهایی ودر محضر”وجدان” خویش ودر حالی که “خدا”ی بزرگ را حاضروناظر میداند بدان ها بیاندیشد.
“اصلح” کیست؟
مجلسی که به فرموده رهبر کبیر ومعمار فقید نظام جمهوری اسلامی در راس امور وعصاره فضایل ملت است ،اجتماع نمایندگان “اصلح” مردم است .رای دادن به داوطلب “اصلح”درتمامی ادوار انتخاباتی مورد تاکید مرحوم امام (ره) ورهبر معظم انقلاب بوده وهست ومعیارهایی همچون تقوا،تعهد،تخصص،تدبیر،شجاعت و….نیز در رهنمودها وراهنما یی های این بزرگواران کاملا بزرگ وبرجسته است .
با این وجود اکثریت مردم حوزه انتخابیه ما نشان دادند که اصلح از نظر آنها همشهری هایشان هستند!چراکه در تمامی شهرستانهای پنجگانه حوزه انتخابیه ،حدود 90 درصد آرا را داوطلبان بومی به خود اختصاص داده اند .البته این موضوع یک معضل فرهنگی واجتماعی است که در انتخابات شورای اسلامی شهر ها نیز در ظاهر کریه محله گرایی آشکارشده وبسیاری از فرصتها را می سوزاند واستعدادها را تباه می کند .امیدوارم روزی مسوولان حوزه های سیاسی واجتماعی وقتشان اجازه دهد تا رفتار مردم در عرصه های انتخاباتی واجتماعی را آسیب شناسی نموده وعلاجی بیاندیشند .
آنچه در جریان انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه گسترده ما روی می دهد بیشتر”جنگ شهرها”ست ونه “جدال سلایق وصلاحیت”هاوصد البته این روند وروال نه با عقل سلیم وشعور سیاسی سازگار است ونه حتی مطابق مصالح ومنافع منطقه است .چه بسا ،با ملاحظه شاخصهای اصلح بودن از نظر امام ورهبری ،هموطنی اهل تبریز،کرمانشاه ،مشهد ویا اهواز از برادر بنده یا پسر عموی جنابعالی بهتر وبیشتر شایستگی نمایندگی مجلس را داشته باشد .در چنین حالتی رای دادن براساس خویشی،همشهری بودن و…. با عقل وحتی شرع در تضاد وتناقض است .
باری ،استدلال سخیف وضعیف “حمایت از همشهری”اگر از زبان مردم کوچه وبازار شنیده شود ،محملی برای توجیه وتفسیر دارد .،اما تاسف آورتر آن است که برخی از مدیران اجرائی منتخبان مردم در شوراها وبرخی از دوستان که ادعای فهم وفضل دارند نیز براین آتش دامن می زنند .جالب تر آنجاست برخی از مدعیانی که امروز مردم را از راه یافتن فردی غیر ابرقوئی به مجلس بر حذر میدارند ،چند دوره قبل ،در حمایت از آقای محصل همدانی (نماینده شایسته اسبق مجلس)در برابر رقبای ابرقوئی ایشان ،گلوی مبارک را پاره میکردند !
سوال اینجاست که آیادر سالهایی که فی المثل جنابعالی نماینده مجلس شورای اسلامی بوده اید در حق مردم شهرستانهایی غیر از ابرکوه ،کم کاری وبیمهری کرده اید که اکنون باید از راهیابی نماینده ای غیر ابرقوئی به مجلس بهراسیم ؟این چه تصور باطل وبی مبنایی است ،که مثلا اگر نماینده مجلس از شهرستان دیگرباشد ،کارهای ابرکوه معطل می ماند ؟مگر در نظام جمهوری اسلامی قرار است هرکس فقط برای شهر خودش تلاش کند ؟آیا به عنوان مثال ،استاندارمحترم ما (که علی رغم ابرقویی بودن،از نوازشهای گاه وبی گاه جنابعالی نیز بی بهره نبوده اند )دغدغه توسعه شهرستانهای طبس ومیبد وبافق را نداشته اند ویا خدای ناکرده در حق شهرستانهایی غیر از ابرکوه ،ظلم واجحافی روا میدارد ؟بنده به عنوان یک ابرقوئی که عهده دار سمت کوچکی در استان می باشم به خوبی می بینم که ترویج فکر افراطی “ابرکوه ستیزی”در بین قاطبه فعالان اجتماعی،سیاسی واجرایی استان شده وآنها غالبا جدای از تعلقات سیاسی ومنطقه ای خود در صفی واحد در برابر “ابرکوه “موضع گیری میکنند .آیا تشدید این موج منفی را با توجه به نسبت جمعیتی ابرکوه در استان یزد ونیز تغییر طبیعی مدیران ونمایندگان استان ،به نفع منطقه می دانید ؟
جناب آقای فرهمند :
ترویج وتبلیغ این تفکر جاهلانه (همشهری گرایی در انتخاب نمایندگان مجلس) هیچ نسبتی با آموزه های انقلاب اسلامی نداشته وبه طور قطع ویقین خدمتی به منافع شهرستان ابرکوه ودیگر مناطق استان نخواهد نمود بلکه صرفا منافع شخصی وزود گذری را برای کاندیداهای محترم در بر خواهد داشت .
با این وجود در کمال تاسف شاهدیم این تفکر افراطی وانحرافی،آگاهانه ویا ناخود آگاه توسط دوستان منصوب به جنابعالی در سطح مردم دامن زده می شود لازم است حضرات را متوجه سازید که منافع ومصالح بلند مدت منطقه بسیار مهمتر از رای آوردن یا نیاوردن حضرتعالی بوده وصدالبته مقدم داشتن منافع فردی بر مصالح عمومی ظلمی بزرگ وخیانتی آشکار است .به دوستان یادآور شوید برای تبلیغات ،برصلاحیتها وسوابق تاکید کنند ونه آنکه با در پیش گرفتن سیاست هراس وتخریب،احساسات عمومی مردم حوزه انتخابیه را علیه ابرکوه برانگیخته سازند.
اینجانب “مقابله جدی ومواجهه اساسی با موج ابرقوئی گرائی افراطی ونامعقول”را کاملا مبتنی برآموزه های دینی ودر مسیر آرمانهای انقلاب اسلامی ودر راستای منافع منطقه دانسته وبه طور خاص از جنابعالی می خواهم که با صداقت وصراحت در این خصوص موضع گیری نمایید .عدم شفافیت جدی حضرتعالی وادامه روند فعلی که از طریق تحریک حس وطن دوستی مردم ابرکوه وترویج موج هراس از دیگران صورت میگیرد به طور حتم با تقوا وتدبیر ومصلحت عمومی در تناقض است . متذکر می گردم در غیر این صورت علاقمندان به توسعه بلند مدت شهرستان ابرکوه واستان یزد به طریق مقتضی ،مردم وافکار عمومی را متوجه مخاطرات موج منفی ایجاد شده توسط اصحاب تبلیغی حضرتعالی علیه مردم ومنافع ابرکوه در سطح استان یزد ،خواهند نمود .با یادآوری اینکه محتوای این نامه را نیز محرمانه نمی دانم ،سالی نیکووعاقبتی محمود برایتان آرزومندم .
وآخردعواناان الحمدلله رب العالمین

والسلام علیکم ورحمته الله وبرکاته
رونوشت :
– استاندار محترم یزد ورئیس محترم دفتر ایشان جهت استحضار
– فرمانداری محترم شهرستان ابرکوه ،جهت استحضار
– آقایان حسین عزیزی ،حسین بهرامی،محمد جواد عادل،علمداردادبین پور،علی حاتمی ومحمد علی فاتحی جهت استحضار