هشدار معاون استاندار:موج مهاجرت نخبگان از يزد

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
سه شنبه - ۱۷ دی ۱۳۹۲

معاون سياسي و امنيتي استاندار يزد از عدم حضور نخبگان در مسائل اجتماعي و سياسي انتقاد كرد و گفت: نخبگان اغلب به موضوعات فني و مهندسي مي پردازند و با بدنه اجتماع ارتباط بسيار محدودي دارند كه اين يك آسيب است. 

به گزارش یزدی نیوز، محمدعلي طالبي در ديدار امام جمعه يزد با رئيس بنياد نخبگان و نخبگان استان يزد اظهار داشت: اگر در بحث توسعه استان به جای ملاک قرار دادن محورهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، منابع انسانی را محور توسعه قرار دهیم، نخبگان بیشترین مسئولیت را در فرآیند توسعه استان بر عهده خواهند داشت و زمینه‌ های لازم برای بهره ‌گیری از این توان به وجود می ‌آید.

وي، آسیب‌های موجود در زمینه نخبگی را ارتباط کم نخبگان با مردم و جامعه دانست و یادآور شد: نخبگان با محدودیت ارتباط در جامعه روبه‌رو هستند و به خاطر فضای علمی، کمتر وارد متن جامعه می‌شوند.

طالبی ادامه داد: استان یزد دومین استان مهاجر پذیر کشور است و سالانه تعداد زیادی از مهاجران را که تحصیلات کمی دارند، در خود جای می‌ دهد و در مقابل افراد تحصیلکرده بسیاری از استان مهاجرت می‌کنند.

وی افزود: برای رفع این آسیب باید حضور نخبگان در صحنه‌ های سیاسی و اجتماعی بیشتر باشد تا نخبگان علاوه بر مسائل دانشگاهی و علمی، بتوانند در زمینه‌ های اجتماعی و سیاسی نيز حضور داشته باشند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
دلدار چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۷:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدمت آقای طالبی معاون محترم عرض کنم که وقتی کاری برای نخبگان نباشه ، برای آنها ارزش قائل نشوند و هر نفر دارای 2الی 4 شغل باشه معلومه که نه نخبه ای می مونه و نه کاری …

مهدی چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده با نظر دلدار موافق هستم:
بیشترین مهاجرت نخبگان به نسبت جمعیت از بافق صورت میگیرد. بر هیچ کس پوشیده نیست که اساتید و بزرگان زیادی پس از اخذ مدرک تحصیلی و کسب افتخارات بسیار به دلیل بی مهری و عدم توجه از این شهر مهاجرت کرده و خواهند کرد، دکتر قانعی، دکتر یاراحمدی، دکتر آیت اللهی، دکتر زمانی و ….. از نمونه های مثال زدنی هستند که هر سال بر تعداد آنها افزوده خواهد شد….. به فکر چاره باشیم….

امیر حسین شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ - ۷:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت شما وقتی نظری داده شودو یاری نشود این مشکلات ایجاد میشود …باید به فکر چاره باشیم