شهرداری ابرکوه فقیرترین شهرداری استان یزد است

دسته: عمومی
یک دیدگاه
چهارشنبه - ۱۸ دی ۱۳۹۲
شهردار ابرکوه:
شهرداری ابرکوه فقیرترین شهرداری استان یزد است

شهردار ابرکوه، شهرداری این شهر را از جمله فقیرترین شهرداری‌های استان یزد ذکر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حسین حاتمی، صبح امروز در دیدار امام جمعه و جمعی از مسئولان ابرکوه از شهرداری این شهر با اشاره به اینکه دیدار مسئولان از شهرداری باعث برطرف شدن بسیاری از بارهای روانی بر دوش شهرداری‌ها و مایه دلگرمی است، اظهار داشت: شهرداری ابرکوه با وجود سابقه زیاد، توسعه و پیشرفت زیادی نداشته است و فقیرترین شهرداری استان یزد به حساب می‌آید.

وی افزود: از علل این مسئله می‌توان به عدم رشد صنعت همچنین عدم پرداخت حقوق شهرداری توسط مردم و مسئولان به ویژه کسانی که از منابع ملی شهرستان استفاده می‌کنند، اشاره کرد.

حاتمی ادامه داد: مشکلات بسیار است اما ناامید نیستیم و با همکاری خوب شورا و تلاش نیروهای جوان شهرداری، برای رفع آنها تلاش می‌کنیم.

وی بیان کرد: در حوزه مالی و در چند بخش از امام جمعه شهرستان و مسئولان توقع همکاری داریم و اگر مشکل مالی نداشته باشیم، حوزه خدمات شهرداری بسیارمتنوع است و می‌تواند یاریگر دستگاه‌های مختلف باشد و تعامل با مردم شهر نیز افزایش خواهد یافت.

حاتمی با اشاره به اینکه شهرداری در واقع مردمی‌ترین نهاد خدمت رسان است و باید درآمد خود را از داخل تأمین کند، اظهار داشت: اگر شهروندان عوارض خود را به موقع پرداخت کنند و ادارت و دستگاه‌ها نیز حقوق شهرداری را بپردازند، بخشی از مشکلات شهرداری رفع می‌شود.

اهرم‌های لازم برای وصول حقوق شهرداری در ابرکوه وجود ندارد

وی افزود: دغدغه دیگر شهرداری این است که اهرم‌های لازم برای وصول حقوق خود به عنوان مثال از معادن را نداریم.

شهردار ابرکوه ادامه داد: در ابرکوه حدود 100 معدن که 85 درصد آن در اختیار بهره‌برداران غیر بومی است، بدون پرداخت حقوق 50 هزار شهروند ابرکوهی، ده‌ها میلیون تومان از شهرستان خارج می‌کنند و درآمد مردم ابرکوه از این منابع خدادادی صفر است.

وی تأکید کرد: نماینده مردم در مجلس همچنین استاندار باید تدابیری برای وصول حق شهرداری از این معادن بیندیشند.همچنین باید ساز و کاری برای استفاده شهرداری از این معادن از جمله امکان ثبت و بهره‌برداری فراهم شود.

مکاتبات شهرداری ابرکوه با دستگاه‌های مختلف نتیجه‌بخش نبوده است

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه‌ها مکاتباتی نیز با دستگاه‌های مختلف داشته‌ایم که تاکنون نتیجه بخش نبوده است.

حاتمی با اشاره به فعالیت‌هایی که در ظرف چند ماه گذشته برای حل مشکلات شهرداری ابرکوه انجام شده است، اظهار داشت: پیگیر دیداری با شهردار تهران و رئیس سازمان شهرداری‌های کشور هستیم و در این مورد با نماینده مردم در مجلس نیز مکاتبه داشته‌ایم.

وی افزود: در دیدار با رئیس سازمان شهرداری‌های کشور پیگیر تسهیلاتی خواهیم شد که بنا بود به شهرداری ابرکوه پرداخت شود اما هنوز انجام نشده و همچنین پیگیر عدم کاهش مبلغ این وام خواهیم بود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
peivand پنج شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۲ - ۸:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چند سال زمامداری فلاحزاده که حق کل استان را به ابرکوه میداد و مردم دیگر نقاط استان جرات اعتراض نداشت را فراموش کردی شهردار جوان ابرکوهی!!!!!!!!