ايرانيان نيکنام و ديندار هميشه و همه جا يکتايي پروردگار را فرياد زدند

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
۵ دیدگاه
چهارشنبه - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱

نقیب الذاکرین در مصاحبه با بافق فردا: ايرانيان نيکنام و ديندار هميشه و همه جا يکتايي پروردگار را فرياد زدند

عاليه نقيب الذاکرين بافقي (مهرگان) : نويسنده و پژوهشگر ايران باستان نويسنده كتابهاي «دلشکسته ها » و « داستان شهرياران » در مصاحبه اي با خبرنگار ما گفت:ايرانيان نيکنام و ديندار هميشه و همه جا يکتايي پروردگار را فرياد زدند وي در مورد کتاب اسب سفيدش گفت : يک داستان تخيلي تاريخي است که با حميت و غيرت يک ايراني مسلمان و ديندار ارتباط دارد .

به گزارش خبرنگار ما ، عاليه نقيب الذاکرين بافقي، نويسنده و پژوهشگر ايران باستان که دو کتاب جديدش به نام هاي « اسب سفيد» و « شاه و وزير » در نمايشگاه بين المللي کتاب امسال تهران رونمايي خواهد شد ، در خصوص علل فعاليتش در زمينه ايران باستان گفت:

علاقه وافر به ايران زمين و تاريخ مرا بر آن داشت تا از نوجواني در اين زمينه مطالعاتي داشته باشم در اين بين به نتايج بيشماري دست يافتم که مهمترين آن وجود تمدن درخشان ناشناخته ايران بود همچنين شيرمردان و زنان فرهيخته اي که در کشور خودشان ناشناخته مانده اند زندگي آنها پر از تجربيات نيکيست که دانستنش براي مردم خالي از لطف نيست. تاريخ عبرت است چيزي است که با زندگي امروز ما پيوند دارد شناسنامه ملي ماست و هيچگاه فراموش نمي شود.

وي ادامه داد: من سعي كردم مطالبي را كه عنوان مي‌كنم مورد علاقه مردم باشد خوشبختانه همشهريان بزرگوار هميشه در اين زمينه مشوق من بودند و هيچگاه تنهايم نگذاشتند همچنين مردم خوب ايران روز به روز علاقه مندي بيشتري نسبت به کشورشان و مردمشان نشان مي دهند ايرانيان نيکنام و ديندار هميشه و همه جا يکتايي پروردگار را فرياد زدند و مردان دينيشان را عزيز داشتند ما دانشمندان مسلمان بزرگي داشته ايم و داريم که شناختشان را به نوجوانان عزيز توصيه مي کنم تاريخ نه خسته کننده است نه بي فايده تا نخوانيش و همراهش نشوي به سودهاي بيشمارش دست نمي يابي.

اين نويسنده و محقق ايران باستان درباره دو كتاب جديدش گفت: اسب سفيد و شاه و وزير را براي کودکان عزيز ايران زمين نوشته ام که اميدوارم خوششان بيايد. هميشه دوست داشتم ادبيات کودکان و نوجوانان را نيز تجربه کنم دنياي شيرين و دوست داشتنيشان بايد با نوشته هاي خوب و سرگرم کننده شيرين تر شود

وي خاطرنشان كرد: به نوعي اين دو کتاب نيز با تاريخ ايران پيوند دارد اسب سفيد يک داستان تخيلي تاريخي است که با حميت و غيرت يک ايراني مسلمان و ديندار ارتباط دارد. شاه و وزير هم يک سرگذشت است البته بازباني که نوجوانان دوست دارند. انتشارات قاضي تهران که يک انتشارات بين المللي است اميد بسياري دارد که در آينده نزديک اين کتاب را ترجمه کند به زودي هر دو کتاب را در دسترس همشهريانم قرار مي دهم.

نقيب الذاکرين با اشاره به تحقيقات تاريخيش در مورد بافق ، تصريح کرد : برخلاف تصور عده‌اي كه فكر مي‌كنند مي توانند با استفاده از احساسات پاک مردم به برخي اهدافشان برسند من اميد بسياري به مردم خوبمان دارم هميشه بافقيها برايم نمونه بوده اند سختيها را کنارشان تحمل کرده ام و مي کنم دوست دارم شکوفايي شهرم را ببينم به زودي نتيجه تحقيقاتم در زمينه تاريخ بافق را در اختيار مردم مي گذارم تاريخي که جمله به جمله اش با تحقيق و پژوهش همراه است.

نویسنده بافقی در مورد پژوهشهايش گفت : پژوهشي به زودي به شکل کتاب در اختيار مردم قرار مي گيرد پژوهشي است درباره «سردارن ايران زمين» زندگينامه و شرح جان بر کفيها و رشادتهاي فرزندان ايران از آغاز تاريخ آريايي تا به امروز ، بيان زندگي بزرگ مردان ايران چون سورنا، آريو برزن…..شهيد همت، شهيد باقري، شهيد آويني و سرداران ديگر ايران عزيز. وی ادامه داد : در کنار دو «رمان تخيلي» بلندي که چند سالي است مشغول نگارش آن هستم داستان زندگي« کورش هخامنشي » به روايت ايرانيان را نيز به انجام خواهم رساند.

اين پژوهشگر در پايان عنوان كرد: مهر و دوستي و محبت در بين مردم نتيجه همه تلاشها و کوششهاست تا همرنگ و همدل نباشيم به جايگاه خود دست نمي يابيم به نظر من گوهر نيکي که در وجود همه انسانها به وديعه گذاشته شده هيچگاه از بين نمي رود خداوند راه راست را به ما نشان داده و ما خود بايد با هوشياري در آن راه گام بگذاريم پيروي از پيامبر و ائمه معصومين در اين راه ما را ياري مي نمايد خوشبختانه زير سايه پدري به تحقيق پرداختم که سلام صبحش و شب به خير شبش با نام سيدالشهداء عجين بود خداوند را شاکرم که بزرگترين هديه را به من عطا کرد خانواده اي با ايمان و مهربان که هميشه يارم بودند و همشهريان دوست داشتني که موجب آرامشم هستند.

لازم به ذکر است نقیبب الذاکرین پس از چاپ دو کتاب مذکور ، كتاب «واژه نامه بافق » را در دست چاپ دارد اين واژه نامه همراه با تاريخ کوتاهي از بافق و فرهنگ مردم بافق میباشد که در تهران به چاپ خواهد رسيد.

كتابهاي تازه منتشر شده «اسب سفيد» و « شاه وزير » هر کدام در 16 صفحه در تيراژ 2000نسخه توسط انتشارات قاضي تهران تمام رنگي در نمايشگاه بين المللي تهران غرفه کودک و نوجوان سالن 25 آ- در حال عرضه است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من به نوع خودم به داشتن چنین همشهری فرهیخته ای افتخار می کنم و برای ایشان آرزوی سلامتی دارم .

بهرام من این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۳:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بسیار بر خود بالیدم به این افتخارآفرین بافقی همیشه سربلند و پیروز باد ایران من

کوروش کبیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۴:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کوروش کبیر says:
Your comment is awaiting moderation.

اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۱ at ۴:۱۹ ب.ظ
درود بر این همشهری خوش ذوق ولی چه سود کسی قدر نمیدونه حالا اگه یه ورزشکاری مثلا یه مقام ناچیزی کسب کنه چه پارچه نویسی و بنر زدنی و چه برداشتی از مسولین درخواست میشه در یه مراسم مهمی از ایشون دعوت و قدر دانی بشه

Reply

عباس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۹:۱۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بله افسوس افسوس آزارش ندن برادر تشکرشون پیشکش

دانیال این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خانم نقیب الذاکرین مبارک باشه و انشاالله توفیقات بیشتر به زودی زود البته با تلاش مضاعف تر.

تعجب کردم مسئولین سایت رو به تقدیر از درس خونای شهرم کردن.

مسئولین از خواب بیدار شین برای پیشرفت بیشتر باید درس خوان ها رو به هر ظریقی تشویق کرد بیشتر تلاش کنن و همجنین با این کار کوچیک ها هم بیشتر به درس خوندن روی بیارن

به پیشنهاد من نظر بدین : مردم چظوره یه روز رو تو تقویم بافق بگذاریم مراسم تجلیل از قهرمانان عرصه علم سال؟؟؟؟؟ نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا نظر بدین