آسفالتی که به دل جاده نچسبید

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
سه شنبه - ۸ بهمن ۱۳۹۲

2

5 5 2مردم مسیر سبزدشت کوهبنان، سال‌ها در انتظار بهبود وضعیت جاده و آسفالت آن بودند اما این جاده اکنون به نحوی آسفالت شده که نارضایتی مردم را به دنبال دارد و اهالی حاضرند جاده به حالت اول بازگردد اما به این شیوه روکش نشود.

روکش آسفالت محور سبزدشت کوهبنان به طول 12 کیلومتر از طرح‌های روستایی اداره کل راه و شهرسازی است که توسط پیمانکار این اداره در حال انجام است.

روکش آسفالت این مسیر از روستای شیطور در سبزدشت بافق آغاز می‌شود و تا روستای کرمانی ادامه دارد.

به رغم انتظاری که مردم سال‌ها برای بهبود وضعیت این جاده کشیدند اما کیفیت نامناسب روکش آسفالت این مسیر، نارضایتی اهالی این منطقه و رانندگانی که در این جاده تردد می‌کنند، مشهود است.

نامرغوب بودن آسفالت جاده تایید شد

با پیگیری‌های انجام شده و بازدید مسئولان، نامرغوب بودن این آسفالت تایید شد و پیمانکار متعهد شده است نسبت به رفع این مشکل از طریق لکه‌گیری اقدام کند اما باز هم مردم و برخی از کارشناسان این اقدام را بیهوده می‌دانند.

خبرنگار فارس در گفت‌وگویی با اهالی این منطقه و مسافران این جاده علت نارضایتی مردم از این جاده را جویا شد که در ادامه می‌خوانید.

یکی از مسافران در این زمینه گفت: واقعاً کیفیت آسفالت جاده نامرغوب و خطرآفرین است اگر کسی در شب در این جاده رانندگی کند و با جاده آشنا نباشد به طور قطع دچار حادثه خواهد شد.

یک راننده اتوبوس نیز در این زمینه عنوان کرد: روزی 2 بار در این جاده در حال رفت و آمد هستم و چند سال است که رانندگی می‌کنم. خوشحال بودم که این جاده آسفالت می‌شود اما با این نحوه روکش آسفالت، وضعیت خوب که نشده، بدتر هم شده است و لازم است مسئولان فکری به حال این جاده بکنند.

لکه‌گیری مجدد مشکل این جاده را حل نمی‌کند

شورای روستای برکوییه نیز اعلام کرده است: پیگیری‌های بسیاری در این خصوص صورت گرفت و بعد از سال‌ها انتظار، مردم امید به بهبودی وضعیت این جاده داشتند اما متاسفانه با این شرایط، هیچ فایده‌ای ندارد و قرار شده این آسفالت جمع شود اما در حال لکه‌گیری است.

یکی از اهالی این منطقه نیز عنوان کرد: کیلومتر اول جاده مشکلات بسیار بیشتری دارد و لکه‌گیری مشکل آن را حل نمی‌کند و نتیجه بخش نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد نیز در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد: پیمانکار مسیر جاده سبزدشت کوهبنان طی اقدامات انجام شده و قراردادهای لازم، اقدام به روکش آسفالت کرده است.

غلامرضا رضایی کیفیت بد اجرا که ناشی از نامناسب بودن و کیفیت بد آسفالت است همچنین سایر مسائل اجرایی را علت اجرای نامطلوب این طرح عنوان کرد.

پیمانکار ملزم به رفع نقص جاده است

وی خاطرنشان کرد: این آسفالت متلاشی شده و قابل استفاده نیست و طبق قرارداد، پیمانکار ملزم به رفع نقص است.

رضایی تاکید کرد: دستورات لازم به پیمانکار ابلاغ شده و تلاش در متوقف کردن سایر کارهای در دست اقدام این پیمانکار شده است تا مشکل این جاده رفع شود.

مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان یزد یادآور شد: تا زمانی که این جاده و آسفالت آن به شرایط مطلوب نرسد، هیچ‌گونه هزینه‌ای به این پیمانکار پرداخت نخواهد شد.

مشکل جاده رفع نشود به پیمانکار هزینه‌ای پرداخت نمی‌شود

رضایی خاطرنشان کرد: در صورت عدم رفع مشکل این جاده توسط پیمانکار، مورد قرارداد این اداره ملزم به اقدامات لازم به صورت امانی یا به روش‌های دیگر است.

وی مطالبه خسارت از پیمانکار را در صورت عدم همکاری، یکی دیگر از اقدامات اداره راه و شهرسازی عنوان کرد.

به هر ترتیب کیفیت بد اجرای این طرح ابتدا متوجه پیمانکار است و مسئولان و متولیان امر نیز لازم است توجه و نظارت بیشتری بر روی کار پیمانکاران داشته باشند.

انتظارهای طولانی و امید مردم در چنین شرایطی به یاس و نارضایتی آن‌ها تبدیل می‌شود به نحوی که در بسیاری از موارد نظیر مورد یاده شده، حاضرند عطای آسفالت را به لقای آن ببخشند.

اینکه مردم راضی هستند، جاده شرایط گذشته را داشته باشد اما اینگونه آسفالت نشود، نشان از کیفیت نامطلوب اجرای طرح و آسفالت دارد و به نظر می‌رسد در این زمینه بسیار کوتاهی صورت گرفته است.

گرچه این راه یک راه روستایی است اما روستایی بودن آن، کاهش کیفیت کار را توجیه نمی‌کند و مردم در تمام نقاط شهری و روستایی از حقوق یکسان بهره‌مند هستند و مسئولان باید این حقوق را محقق کنند.

عبدالهی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
شمس الديني سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۵:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام ، خداييش جاده اسفناك شده ، ديروز كه جهت انجام ماموريت به بساب رفته بوديم ، شديدا” تاسف خورديم ،درسته كه حالا بايد اول آسفالت جاده درست بشه بعد پول پيمانكار پرداخت بشه ،(البته هيچ پيمانكاري بدون دريافت پيش پرداخت كار را شروع نمي كند ) ولي چرا از اول قبل از حركت كاميون آسفالت از كارگاه توسط ناظر كنترل نشده؟ چرا توي هواي خيلي سرد سبزدشت ، اين كار زودتر ويا ديرتر، در هواي ملايمتري انجام نشده است؟چرا تو اين هواي سرد و بعد از يك ماه قير پاشي ، وقتي همه قير ها در اثر رفت و آمد خودروها جمع شده ، آسفالت شده ؟ يكي جواب بده چون قلبم هنوز از ديدن اين جور آسفالتي واين جور كاري، درد مي كند.(با تشكر از بافق فردا و آقاي عبداللهي جهت اطلاع رساني و مسئولين محترم جهت پيگيري يا استعفا از سمت خود)

ناشناس چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۸:۳۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقاً چرا ناظر كار آسفالت را در همان روزهاي اول تعطيل نكرد تا پيمانكار كيفيت آسفالت را بالا ببره.از مسئولين اداره راه پاسخ مناسب ميخواهيم

کاظم عسکری پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده با چند بار تردد در این مسیر به عمق این فاجعه فنی پی بردم چگونه با وجود همه نظارتها و با داشتن قوه ای خدادادی در پیمانکار بنام وجدان حاضر شده این آسفالت نامرغوب و فاقد چسبندگی لازم را در این جاده کار کند کیفیت مصالح مصرفی جاده میتواند باعث آسایش و ایمنی یا سوق دادن راکب به سمت مرگ باشد .ضمنآتعدادی از مسولین شهرستان عصر دوشنبه 7/11/92 در منطقه و این مکان حضور داشتند..کارفرما،ناظر،مسول و…به هوش ((والله خیر حافظآ و هو ارحم الراحمین))

عیسی یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعاکه بایدبه ناظراین پروژه یک مدال طلای جهانی دادوبایدآن رادرکتاب گینس جزوویژه ها ثبت کردباید حقمان رابگیریم