اعتصاب مجدد کارگران چادرملو در پی اخراج دبیر انجمن صنفی

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
چهارشنبه - ۹ بهمن ۱۳۹۲

صبح سه شنبه ۸ بهمن ماه کارگران در پی اخراج دبیر انجمن آقای حسنی نژاد و عملی نشدن خواسته های قانونی ، دست از کار کشیدند و تجمع اعتراض آمیز انجام دادند

«حسین جنائی» تعداد کارگران معترض را «بیش از ۲ هزار نفر» ذکر کرد و با اشاره به ماده ۱۴۲ قانون کار، اعتراض کارگران را که به توقف تولید منجر شده است را قانون خواند.

رئیس نهاد کارگری آسفالت طوس در تشریح دلایل اعتراض صنفی کارگران گفت: کارگران پیمانی معدن چادرملو در اعتراض به حکم هیات تشخیص اداره کار اردکان مبنی بر اخراج «بهرام حسنی نژاد» دبیر انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار معدن چادرملو) دست از کار کشیدند.

وی ادامه داد: هیات تشخیص اداره کار اردکان آقای حسنی نژاد را به دلیل تحریک کارگران به اعتصاب و بی نظمی اخراج کرده است، در حالی که تصمیمات کارفرما و پیمانکار (شرکت سنگ آهن چادرملو و شرکت آسفالت طوس) عامل اصلی خشم کارگران بوده است.

ایشان  افزود: به نظر می رسد بازرسان اداره کار در تحقیقات شان از مجتمع سنگ آهن چادرملو ، تنها به حرف های کارفرما و پیمانکار استناد کرده اند و نظرات کارگران از کمترین اهمیتی برای شان برخوردار نبوده است.

جنائی در پایان با اشاره به ماده ۲۷ قانون کار که اخراج کارگر را به نظر مثبت نهاد صنفی کارگاه مربوطه منوط کرده است، تصریح کرد: برای صدور حکم اخراج آقای حسنی‌نژاد از انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (که تنها نهاد صنفی این شرکت پیمانکاری است) نظرخواهی نشده است.

وبسایت انجمن صنفی کارگران چادرملو


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی رضا چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

معدن غصبی خیر نمی ده

فتاحی بافقی چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دمتون گرم سایه اتحاد کارگران مستدام