دو باره فضولی کردم

دسته: مقالات
۱۶ دیدگاه
چهارشنبه - ۹ بهمن ۱۳۹۲

dada

چه خوب شد خدا یادی از بافق کرد و سر ریز بارانها و برفهای  دنیا را در گرمترین شهر ایران از آسمان بخیل بافق به زمین تشنه  فرستاد در این چند روز بافقی ها علیرغم سرمای استخوان سوز نمی تونستند شادی خود را مخفی کنند و لبخند رضایت بر لب تک تک بافقی ها بود چون زمستون از راه رسیده بود و شاخ و شونه می کشید فصل جنگیدن و مقاومت در برابر سرما درسته که توی این فصل هیچ چیزی نمیتونه  جلوی بی رحمی سرما رو بگیره، اما هر از گاهی نور آفتاب میتونه بهمون گرما و مهربونی رو یادآوری کنه و بگه علیرغم اینکه گاهی اوقات هوای زندگی مان سرد می شود هنوز خورشید محبت پشت ابرهای زندگی منتظره صداش بزنیم و دوباره به زندگی ما گرما بده .

راستی می دونستی وقتی هوای رابطه مثه این چند روز سرده و این سردی رابطه هوای خونه رو سرد کرده و بافق هم که گازه نداره که هوای زندگیمونو گرم کنیم یک لبخند بی خرج و بی هزینه می تونه هوای سرد زندگیمونو گرم کنیم و محنت بالایی هایی که  هشت سال دارند کلنگ می زنند و چهار سال دارند دروغ می گن نکشیم .

راستی شنیدم بعد گاز کشی کشور برادر کومور در آفریقای جنوبی نوبت بافق میشه ایشالا بگید که چشم نخورند.

 ولش کنیم من دوباره دارم فضولی می کنم مگر من فضولم که بگم در  هشت سال دولت عدالت محور بردار دکتر محمود راستگو نژاد بیش از پانصد میلیارد تومان وام برای استان یزد تخصیص داده شده سهم بافق و بافقی بهاباد و بهابادی کمتر از بیست میلیارد تومان بوده تازه شاید مردم بهاباد و بافق یادشون نرفته  باشه بافق  و بهاباد دوره دوم انتخاب برادر محمود راستگو نژاد  بالای 100 درصد  رای دادند بی بی همش بهم میگه فضولی نکن برو نون بیار چکار داری به فضولی کردن ولی اینو می نویسم دیگه فضولی نمی کنم اگر آقایان دولت فخیمه دهم روی شان می شد می گفتند سنگ آهن باید راه یزد بافق را تمام کنه و یارانه های استان یزد ٰ کرمان ٰواصفهان را هم پرداخت کنه  بافق بودجه نداره ٰ فقیره ٰ معادنش به زمین فرو رفتند ول کنم دوباره نق دارم می زنم .

با همه قصه ی غصه هایی که نوشتم  خورشید هر روز از پشت کلی ابر سرک میکشه تا بگه هی اینجا هنوز گرما هست، نگران نباش کوه های برفی روستاهای اشغالی خوسف و بشکان  بیدان پنج ٰ گودگینستان ٰ دشتیخان و … آدم رو صدا میکنن و میگن وقتشه که به  سپیدی ها سری بزنی.

پس بلند شو و خودت رو برای یه روز پر انرژی آماده کن و تا شقایق هست زندگی کن اگر شقایق نبود بازهم زندگی کن همسر مهربونت ٰبچه های خوبت و پدر مادر ٰخواهر و برادر شقایق های خوبی هستند که بهانه ی زندگی ات باشند غصه گاز ٰراه و بیکاری هم نخور بزرگان مشغول رتق و فتق امورند و قطار پیشرفت بافق در حال گاز دادن است به سوی خوشبختی  که سوزبانان زحمت کش راه  آهن هم تا کنون نتونستند جلوشو بگیرند درخواست کردند تا ریزعلی خواجوی بیاید پیرهنش را آتنش بزند که به  علت  سردی هوای کویر تاکنون قبول نکرده و قرا رشده کبری تصمیم دیگری بگیره شاید با پطروس به موافقت برسند باز هم بگید ایشالا

                                                                                                                        قصه گوی غصه های

                                                                                                        عباس ابراهیمی خوسفی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
سید امین رضوی پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دلت پره عباس. اینقدر که معلوم نیس از چی نق می زنی؟ یکی یکی بگو تا همه با هم کمک کنن و مشکلات رو حل کنن. قرار شد همه سکوت کنیم تا صدای سوت قطار توسعه بافق، گوش همه فلک رو کر کنه. صداش رو نمی شنوی؟!!!! یه پیشنهاد دارم، از این به بعد، نویسندگان منتقد بیان روی یه موضوع تمرکز کنن و بقیه هم کمک کنن و مطلب بنویسن و پیگیری کنن تا به نتیجه ای برسیم. اینکه شما از گاز بگی و من از چاله و مثلا قاسمزاده از بدحسابی، و دیگر دوستان از مسایل مختلف دیگه و در مورد نوشته ونقد دیگری، نظر ندیم و کار نکنیم کاری پیش نمیره. مسئولین هم عادت می کنن به نق نقهای ما. وقتی بچه ای همش نق بزنه، می تونی به راحتی در کنار نق نق زدن اون، اخبار تلویزیون رو هم تماشا کنی. بچه ای موفقه که بجای نق زدن، پاشه و تلویزیون رو خاموش کنه و بگه که چی می خواد. بهتره همه منتقدها و دلسوزها دست به دست هم بدن و روی یک موضوع تمرکز کنن و تا حصول به نتیجه درموردش بنویسن و تحقیق کنن و مستند نقد کنن. مطمئن باش به نتیجه می رسه. موفق باشی داداش

حيران پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اي كاش قبول داشتيم كه زبان طنز و كنايه هر چند كه بي تاثير نيست ولي شق القمرنمي كند.اگر زبان طنز اينقدر مفيد بود غربي ها وزارتخانه اي درست مي كردند به نام وزارت طنز.
آنچه مشكلات شهر را حل مي كند مديريت صحيح است،ارائه پيشنهادات سازنده و حساب شده است و … نه برشمردن مشكلات بدون حتي يك پيشنهاد عملي.
در ضمن هرچند كه به آزادي بيان اعتقاد دارم ولي چه راحت در مورد اشخاص قضاوت مي كنيم و به سخره مي گيريم!

رضايي پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۷:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

استاد دمت گرم.نويسندگان.فردائيان بنويسيد بي تاثير نيست

بافقی پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۹:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عباس جون مگه نمیبینی ملت بافق 2 سال سکوت مرگبار کردن تا پیشرفت کنیم قطارش حرکت کرده فقط یک سال مونده تا صداش در بیا.حالام که دولت راستگویان شده دیگه همه چیز حله.

ناشناس پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۹:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

افرین

مهدی پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عباس آقا حالتون خوبه؟!!
الان چی می خواستی بگی؟!…..

ابوالفضل پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشکر از قلم ابراهیمی عزیز , پیشنهاد عزیزمون که گفتند همه روی یک موضوع تمرکز کنیم تا حل بشه خیلی خوبه

کلیک کن تا پول دار شی.... پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۳:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

می دونید چرا مسئولین دستشون به کار نمیره تا بافق رو برا ی پیشرفت به جلو هل بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون دستشون درد می کنه می دونید چرا؟؟؟؟؟؟؟؟ از بس کپسول گاز جابه جا کردن بنده های خدا!!!!!!

افسران بافق پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۴:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بافق فردائیان اگه مرد عمل هستید.بسم الله .اول بررسی کنید ببینید چند نفر غیر بومی پست های ادارات بافق را اشغال نموده اند اما در شهر خودشان مشغول به کارند.اما تعدادی از آنها که در بافق مشغولند الحق و الانصاف خوب کار میکنند.برای شروع از ….شروع کنید.

  احمد جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  آقای سمتی من فک می کردم نسل امثال شما منقرض شده.
  حداقل این دولت هرچی داره لباس آدم راستگو رو نمی پوشه و دروغ بگه…
  از عدالت نمیگه و اختلاث!!! 3000 میلیاردی توش اتفاق میافته…
  امثال بابک زنجانی و خاوری و مرتضوی و رحیمی یک شبه ره صد ساله نمیرن
  وای بر من و وای بر امثال من که به خاطر منافعمون حتی پا روی اصول زندگیمون می ذاریم…
  امیدوارم که روزی نیاد که با بحران اصول گرایی بی اصول مواجه بشیم
  چراکه اون روز شهر و کشوری داریم پر از “من”های بی اصول !

محمد هادی سمتی پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۸:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یک موی گندیده احمدی نژادی که شما به طعنه دروغ گویش می نامید می ارزد به دولتی که برای به اصطلاح سیر کردن شکم ملت (که امیدوارم هدف اصلی چیز دیگری نباشد) حاضر شد تلاش های شهدای هسته ای را نایود کند. البته دولت به اصطلاح راستگویان هم دروغ های عجیبی دارد از جمله پرداخت سبد کالایی در دو مرحله آن هم در حالیکه می گفتند خزانه دولت خالی است.

777 پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۹:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقا مهدی ماشاال.. بافق اینقده مشکل و مساله داره از مشرق و مغرب عباس اقا بی تقصیرن

شهید پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عباس جان دمت گرم خوب نوشتی

امیر جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۹:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فکرکنم بعضی وقت ها کنجکاوی هم خوب باشه. ایوالله دایی عباس

چغندر شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۸:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عباس آقا خوبه چیزی برای نق زدن وجود دارد والا مانند مطلب آغازین نوشته ات شروع به نق زدن به خدا و … می کردید و ایمانتان نیز به خطر می افتید عزیزم اعتراض بکن اما توهین چرا؟ خدا چرا؟

محمدمهدی خدابخشی یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۸:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای ابراهیمی شما که ادعای روشنفکری دارید چرا به خود اجازه میدهید هر حرفی را بدون فکر وبا سیاه فکری نه روشنفکری وصرفا برای دلخوشی دیگران وشاید به خاطر منافع دنیوی وگرفتن پست های دنیوی بزنید.آیا شما در رفتار وکردار خود صادق هستید که رییس جمهور سابق را متهم به بی صداقتی میکنید از خدا بترسید البته اگر اعتقادی به خدا داشته باشید.