دستهایی که کمک میکنند مقدس تر از لبهایی هستند که دعا میکنند

دسته: بانوان، کودکان
یک دیدگاه
چهارشنبه - ۱۴ دی ۱۳۹۰

 

گویند شیخ ابو سعید ابوالخیر چند درهم اندوخته بود تا به زیارت كعبه رود. با كاروانی همراه شد و چون توانائی پرداخت برای مركبی نداشت پیاده سفر كرده و خدمت دیگران میكرد .

تا در منزلی فرود آمدند و شیخ برای جمع اوری هیزم به اطراف رفت در زیر درختی مرد ژنده پوشی با حالی پریشان دید از احوال وی جویا شد و دریافت كه از خجالت اهل و عیال در عدم كسب روزی به اینجا پناه اورده است و هفته ای است كه خود و خانواده اش در گرسنگی بسر برد ه اند.

چند درهم اندوخته خود را به وی داد و گفت برو .مرد بینوا گفت مرا رضایت نیست تو در سفر حج در حرج باشی تا من برای فرزندانم توشه ای ببرم. شیخ گفت حج من ،  تو بودی و اگر هفت بار گرد تو طواف كنم به زانكه هفتاد بار زیارت آن بنا كنم.
توی این دور و زمونه کمتر میشه یکی رو پیدا کنین که از روی عشق و علاقه به کسی هدیه بده ، آدما توی زندگی ماشینی خودشون گم شدن و همه غرق کار هستن ، گاهی از نزدیکترین و عزیزترین کسان خودشون هم اونقدر دور میشن که انگار نسبتی ندارن ، حالا فکرش رو بکن بین این همه آدم غافل از هم یه عده هستن که هدیه هایی رو به آدمای محتاجی می دن که ارزشش قابل توصیف نیست ، هدیه ای که باعث ادامه زندگی یه انسان میشه ،مثل هزینه عمل جراحی ؛جهیزیه,هزینه ادامه تحصیل دانش آموز و یا دانشجویان و مساعدتای دیگه که فکر میکنم اینا همه خودش یه زیارت محسوب میشه .پس چرا پیشقدم در این راه نشیم .برادر و خواهر عزیز: هیچوقت دیر نخواهد بود .تو هم می تونی یکی از اونا باشی.

 

دستهایی که کمک میکنند مقدس تر از لبهایی هستند که دعا میکنند 

 موسسه بانوان نیکوکار یکی از موسسات حمایتیه که با همکاری تعدادی از خواهران و برادران نوعدوست ,چند سالی راه اندازی شده  در اموری همچون:درمان ؛کمک هزینه زندگی ,جهیزیه و ازدواج؛اطعام ؛آموزش و تحصیل و فرهنگی آموزشی؛گامهای مثبتی برداشته که امیدواریم بتوانیم گره از کار همنوعان برداریم .

این موسسه غیرانتفاعی، غیر سیاسی و غیر دولتی است و با اتکاء به جلب مشارکت های مردمی و انواع کمک های بشر دوستانه اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی اداره می شود. اعضا این موسسه صمیمانه در کنار یکدیگر برای تحقق اهداف  تلاش می کنند. این موسسه نه تنها به همنوعان کمک میرساند ؛ بلکه اندیشه والای کمک به همنوع را ترویج می نماید. شفافیت، اعتماد سازی و پاسخگویی ممتاز ترین ویژگی های موسسه هستند.منتظرهمراهی و مساعدت  شما در دفتر موسسه واقع در:عدالت 3 جنب دفتر نظارت شورای نگهبان و یا شماره حساب 88769 بانک تجارت به نام موسسه بانوان نیکوکار بافق هستیم

موسسه بانوان نیکوکار شهرستان بافق

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۰۷۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
کروش سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۵:۱۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعآ کسی پیدا میشه تو این زمانه کمک کسی بکنه