تدبیر کنیم، پیش از آنکه مجبور شویم

دسته: عمومی , مقالات
۴ دیدگاه
جمعه - ۱۸ بهمن ۱۳۹۲

145

با توجه به تقاضای روز افزون متقاضیان کار در شهرستان بویژه جوانان  و کندی روند جذب نیرو در بخش های دولتی به نظر می رسد تنها راه موفقیت در ایجاد تناسب تعداد  شغل با متقاضیان ایجاد کارگاه ها و کارخانه های جدید بخش خصوصی است.

 لیکن از آنجا که نمی توان پیش بینی صحییح و دقیقی برای حضور سرمایه گذاران حداقل تا اتمام طرح گاز رسانی به بافق داشت و سرمایه گذارچندانی نیز بدین معنا در شهرستان نداریم لذا باید برای مشارکت مردم و شهروندان بافقی برنامه ریزی هایی کرد.

سخن گفتن از سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی در ایجاد شرکت، کارخانه و طرح های اشتغال زا و اقتصادی بویژه با توجه به تجربه تلخ نخستین مشارکت جدی مردمی در سال های اخیر، کمی سخت به نظر می رسد، اما به دلایلی که در بالا برشمرده شد و اینکه تجربیات کسب شده از این  شکست می تواند مقدمه پیروزی های آینده گردد، انگیزه بررسی دوباره این مسئله را پررنگ تر می کند.

 کسب تجربه برای ایستادن روی پای خود مستلزم دادن هزینه هایست و اکنون  که در نخستین تجربه آن را پرداخته ایم حیف است که برایش برنامه ریزی جدید و جدی نداشته باشیم.

فعالیت در این زمینه البته باید با ملاحضه های جدی و جدیدی همراه باشد. بطور مثال  نیاز سنجی برای احداث صنایع و کارخانه های جدید و تطبیق صنعت نو  با استعدادها و داشته های منطقه از جمله مسایل قابل توجه است.

مشارکت دادن بانک ها و نهادهای عمومی نیز بدلیل دقتی که برای سرمایه گذاری دارند، می تواند ریسک سرمایه گذاری را کاهش دهد.

تضمین اصل سرمایه مردم برای ایجاد اطمینان بیشتر از سوی نهادها و ارگانهای دست اندرکار نیز بسیار راه گشاست.

همچنین اولویت اشتغال و بهره از امتیازات متفرقه برای سهامداران نیز می تواند مشوق های مناسبی برای مشارکت جدی تر دانست.

کوتاه سخن آنکه تجربه یک شکست در گذشته که البته خالی از برخی تجربیات و داشته ها هم نبوده است، نمی تواند دلیل خوبی برای عدم بهره از فرصت های سرمایه گذاری جدید برای همیشه باشد، ضمن آنکه دلایل بسیار قویی چون دستیابی به فرصت های شغلی جدید و شکوفایی اقتصادی شهرستان  سرمایه گذاری مردمی را بسیار با اهمیت می نماید.

امید است مسئولان و برنامه ریزان شهرستان به اهمیت این موضوع توجه کافی مبذول نموده و مردم فهیم شهرستان نیز با درک اهمیت این مهم برنامه و تدابیر مناسبی اندیشه کنند.                                                        سیدعلیرضاناظری بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۸:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای ناظری مثل مشارکت بانک بسیجیان که تا وام را میخواهی بگیری بیچاره ای و بعدش هم بیچاره تر برادرمن یک چیزی بگو که عملی باشد یا حداقل شما که گزارشگری از این ور آنور گزارشی تهیه میکردی که با حداقل ها شروع کردند و به جایی رسیدند تا حرفت تاثیر گزارتر باشه …

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۸:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با تشکر از مطلب شما . یک گلایه از مدیر عامل شرکت سنگ اهن و مسول تامین اجتماعی داریم که ما زحمت می کشیم با هزار زحمت و با ترس ولرز و قرق و وام یک کارگاه ایجاد می کنیم و نیرو ی کار پرورش می دهیم و انان را بیمه می کنیم ولی همینکه سنگ اهن نیرو میگیردکار ما را ول می کنند و میرند تو را خدا اقای ناظری یک فکری کنید لا اقل نیر وهایی که بیمه شدند و یا جایی مشغول کار هستند را ارگانها مخصوصا سنگ اهن نگیرد. ممنون

کاظم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۲:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام این سوال رادارم چرا در کارخانجات تعمیر ات تکوموتیو بافق از پزیرش نیروی بومی ممانعت میشه ولی افراد غیر بومی با سواد اندک بهکار گیری میشند اسمشون هم شده مهندس …و پایه حقوق 2 یا3 برابر بچه بافقی چرا تامین اجتماعی .اداره کار فرمانداری هیچ کدام ورود پیدانمیکنند تا ببینند چهرا این چنین شده

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای ناظری برادر برو بررسی کن ببین از 1500 نفر لیست بیمه کانی کاوان فقط 250 نفر بافقی هستن.