برگزاری جلسه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص استفاده نکردن از الفاظ بیگانه در تابلوی مغازه ها

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
۶ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۷ بهمن ۱۳۹۲

_ش_____ç _ذ_د_د_____د__

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص استفاده نکردن از الفاظ بیگانه در تابلوی مغازه ها با حضورکارشناسان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آقایان جعفری و سعیدی ،نمایندگانی از نیروی انتظامی وشهرداری ،اتحادیه های صنفی در محل اتاق اصناف بافق تشکیل جلسه داد.در ابتدای جلسه عذرا کریمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد بافق ، عدم آگاهی بعضی از مغازه داران را دلیل اصرار واشتیاق استفاده از الفاظ بیگانه عنوان نمود .وی در سخنان خود بیان کرد؛ در صورت جدی گرفتن فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به مغازه داران این خود باختگی جهت استفاده از الفاظ لاتین رنگ خواهد باخت. همچنین نمایندگان صنفهای مختلف بافق نیز دیدگاهها و مشکلات موجود بر سر اجرای این قانون  را شرح دادندودر ادامه نمایندگان اداره کل متبوع نیز هر یک به سؤالات و نحوه بهتر اجرایی شدن مورد مذکور سخنان مبسوطی ارائه نمودند.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
عباس ابراهیمی خوسفی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدایا شکر بزرگترین مشکل بافق حل شد

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۶:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این بزرگترین مشکل بافق نیست ولی یه معضل فرهنگی است.
تهاجم فرهنگی خیلی نامحسوس نفوذ می کنه، خیلی نرمِ نرم جناب آقای ابراهیمی…

حامد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۷:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همه دنیا داره به سمت جهانی شدن پیش میره . همه فرهنگ ها دارن تو دنیای امروز در کنار هم به رشد و بالندگی همدیگه کمک میکنند ، اونوقت تو بافق میشینن با بودجه بیت المال به اسم چهار تا مغازه گیر میدن . واقعا تاسف باره . تازه پیش خودشون فکر میکنن چه کار بزرگ و مهمی انجام دادن .

عامر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

میخواستن حق جلسه بگیرن یا اضافه کاری نمیدونستن چیکار کنن اداره فرهنگ ارشاد سینما بافق راه رااندازی کنه

دل شکسته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
در ین جلسه خانم کریمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد بافق ، عدم آگاهی بعضی از مغازه داران را دلیل اصرار واشتیاق استفاده از الفاظ بیگانه عنوان کرد.خطاب به ایشان باید عرض کنیم که حضرتعالی بعنوان مسئول فرهنگ شهر تا کنون چه فرهنگ سازی در این خصوص ( استفاده نکردن از الفاظ بیگانه ) ایجاد نموده اید . ظاهرا اشتیاق شما نسبت به ضرر رساندن به مغازه داران و حذف تابلوی آنان بیشتر از اشتیاق ماست . اداره ارشاد بافق تا کنون چند بروشور یا اطلاعیه به صورت مکتوب جهت اطلاع رسانی به مغازه داران در این خصوص ارائه کرده است . باید اول فرهنگ ایجاد کرد . مردم را با قوانین آگاه ساخت . بعد جلوی ماشین نشست و دور خیابان چرخید و به دنبال سوزه برای کندن تابلوی مغازه ها گشت . آقایانی هم که از یزد آمدند اول مغازه های شهر خود را توجیه کنند و سپس تابلوی آنها را عوض کنند بعد به فکر ایجاد فرهنگ ایرانی در این شهر بیفتند در این جلسات بهتر است خانم کریمی یک کارشناس هم بیاورند و میزان خسارتی را که قرار است به مغازه داران بزنند توسط کارشناس هزینه خسارت وارد شده از سوی اداره فرهنگ به مغازه دار مشخص گردد . ضمنا در این جلسات تعیین گردد چه کسی قرار است خسارت وارد شده به مغازه دار را پرداخت نماید ؟ خانم کریمی یا آقایان جعفری و سعیدی ؟
باید متذکر شویم که مقصر اداره ارشاد بافق است که تا کنون هیچ اطلاع رسانی نکرده است و حال هر روز برای کندن تابلوی مردم کارشناس می آورد و تشکیل جلسه می دهد . ضمنا آیا اداره ارشاد بافق می داند که تابلو های زیادی در شهر یزد نصب است و هر روز نصب می گردد که در این شهر اشکالی ندارد . اما نصب همین تابلو با عنوان مشابه در شهر بافق جرم محسوب می گردد . قدیما به این می گفتند یک بام و دو هوا .

ثنا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۳:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا مشکل ما فقط القاب بیگانه است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مشکلات ما فراتر از دو کلمه به اصطلاح بیگانه است .مشکلات فرهنگی ما اگر با حذف این کلمات رفع میشه خوب بسم الله.ما هنوز انجمن شعر و نویسندگان پایدار و محکمی در شهرستان نداریم یا یه فرهنگسرا و یا کتابخونه استاندارد که بشه اسمش رو گذاشت کتابخونه .یه مسئول دلسوز فرهنگی (البته اهانت به مسئولین نشه)نداریم .به چی دلخوش باشیم که فقط دنبال مغازه ها بگردیم یا سی دی های غیر مجاز و بدون هولوگرام ضبط کنیم و یا گیر بدیم به الفاظ بیگانه .یه خواننده میخوان ییارن هفت خوان رستم رو باید رد کنن و هزار حرف رو بپذیرن تا شاید انجام بشه .به نظرمن جوانان و مردم ما با این کارها اگر مشکلی از لحاظ فرهنگی دارن با فرهنگ نمیشن .خانه از پای بست ویرانه عزیزان.