کار ارزشمند هفته نامه امین بافق

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
پنج شنبه - ۲۴ بهمن ۱۳۹۲
هفته نامه امین بافق در یک اقدام جالب عکس همه ی مدیران مدرسه راهنمایی اباذر بافق(بغیر از مدیر سال 1358) را با ذکر سالهای مسئولیت آنان درصفحه آخر شماره 20 بهمن خود به چاپ رسانده است و در زیر آن نوشته، مدرسه اباذر اولین مدرسه راهنمایی شهر بافق. عکس اولین مدیر مربوط به تصدی مسئولیت او از سال 1350 تا 1357 هست.
چند نکته توجه مرا جلب کرد.
اول؛ ای کاش برای همه ی مدرسه ها و همه ی روسای ادارات بافق این کار را می کردیم.
دوم؛ کاش اداره آموزش و پرورش آرشیو غنی از اسناد و مدارک آن سالها می داشت و بجای عکس های امروزی این مدیران، از عکس های زمان مسئولیتشاناستفاده می شد.
سوم؛ بغیر از چند دوره زمانی؛ بقیه مدیران زمان تصدی مسئولیتشان بین یک تا دو سال است. این نشان می دهد در نظام آموزشی شهر بافق، عدم ثبات درمدیریت بشدت رواج داشته است.
چهارم؛ یادی از مدرسه  اباذر شد که برای هم نسلان من خاطره ساز است و مثل چند مدرسه قدیمی دیگر بافق از جمله خلدبرین و بنت الهدی خراب شدند وجایشان را خیابان گرفته است.
نکته آخر؛ زمان تاسیس اولین مدرسه راهنمایی در بافق است. اگر سال تاسیس مدرسه اباذر 1350 باشد به یکی از دلایل فقر فرهنگی و علمی امروز شهر واقف می شویم. امیر کبیر تقریباً 100 سال قبل از این تاریخ، دارالفنون را درتهران ایجاد کرده بود. 100 سال طول کشیده تا به جای دارالفنون ( تقریباً معادل همان دانشگاه امروز) در بافق مدرسه راهنمایی تاسیس شود. اینگونه می شود که یکی می بازد و یکی می برد.
محمد علی پورفلاح

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
قلندر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یاد معلمم کنم که بود یار و یاورم
هر دو جهان به پای او جان فدای رهبرم
گر که سخنوری کنم یا سخن خوانمی
از سر لطف و مهر آن ، یار صدیق معلمم

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای پورفلاح ،احسنت بر قلم شیوایتان – ارادتمندشما

سید احسان شریعتی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۲:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تصویر ابوی بنده هم بود؛ خدا سلامتشان دارد

محمد رضا رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۹:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
ضمن تشکر از هفته نامه امین بافق در جهت چاپ عکس مدیران اباذر. و بازتاب آن توسط بافق فردا،لازم به ذکر است که این کار توسط آموزشگاه اباذر با زحمات یکساله آقای محمد رضا رنجبر و محمد فخارزاده و آقای کاظم طاهرزاده گردآوری گردیده است . منبع این کار ماندگار نشریه کیهان مدرسه اباذر می باشد.. مدیریت سال 1358 به عهده آقای عباسعلی دانشمندی بوده و به دلیل در دسترس نبودن ایشان و کیفیت پایین عکس این عزیز قادر به چاپ عکس نبودیم باتشکر مدیریت آموزشگاه اباذر