مطالبات روحانی موضوع پیک نوروزی دانش آموزان شد

دسته: اخبار ایران , بانوان، کودکان , فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
جمعه - ۲۵ بهمن ۱۳۹۲


خبرگزاری پانا: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: پیک نوروزی امسال با موضوع مطالبات رئیس جمهور از دانش آموزان که اول مهر مطرح شد،در سراسر استان ها ارائه می شود.

محمد دیمه ور در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، درباره تغییراتی که در پیک های دانش آموزان ابتدایی ایجاد شده، گفت: برای نوروز 93 سیاست گذاری پیک های نوروزی از طریق وزارت خانه انجام شده و بخشنامه آن نیز به استان ها اعلام شده است.
وی افزود: با توجه به این که رئیس جمهور در روز بازگشایی مدارس 3 محور مهم مهارت مطالعه، گفت وگو و انشاء را مورد تاکید قرار دادند، بر اساس سیاست گذاری وزارت آموزش و پرورش مقرر شده استان ها این 3 موضوع را به عنوان موضوعات مطرح شده در پیک نوروزی به دانش آموزان ارائه دهند.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش با بیان این که توزیع پیک های نوروزی توسط استانها “اختیاری” است، گفت: استان ها موظف شده اند این 3 محور اصلی یعنی فرهنگ گفت و گو، مهارت مطالعه و نگارش یا همان انشاء را در پیک های نوروزی ارائه دهند. ضمن آنکه تاکید شده از ارائه مطالب سنگین و حجیم درسی در پیک های نوروزی پرهیز کنند.
دیمه ور خاطرنشان کرد: در پیک های نوروزی امسال برخی از صفحات به خاطره نویسی دانش آموزان اختصاص یافته، این امر در جهت تقویت نگارش و انشاء دانش آموزان صورت گرفته و این موضوع یکی از مطالبات رئیس جمهور نیز محسوب می شود.
وی ارائه پیک های نوروزی را فرصت مناسبی برای تقویت 3 مهارت گفت وگو، مطالعه و نگارش عنوان کرد و گفت: این موضوعات نه تنها مطالبه رئیس جمهور از آموزش و پرورش و دانش آموزان است بلکه کمک می کند تا دانش آموزان بتوانند در ایام تعطیلات نوروز از این فرصت در جهت تقویت این مهارت ها استفاده کنند.
معاون آموزش ابتدایی تاکید کرد: در پیک های نوروزی امسال تقویت مهارت های دانش آموزان مورد توجه ویژه قرار گرفته و از حالت صرف موضوعات درسی خارج شده است.

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
ف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۶:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوباره دفترچه نوروزی وزهر مار کردن تعطیلات برایپدرومادردانش آموزان …من نمیدونم چرا وقتی اختیاری استان یزد همیشه اجبار میکنه!!!