موبایل، سریع­ترین ابزار برای برقراری ارتباط با جنس مخالف (پسرها و دخترها)

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
چهارشنبه - ۳۰ بهمن ۱۳۹۲

MTB_0439

بیستمین و دومین جلسه از سلسله مباحث مرتبط با بهبود کیفیت زندگی کارکنان شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق، با عنوان بررسی روابط پسر و دختر (از نیاز تا آسیب) و نقش والدین، سه­شنبه،بیست و نه بهمن­ماه 1392،رأس ساعت شش عصر در سالن همایش­های آهن­شهر باتلاوت آیاتی از قرآن کریم و کلیپی زیبا از خلاصه فعالیت­های شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق، آغاز گردید.

در این جلسه پس از بیان عرض خیر مقدم به حضار و مدعو توسط  محمد حسین میرزایی، معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت،  سید حسین رضوی به ایراد سخنرانی پرداخت.

MTB_0441

در ابتدای این جلسه که با استقبال چشمگیر و بی­سابقه کارکنان م شرکت سنگ آهن و اعضاء خانواده آن­ها روبه­رو شده بود،استاد رضوی روابط بین انسان­ها را از ضروریات زندگی برشمرد و 1- کاهش آمار ازدواج، 2- افزایش آمار طلاق و … را از جمله آسیب­های رابطه با جنس مخالف قبل از ازدواج دانست.

این کارشناس ارشد مشاوره خانواده بیان کرد که بزرگ­ترین و پیچیده­ترین آسیب اجتماعی امروزه، ارتباط نامناسب پسر و دختر می­باشد، همچنین این کارشناس عنوان کرد که1- موبایل و 2- اینترنت، قدرتمندترین ابزارهایی است که پسران و دختران در دنیای کنونی برای برقراری ارتباط از آن­ها استفاده می­کنند و ماهواره نیز در این مقوله به­عنوان الگو ایفای نقش می­کند.

MTB_0444

در ادامه  رضوی 1- کاهش شدید سن ارتباط بین پسر و دختر، 2- درگیر شدن افراد متأهل به این روابط و … را از نکات بحث برانگیز دانست و بیان کرد که دوستی پسر و دختر عبارتست از ارتباط بین دو جنس مخالف که در آن محبت، صمیمیت، عشق و علاقه ویژه­ای وجود دارد.

این استاد روانشناسی 1- برقراری رابطه جنسی، 2- ازدواج، 3- نشان دادن قدرت و جاذبه و 4- پناه­جویی را از انگیزه­های پسران و دختران برای برقراری رابطه و 1- زمینه نسبی و 2- زمینه مرضی را از اولین و زیربنایی­ترین زمینه­های ارتباط پسران و دختران برشمرد و برقراری رابطه قوی و صمیمی با دختران را به پدرها و نیز برقراری رابطه صمیمی با پسرها با رعایت خط قرمزها و حفظ رابطه صمیمی با دخترها را به مادران توصیه و سفارش نمود.

MTB_0463

رضوی همچنین داشتن رابطه عمودی و یا توأم با فشار والدین با فرزندانشان را نامناسب دانست و داشتن رابطه­ای افقی و یا رفت و برگشتی و دوطرفه را به پدرو مادرها توصیه نمود.

این کارشناس ارشد روانشناسی بیان کرد که تحقیقات نشان می­دهندکه علت 90 درصد از روابط بین پسرها و دخترها کمبود محبت و عاطفه و نبود تعامل و ارتباط سازنده بین اعضای خانواده، دومین عامل برقراری رابطه بین پسرها و دخترها می­باشد. استاد رضوی در ادامه به تشریح راهکارهایی برای جلوگیری از برقراری ارتباط نامناسب بین پسرها و دخترها پرداخت که 1- فراهم نمودن مقدمات ازدواج برای فرزندان در سنین پایین در صورت وجود شرایط مناسب، 2- انجام صله رحم، البته با رعایت خط قرمزها و نظارت و … رااز جمله راهکارهای عدم برقراری ارتباط نامناسب بین پسر و دخترها دانست و همچنین عشق را به مثلثی تشبیه کرد که 1- هوس، 2- صمیمیت و 3- تعهد سه ضلع آنرا تشکیل می­دهند.

MTB_0474

این کارشناس ارشد مشاوره خانواده با بیان اینکه دختران به دنبال یک پسر به­منظور برآورده شدن هزاران آرزویشان و پسران به دنیال هزاران دختر جهت تأمین تنها آرزویشان هستند، اینچنین تفاوت بین هدف پسران و دختران را از برقراری ارتباط تشریح نمود. استاد رضوی مواردی چون 1- دوست پسر نداشتن موجب ننگی است، 2- دختر تو مشکل داری که کسی بات دوست نمیشه، 3- اگر دوست پسر نداشته باشی، ترشیده میشی، 4- برای یافتن همسر ایده­آل باید فرصتی برای شناخت بیشتر فراهم شود، 5- رابطه جنسی موجب تقویت و تعهد می­­شود و … را از جمله دام­هایی عنوان کرد که امروزه برای برقراری ارتباط دختر با پسر وجود دارد و آموزش تفکر نقادی به دختران را یکی از راه حل­های دفع این دام­ها بیان نمود.

همچنین این کارشناس ارشد مشاوره خانواده و روانشناسی به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع، منابعی از جمله “روابط دختر و پسر” و “تحلیلی تربیتی بر روابط دختر و پسر در ایران” نوشته دکتر علی اصغر احمدی، “دختران، پندها و هشدارها” نوشته محمود اکبری و … را به حضار معرفی نمود و در ادامه به سوالات حضار پاسخ داد. جلسه مذکور در ساعت بیست به پایان رسید.

تهیه و تنظیم: احسان فتوحی بافقی

    عکاس: محمود تقی­زاده بافقی

29/11/1392


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
عارف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۲:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام پسر خوب وقتی در بنر می نویسند بدون حضور فرزندان شما نباید تمام مطالب را در سایت بگذارید .

ساسان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
اقای رضوی بافقی هستند و لازم است که از ایشان در این برنامه ها بیشتر استفاده شود