آنهایی که رنگ عوض می کنند، همه اعتدال گرا شده اند

دسته: سیاسی , مقالات
۱۱ دیدگاه
چهارشنبه - ۳۰ بهمن ۱۳۹۲

DO3P0551 copy

در علم روانشناسی ، همانگونه که در مذهب اسلام آمده، دروغ، مادر تمامی گناهان است و یکی از معروف ترین فرزندانش، دورویی و بقول معروف رنگ عوض کردن است. همگی اذعان داریم که آنچه که در چند سال گذشته، بیشترین لطمه را به ما وارد کرد و بیشتر از همه دوره ها، از آن شنیدیم و خواندیم و دیدیم، دروغ بود. دروغ در بین مردم، مسئولان و رسانه ها به گونه ای خود را ملکه اذهان نموده بود، که هر فردی نمی توانست یا نمی خواست دروغ بگوید، بیمار می نمود و در مقابل، دروغگو، سالم و عاقل و البته موفق.

از آنجاییکه رنگ عوض کردن و نفاق، فرزند دروغ است، بنابراین امروز، ما شاهد رشد و بالندگی این فرزند نامشروع، در بین افراد مسئول، مدیران و دیگر اقشار جامعه هستیم. باید گفت این روزها از این فرزند، بیشتر خواهید شنید و خواند و دید!

اینجاست که می بینیم مسئولانی که تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری، گوش بفرمان افراد خاصی که در راس هرم قدرت بودند، بوده و بسیاری از آنها را از لحاظ مناصب دولتی و مالی تقویت می کرده، اکنون که شرایط عوض شده و ساختار قدرت سیاسی نیز تغییر کرده، همگی اعتدال گرا شده اند و حامی آنها، به گونه ای که انگار از مادر، اعتدال گرا به دنیا آمده اند!

نکته جالبتر اینکه، آنچنان این بیماری رنگ عوض کردن، در جامعه  جا افتاده که دورنگ ها از بیان آشکار آن نیز واهمه و ترسی  ـ و البته خجالتی ـ به خود راه نمی دهند و به راحتی آنرا حاصل شرایط سیاسی ـ اجتماعی جامعه می دانند و برایش مثالهای گوناگون می آورند.

البته این تغییر در برخی از مدیران رسانه ای کشور نیز به چشم می خورد و شاهد این هستیم که به راحتی یک لیوان آب خوردن، تفکرات گذشته خود را به گونه ای زیرپا می گذارند، که اگر آرشیو رسانه اشان را در سال قبل مشاهده کنید، از خط و ربطشان شاخ در می آورید.

یادم می آید روزنامه های آنزمان، وقتی آقای زنگنه، وزیر فعلی نفت، به سیاستهای وزارت نفت دولت نهم، انتقاد کرد، همین رسانه هایی که امروز برای مصاحبه با او و تعریف و تمجیدش از همدیگر سبقت می گیرند، چه ها که بر علیه او ننوشتند. اینجاست که این گفته پشت کامیونها خود را خوب نشان میدهد: ” نیم کیلو باش، مرد باش”.

آنها که امروز تمام قد به انتقاد و مخالفت با دولت تدبیر و امید می پردازند، شرفشان را درود باید فرستاد که رنگشان را با اینکه می توانستند، عوض نکرده اند.

آنهایی که امروز در آیینه اعتدال می نگرند و گذشته خود را در پشت چهره معتدلگرای امروزشان مخفی می دارند، بدانند، افرادی که زمام امور مملکت را به دست گرفته اند، بسیار باهوشتر ، مجرب تر و دنیا دیده تر از آنند که فریب بخورند. باید این سفره نانشان را جای دیگری پهن کنند که از اینجا چیزی نمی ماسد!

سید امین رضوی                (آرشیو مطالب aminrazzavi.blogfa.com )


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای رضوی با تشکراز متن زیباهتان و سر مشه همه گناها دروغ است پس مسئولینی که در راس کار هستن وبه مردم خدمت میکنند باید همیشه راستگو باشند تا مملکتی خوب و آبادی داشته باشیم پس مسئولی که به یک نفر وعدهی میدهد تا آخر حرفش پای بند باشد وعمل کند وبعد از یک مدتی زیر حرفش نزند این یک دروغ گو است (یک دلسوخته بافقی )

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

زدی به هدف سید جان.مثل بعضی ها که به دنبال منافع شان در معدن هستند.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به خدا که عین این قضیه را در اداره ها و شرکتهای دولتی و خصوصی می بینم و من نمیدونم که چرا روسای اداره ها و شرکتها که چیزی در چنته ندارند و فقط رنگ عوض کرده اند باید در مسند بمانند که این به خدا ظلم به مردم است

علی محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۵:۱۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درست گفتید مثل اغلب افرادی که امروز در معدن هستند ودارای سرما یه های کلانی شده اند وبه قول معروف نان را به نرخ روز می خورند وحتی مدرکشان هم نه معدنی است و نه فنی.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یادم نمیره روزهایی که دکتر یاراحمدی مدیر شدند و نماز ظهر به موقع برگزار می کردند و همه نماز خون شده بودند……ا

اعتدالگرا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر انسان مؤمنی به بعضی کامنت های زیر مطالب نگاه کند نیک خواهد فهمید آنانی که به راحتی ظن و گمان بد به دیگران دارند و بدون هیچ پروائی در محضر خدا با تکیه بر جهل خود دیگران را متهم و یا تهمت می زنند ، میتوانند منشأ این آفت دین سوز را در خود بوضوح ببینند .بیایید قبل از هر گفتار و نوشتار خدا را شاهد و ناظر بر اعمال خود بدانیم

مظفری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۸:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

هرکه حرفش بیش ، بارش بیشتر! یکی بود که 8سال میگفت افشاگری میکنم آخرش هم افشاگری نکرد و رفت! تازه الان یکی یکی دزدی رفقاش لو میره و دران یارانش را میگیرند .عزل و نصبهای فراوان در دولت قبل.تعطیل کردن سازمان مدیریت که به نوعی اتاق فکر دولت است.طرفداری از یکسری افراد خاص با وجود مرتکب شدن هر اشتباهی مثل جناب رحیم مشایی یا آقای مرتضوی نمونه ای از وجود همین ریاکاریها در دولت قبل بودکه به اصطلاح پاکترین دولت بود.متاسفانه در بین ملتی که پول یا مقام یا خرافات ارزش شد این گونه افراد قارچ گونه رشد میکنند و نتیجه ان به قهقرا رفتن نسل بعدیست بعضی برای کار بالاتر به همه در میزنند و با اخلاقیات انسانها هر کس که عضو حزب باد باشد جهشی بالامیره.

رک گو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نمی دونم چرا اغلب افرادی که در این سایت مطلب می نویسند خودشون کسانی هستند که عامل به گفته هایشان نیستند مثلا کسانی که بیشتر از نحوه کار وعمل دیگران انتقاد می کنند نگاهی هم به خودشون بیندازند و ببینند که در محیط کار چه می کنند وآیا اصلا ذره ای وجدان کاری دارند یانه متاسفانه اغلب فقط خوب حرف میزنیم بد نیست نیم نگاهی به خودمان و کارمان بیندازیم

سید امین رضوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای رک گوی عزیز، سعی کن همیشه گفته رو بجسبی نه گوینده رو. سعی کن عظمت در نگاهت باشه نه در آنچه که بدان می نگری.

واقع گو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۳:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بر همه .صحبت های خوبی ولی آآقایای که دیروز در هتل علمدار غیر از عسکری مهدی وچند نفر دیگه ما بقی دیگه فقط رنگ عوض کرده بودند و در لباس ستاد روحانی بودند بیچاره روحانی که این جور طرفدارانی دارد البته میتوان گفت جلسه اعضای همه کاندیداها مثل قالیباف و …بود نه فقط روحانی خجالت خوب چیزی ایت همه مردم می‌فهمند چه کس را گول میزنند بعضی به اسم طرفدار.خواهشا متن را بذارین.

واقع بین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۳:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خداییش وقتی بنر عکس آفای روحانی نصب میشد فقط یک نفر بود آنهم مهدی عسکری و کسی نبود برای نصب آن طرف بنر را بگیرد ولی دیروز با حضور آقای بانک رنگها تغییر کرد مهمه طرفدار شده بودند.