برگزاري هشتمين همايش بزرگ تجليل از طلاب ممتاز يزدي با حضور مرجع عظام تقليد

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۱ اسفند ۱۳۹۲

هشتمین همایش تجلیل از طلاب ممتاز حوزه علمیه استان یزد صبح امروز-پنج‌شنبه اول اسفندماه 1392- در سالن شهداي امدادگر هلال احمر يزد برگزار شد.

file_43838

در اين همايش كه با حضور شخصيت‌هاي استاني و حوزوي همراه بود حضرت آيت‌الله‌العظمي سبحاني از مراجع عظام تقليد ضمن تجليل از طلاب ممتاز به ايراد سخن پرداختند.

به گزارش مركز خبر حوزه علميه استان يزد؛ حضرت آیت الله سبحانی در این مراسم اظهار داشتند: طلاب علوم دینی باید برای مقابله با توطئه های فرهنگی دشمنان به مسائل روز آگاه باشند.

ايشان خاطر نشان کردند: دشمنان اسلام با به کارگیری شیوه های نوین و بهره گیری از علوم مختلف به دنبال ضربه زدن به اسلام ناب محمدی (ص) و ارزش های الهی هستند .

مرجع عاليقدر تشيع تصریح کردند: کار مهم تمامی فرهیختگان حوزه و طلاب علوم دینی در برهه کنونی آن است که با فراگیری علوم مختلف برای پاسخگویی به شبهه افکنی دشمنان و فعالیت های فرق مختلف اقدام نمایند .

حضرت آيت‌الله سبحاني افزودند: مبارزه علیه اسلام و مسلمین همواره وجود داشته و در عصر کنونی این مبارزه و ضدیت افزایش یافته و لذا باید خیلی آگاهانه در مقابل توطئه های فرهنگی دشمنان ایستادگی کرد .

ايشان با اشاره به فعالیت های گسترده حضرت امام جعفر صادق (ع) و تربیت شاگردان فراوان توسط این امام همام به لزوم تخصصی شدن مباحث مختلف در حوزه ها تاکید کردند .

مرجع تقلید شیعیان اظهار داشتند: دفاع از مقدسات و ارزش های الهی از عمده وظایف خطیر و همیشگی علمای دین از صدر اسلام تاکنون بوده و این وظیفه مهم باید با قوت ادامه یابد .

وی گفت: دشمنان و وهابیت قطعا نمی‌توانند با فعالیت های گسترده خود به اسلام راستین ضربه وارد سازند و بدون شک باید همواره آماده جانفشانی در دفاع از آموزه های الهی بود .

این مرجع تقلید شیعه در ادامه به اهمیت سرعت و جایگاه ارتباطات و اطلاعات در دنیای کنونی و نقش و اثرات آن در زوایای مختلف اشاره و بر لزوم فعالیت در این عرصه تاکید نمودند.

حضرت آيت‌الله سبحانی با اشاره به پیشینه روشن دارالعباده یزد به خاطر وجود علمای بزرگ و تاثیرگذار در آن در طول تاریخ اشاره و اظهار داشتند: یزد دارای دو ویژگی بسیار مهم است .

ايشان این ویِژگی‌ها را به خاطر وجود بیوت علمای فوق العاده قوی و مطرح و بخصوص حاج شیخ عبدالکریم حائری موسس حوزه علمیه قم و همچنین بیت سایر علما ذکر نمودند.

آيت‌الله سبحانی دومین وجه ممتاز استان یزد را وجود استعدادهای فراوان علمی و خصوصیات بارز دینی ، اخلاقی ، اجتماعی و اخلاقی یزد طی سال های گذشته ذکر نمودند.

ايشان از طلاب علوم دینی خواستند همچنان نقش و رسالت خطیر و الگویی خود را حفظ کنند و ترغیب و تشویق نسل جوان برای ادامه تحصیل در حوزه های علمیه را جدی بگیرند .

در پایان این همایش از تعدادی فرهیختگان و طلاب ممتاز حوزه علميه استان یزد در بخش‌های مختلف تقدیر بعمل آمد .

همچنين در اين مراسم تني چند از طلاب يزدي به دست حضرت آيت‌الله‌العظمي سبحاني به پوشيدن لباس مقدس روحانيت نايل آمدند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۸
برچسب ها: