تسنیم در سنگر اول مقابله با دشمن در سناریوی جدید جنگ اقتصادی قرار دارد

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
بدون دیدگاه
جمعه - ۲ اسفند ۱۳۹۲
مشروح/ آئین افتتاحیه دفتر خبرگزاری تسنیم در استان یزد

تسنیم در سنگر اول مقابله با دشمن در سناریوی جدید جنگ اقتصادی قرار دارد

خبرگزاری تسنیم: دفتر خبرگزاری تسنیم در استان یزد با حضور جمعی از مدیران کشوری و استانی افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آئین افتتاحیه دفتر استانی خبرگزاری بین‌المللی تسنیم در استان یزد با حضور جمعی از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران ارشد خبرگزاری تسنیم و مقامات نظامی و انتظامی، فرهیختگان، نخبگان و اصحاب رسانه استان در محل سالن اجتماعات شهرداری یزد برگزار شد.

**آیت‌الله ناصری: وظیفه تسنیم گسترش نظرات و تفکرات امام خمینی(ره) در جامعه است

آیت‌الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان یزد، در حاشیه این مراسم در دیدار با معاون خبر خبرگزاری تسنیم و جمعی از مدیران ارشد این خبرگزاری اظهار کرد: خبرگزاری و رسانه در دوران فعلی یکی از ابزار و وسایل مهمی است که انسان‌ها را از کارها، مسائل و مشکلات روزمره آگاه می‌سازد،‌ آگاهی دهی یا خدای ناکرده ایجاد انحراف در جامعه از جمله اقداماتی است که یک رسانه به صورت کامل می‌تواند عملی کند.

وی افزود: جامعه امروز ما به ویژه جوانان و نسل آینده در ارتباط با مسئله انقلاب و فهم واقعی انقلاب، نیاز به اطلاع‌رسانی صحیح و درست دارند‌، ازین رو رسانه باید نسبت به جذب جوانان به انقلاب و فراهم کردن رشد جامعه به گونه‌ای که در زندگی قدرت انتخاب داشته باشند، ایفای نقش کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه یکی از بلاهای استماعی ما که اسلام هم به آن توجه کرده و اهمیت فراوانی برای آن قائل شده، نبود یا کمبود تعقل و فکر در جامعه است، خاطرنشان کرد: امام موسی کاظم(ع) با تأکید بر آیات قرآن کریم بر ضرورت وجود تفکر و تعقل تأکید کرده است.

آیت‌الله ناصری با اشاره به اینکه بین سماع و استماع تفاوت وجود دارد و انسان باید این تفاوت را بشناسد، تصریح کرد: قدرت انتخاب بین سماع و استماع قدرتی است که عقل به انسان داده است؛ روایت است که اگر حرفی به کسی گفته شد و وی سریع قبول کرد عقلش کم است، اگر فوری این حرف را به دیگران انتقال داد یعنی احمق است.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه اصحاب فرهنگ وظیفه دارند جوانان را به گونه‌ای تربیت کنند که در کنار ایمان عقلشان هم رشد کند، گفت: عقل یا ایمان به تنهایی نمی‌توانند سبب موفقیت انسان شوند، اینکه تعقل به تنهایی صورت پذیرد برای مسئولان و علما خیلی مهم است، یک مسئول اگر عقل درایی نداشته باشد نمی‌تواند درست کار کند و نتیجه مطلوب بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: امام خمینی(ره) عقل درایی کاملی داشته و در مسائل حتما به اندازه کافی فکر می‌کردند و بعد تصمیم درست می‌گرفتند، وظیفه فرهنگیان و اصحاب رسانه ما نیز امروز این است که برنامه‌ریزی کنند و این رشد عقلانی را بالا ببرند و قدرت تصمیم‌گیری مناسب را به جامعه بدهند.

وی تأکید کرد: جوانان ما باید به گونه‌ای تربیت شوند که در مقابل ایجادکنندگان شبهات ایستاده و پاسخ درستی به آن‌ها بدهند.

آیت‌الله ناصری اضافه کرد: افرادی که در جامعه به ویژه دانشگاه‌ها شبهاتی ایجاد می‌کنند سیاست‌های نظام را به درستی نشناخته‌اند، ما هیچ زمانی با هیچ فرد و کشوری جنگ نداشتیم، دیگران جنگ را شروع کردند و ما از خودمان دفاع کردیم، همچنین سیاست کشور در برابر فلسطین را مقام معظم رهبری بیان کرده‌اند که فلسطین باید مربوط به همه مردم این کشور باشد چه در داخل و چه در خارج این کشور زندگی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: این صهیونیست‌ها هستند که فساد ایجاد می‌کنند وگرنه سیاست جمهوری اسلامی مشخص است، اگر افراد حتی بخواهند فقط آزاده و جوانمرد باشند هم نمی‌توانند در مقابل ظلم‌های آن‌ها کوتاه بیایند،‌ این چنین مسائل و سیاست‌ها روند جمهوری اسلامی به همراه نیات و مرام‌های امام خمینی(ره) باید در بین جوانان مطرح و شایعات و شبهات کنار زده شود.

وی با اشاره به اینکه خبرگزاری‌ها باید به دنبال ارائه اخبار مناسب و صحیح به مردم باشند، گفت: به عنوان رسانه‌ای دلسوز و بی‌طرف و به عنوان کسانی که همچون امام(ره) دلشان برای مردم و نظام می‌سوزد، باید فعالیت کنید،‌ این وظیفه تسنیم است که ایده‌ها، نظرات و تفکرات امام خمینی(ره) را در جامعه مطرح کرده و گسترش دهد.

آیت‌الله ناصری با اشاره به اینکه اگر عنوان یا اسم افراد استفاده نشود مردم می‌توانند الگوهای خودشان را بشناسند، تأکید کرد: اگر تکیه بر شخص هم نکنیم و ایده‌های حضرت امام(ره) را به‌خوبی مطرح کنیم مردم زمینه لازم برای شناخت ایشان را به دست می‌آورند، رسانه‌ها باید بدون اینکه در تندروی‌ها و کندروی‌ها بیافتند واقعیات‌ها را برای مردم بیان کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه بیان مواضع امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و انقلاب برای جوانان از اهمیت بالایی برخوردار است، تأکید کرد: ما باید شبهاتی که دشمنان ایجاد می‌کنند را بفهمیم و نسل آینده را به گونه‌ای بپرورانیم که اسلام و انقلاب را نگاه دارند.

**کریمی: تسنیم در سنگر اول مقابله با دشمن در سناریوی جدید جنگ اقتصادی قرار دارد

محمد کریمی معاون خبر خبرگزاری تسنیم، در آئین افتتاحیه دفتر خبرگزاری بین‌المللی تسنیم در استان یزد با اشاره به رهنمودهای اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در حاشیه ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: خبرگزاری تسنیم یکی از مهمترین محورهای فعالیت خود را در راستای تبیین و تحلیل دیدگاه‌های راهگشا و راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه اقتصادی می‌داند، در این باره تلاش دارد به عنوان بازوی رسانه‌ای نظام دولت و مسئولان را در تحقق برنامه‌های توسعه‌ای استان‌ها و شهرهای ایران مقتدر اسلامی یاری دهد.

وی با تاکید بر این نکته که رهبر معظم انقلاب همواره یکی از اثرگذارترین راهکارهای برون رفت از مشکلات کنونی کشور را توجه به داشته‌ها، پتانسیل‌ها و فرصت‌های موجود در درون نظام جمهوری اسلامی می‌دانند، افزود: رهبر معظم انقلاب در ابلاغ سیاست‌های اقتصادی تاکید کرده‌اند که ایران اسلامی اگر از الگوی اقتصاد بومی و علمی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی که همان اقتصاد مقاومتی است پیروی کند به همه مشکلات فائق می‌‌آید، این بخش از فرمایشات رهبر انقلاب نقشه راه پیش روی دولت و مسئولان در مسیر پویایی و بالندگی در حوزه اقتصادی است.

معاون خبر خبرگزاری تسنیم خاطرنشان کرد: تسنیم، چگونگی توسعه اقتصادی استان‌ها و شهرستان‌ها و همچنین چگونگی توزیع ثروت و منابع مالی در استان‌ها را رصد و دنبال می‌کند و با ارائه تحلیل‌ها و دیدگاه‌های صاحبنظران و نخبگان اقتصادی تلاش می‌کند زمینه تحقق فرامین رهبر انقلاب را مهیا کند.

کریمی با اشاره به اینکه دشمن در صحنه امروز در کنار جنگ نرم پیچیده‌ای که علیه نظام و انقلاب اسلامی برپا کرده، وارد فاز جدیدی از جنگ اقتصادی شده  و به زعم خود تلاش می‌کند تا شاید از این زاویه ایران مقتدر هسته‌ای را از ادامه مسیر توسعه، پیشرفت و موفقیت بازدارد، تاکید کرد: خبرگزاری تسنیم به عنوان یکی از مجموعه‌های اثرگذار جبهه رسانه‌ای انقلاب اسلامی وظیفه خود می‌داند در سنگر اول مقابله با تاکتیک‌ها و سناریوهای دشمن در جنگ اقتصادی قرار گرفته و با تبعیت از فرمایشات رهبر معظم انقلاب به ایفای نقش حرفه‌ای، رسانه‌ای و تخصصی خود بپردازد.

وی با تاکید بر این نکته که در 3 دهه انقلاب اسلامی استان‌ها و شهرستان‌ها همچنان نیازمند نگاه توسعه‌ای و عدالت‌محور دولت‌های بعد از انقلاب بوده‌اند، گفت: بدون تردید باید به استان‌ها و شهرستان‌ها نگاه ویژه‌ای داشت چراکه دشمن می‌کوشد با تاکتیک‌های عملیات روانی، وحدت، همدلی و همراهی مردم متعهد به نظام و انقلاب در استان‌ها و شهرستان‌ها را مورد هجمه قرار دهد.

معاون خبر خبرگزاری تسنیم خاطرنشان کرد: بهترین راهکار مقابله با این توطئه‌ پنهان، توجه بهینه به زیرساخت‌های موجود استان‌ها و شهرستان‌ها و همچنین توجه به نیازها و فرصت‌های نهفته در متن استان‌ها است، باید دولت زمینه‌های بالفعل درآمدن این پتانسیل‌ها را در استان‌ها محقق کند.

وی یادآور شد: نقشه راه کنونی رهبر انقلاب اسلامی در عرصه اقتصادی و همچنین حمایت و همراهی جبهه رسانه‌ای انقلاب اسلامی از سیاست‌های دولت خدمت‌گذار جمهوری اسلامی بهترین راهکار برای مقابله با شیطنت‌ها و توطئه‌های دشمنان ناکام‌ مانده در مواجهه با نظام و انقلاب اسلامی ایران است.

کریمی تصریح کرد: خبرگزاری تسنیم مهمترین وظیفه دفاتر استانی را در بررسی و انتشار صحیح و درست مشکلات مردم استان‌ها و پیگیری مطالبات مشروع این مردم از سوی دولتمردان می‌داند و می‌کوشد تریبون راهگشایی را برای مردم استان‌ها و شهرهای ایران اسلامی در راستای بیان مشکلات و خواسته‌های خود فراهم کند.

وی همچنین در جمع خبرنگاران تسنیم در استان یزد، اظهار کرد: خبرنگاران تسنیم در این استان باید سعی کنند با دقت نظر، صبر و حوصله زیاد، با تمام مدیران و مسئولان استان روابطی صمیمی و منسجم برقرار کنند.

وی افزود: استان یزد از لحاظ گردشگری و وجود آثار باستانی زیاد ظرفیت بسیار خوبی برای معرفی فرهنگ و اصالت دارالعباده یزد ایجاد کرده است.

معاون خبر خبرگزاری تسینم خاطرنشان کرد: تهیه گزارشات مستمر از میراث فرهنگی و گردشگری استان باید از جمله اولویت‌های دفتر خبرگزاری تسنیم در یزد باشد.

کریمی تصریح کرد: در ایام نوروز فعالیت خبرنگاران باید بیش از پیش نمایان باشد، چراکه در نگاه کلان بیش از نیمی از جاذبه‌های گردشگری کشور در استان‌های کویری به ویژه استان یزد واقع شده است.

وی بیان کرد: خبرگزاری تسنیم در این ایام با توجه به رسالتی که بر عهده دارد، بدون وقفه به فعالیت خود در راستای اطلاع رسانی و معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های استان می‌پردازد.

**جوکار: تسنیم از رسانه‌های ‌دین‌مدار جمهوری اسلامی در مقابل رسانه‌های فاسد غرب

محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، نیز در این مراسم با بیان اینکه ساماندهی فضای جامعه از جمله مهمترین وظایف خبرنگاران و اصحاب رسانه در کشور است، اظهار کرد: رسانه‌ها با فراگیری بسیار زیاد اعم از شنیداری، نوشتاری و دیداری در فضای حقیقی و مجازی باید مانع سوءاستفاده غربی‌ها و رسانه‌های فاسد مستکبران شوند.

وی با اشاره به تبلیغات غربی‌ها گفت: امروز تبلیغات غیرمجاز و مخرب غرب، اسلام را مظهر تروریسم و آمریکا و دیگر مستکبران را منشاء‌خیر و حامیان حقوق بشر معرفی کرده‌ است، قطعا آمریکا و غرب مصداق واقعی فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر “دستان چدنی با دستکش مخملی هستند”، همواره رسانه‌های غربی جنایات و ظلم‌های مستکبران را در جهان مخفی کرده و در پی ساختن چهره دروغین از خود هستند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی تخریب ارزش‌ها و بنیان خانواده را از جمله اقدامات رسانه‌های نظام سلطه دانست و خاطرنشان کرد: ‌امروز ایران اسلامی توانسته در برابر رسانه‌های فاسد غربی رسانه‌هایی متعهد و دین‌مدار چون خبرگزاری تسنیم پرورش دهد.

جوکار در ادامه سخنانش مدیریت افکار عمومی، ساخت ساختار مدیریت جامعه گفتمان‌سازی مثبت در جامعه، ایجاد فضایی ارزشی ثابت و مصون سازی از شبیه‌سازی فرهنگی در جامعه را از جمله خصوصیات رسانه‌های متعهد در نظام اسلامی دانست.

وی نظام جمهوری اسلامی ایران و ولی امر مسلمین را رهرو نظام و اسلام ناب محمدی عنوان و تصریح کرد: اگر مردم و مسئولان نگاهی اعتقادی به مباحث سیاسی و فرهنگی نظام داشته باشند سبب تقویت محوریت رهبری و مانع به هدف رسیدن دشمنان اسلام می‌شوند، ما باید با به کارگیری ظرفیت رسانه در راستای تقویت باورهای دینی، اعتقادی و سیاسی نظام اسلامی مانع سربلند کردن تبلیغات غلط و فاسد غربی‌ها شویم.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به وجود آمدن فضای عدالت در جامعه یکی از بزرگترین عوامل و راه‌های حل و فصل فساد اقتصادی در جوامع است.

وی بهره‌گیری از فرصت‌ها و منابع داخلی کشور از قبیل رسانه‌های ارزشی را از جمله وظایف مدیران و مسئولان نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: زیر سئوال بردن انرژی هسته‌ای ایران از ضربه‌ها و دشمنی‌های مستکبران غربی و رسانه‌های نظام سلطه در ایران اسلامی است.

جوکار در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید استحکام درونی کشور را تقویت کنند، اظهار کرد: همبستگی و پیشرفت جوامع باید از اهم فعالیت‌ها و ملاک فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی باشد.

وی عمق بخشیدن به انقلاب و به چالش کشیدن فرهنگ غربی‌ها را از دیگر وظایف رسانه‌ها به ویژه‌ رسانه‌های کارآمد برای نظام دانست و افزود: رسانه‌ها در کارآمدسازی نظام و انتقال خواسته‌های معقول مردم به دولت نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی به چالش کشیدن مدیران و مسئولان در جهت پیشبرد نظام را از جمله مهمترین وظایف خبرنگاران و فعالان عرصه خبری متعهد به نظام و ایران اسلامی عنوان کرد.

**میررضوی: انتقال ارزش‌ها و ظرفیت‌های مذهبی اولویت تسنیم در یزد باشد

سید علی میررضوی مدیرکل‌ استان‌های خبرگزاری تسنیم نیز در این مراسم اظهار کرد: یزد به دلیل دارابودن اقوام و مذهب‌های مختلف از نظر گزارش‌های دینی و مذهبی دارای شرایط ویژه و منحصر به فردی است که خبرنگاران تسنیم در سطح این استان نیز با توجه به ضرورت انتقال ارزش‌ها و ظرفیت‌های مذهبی و قومی، باید آئین و رسوم اقوام و ادیان مختلف را به صورت کامل پوشش دهند.

وی افزود: تهیه گزارش‌های جامع و کامل در ارتباط با شیوه‌های مختلف عزاداری و مراسم‌های دینی مردم دارالعباده یزد در سال باید از اولویت‌های مهم خبرنگاران این دفتر استانی قرار بگیرد.

مدیرکل استان‌های خبرگزاری تسنیم صنایع موجود در یزد، مرمت آثار باستانی، چگونگی کشاورزی در استان، آداب و رسوم افراد مختلف را از جمله سوژه‌های این استان عنوان و خاطرنشان کرد: موضوع کم آبی یزد یکی از مهمترین موضوعاتی است که مقام معظم رهبری نیز در سفر به این استان به آن اشاره کردند و موضوع آب را مهمترین مشکل دیار قنات، قنوت و قناعت دانستند.

میررضوی تصریح کرد: همان‌گونه که بحث خشک شدن دریاچه ارومیه مطرح می‌شود و گزارش‌های متعددی در این رابطه انتشار می‌یابد، باید در یزد نیز به این موضوع به صورت ویژه پرداخته شود.

وی در خاتمه اظهار کرد: سرپرستان خبرگزاری تسنیم در استان‌ها، باید سعی کنند با بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود در استان‌ها، ارتباط خوبی با مسئولان در راستای اطلاع‌رسانی صحیح و سریع موضوعات و اخبار استان‌ها برقرار کنند.

**طالبی: تسنیم عرصه اطلاع‌رسانی در استان یزد را گسترش دهد

محمدعلی طالبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد نیز در آئین افتتاحیه دفتر خبرگزاری تسنیم در استان یزد اظهار کرد: امیدواریم شروع به کار خبرگزاری تسنیم در یزد، زمینه خوبی برای همکاری‌ها و ارتباطات بعدی میان مجموعه دستگاه‌های اداری استان و این خبرگزاری باشد، همچنین امیدواریم این خبرگزاری با فعالیت خوب خود در سطح استان، زمینه خوبی از بحث اطلاع رسانی در استان به‌وجود آورد.

وی افزود: اعتقاد ندارم که همه خبرگزاری‌ها باید به یک صورت بنویسند و یک نوع اطلاع رسانی کنند و در یک حطیه خاص به انجام فعالیت بپردازند، ما اعتقاد داریم که سلایق و دیدگاه‌های خاص باید فعالیت کنند، فعالیت حرفه‌ای خبرگزاری هم ایجاب می‌کند که براساس خط و مشی که دارد براساس سیاست‌گذاری‌هایی که در مرکز انجام شده، فعالیت کنند.