شکرگزار باشیم

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
جمعه - ۲ اسفند ۱۳۹۲
خبری خواندم درتابناک که حاوی چند عکس بود این تصاویر بنده را تحت تاثیر قرار داد به نحوی که از ناسپاس بودن خودم به درگاه احدیت شرمنده شدم. خواهشمندم این عکسهارابا مطلب برای مردم بگذارید شاید تلنگری باشد به همه  برای اصلاح امر زندگیمان درکمک رسانی به همنوع و خدمت بی منت به خلق خدا.
رضا دهقانزاده بافقی(رخصت)
EB یا «اپیدرمولیزیس بولوزا» بر اساس بروز جهش ژنی در پروتیین‌های لایه‌های مختلف پوست ایجاد می‌شود که در ۳ خصوصیت مشترک هستند.
 این خصوصیات عبارتند از: ۱- توارث ژنتیکی ۲- شکنندگی پوست در اثر ضربات ناچیز وارده به پوست که در شرایط و افراد طبیعی ایجاد نمی‌شود ۳- تشکیل تاول در محل ها‌یی که ضربات ناچیزی به پوست وارد شده است.
به گزارش ایسنا در کشور ما میزان بروز EB بطور دقیق مشخص نیست. معمولا بلافاصله پس از تولد با بروز تاول و شکنندگی پوست (که می‌تواند حتی با بغل کردن نوزاد به‌وجود آید) مشخص می‌شود. ضایعات این بیماری می‌تواند بر روی سطح پوست یا داخل حفره دهان و دستگاه گوارشی یا تنفسی و سایر اندامهای بدن ایجاد شود و در دراز مدت منجر به زخم‌های متعدد در سطح پوست و چسبیدگی انگشت‌ها، اندام‌ها و از بین رفتن ناخن‌ها و نیز بروز عفونتهای پوستی شود.
در مواردی که قسمتهای دیگر بدن نظیر دستگاه گوارش یا تنفس درگیر باشند ایجاد مشکل در تغذیه، جذب غیر مناسب مواد غذایی و در نتیجه بروز اختلال در نمو کودک، به‌تدریج در رشد سایر اندامهای داخلی نظیر سیستم قلبی و عروقی و دستگاه تنفسی تاثیر منفی خواهد گذاشت.
 از آنجا که این گروه از بیماری‌ها با الگوهای مختلف توارثی از نسلی به نسل دیگر انتقال می‌یابد و می‌تواند موجب درگیری بخش‌های مختلف بدن شود جهت پیشگیری از بروز آن‌ها نیاز به مشاوره ژنتیکی با والدین، علی‌الخصوص در زمان تصمیم به ازدواج می‌باشد.
در ‌‌نهایت اقدامات مراقبتی باید بدرستی به والدین این کودکان آموزش داده شود چرا که در حال حاضر راه‌های درمانی موثر جهت این گروه از بیمار‌ها وجود ندارد و اقدامات فعلی در جهت کاهش مصایب بیماران می‌باشد.
در کشورهای دیگر انجمن‌های حمایتی جهت این بیماران تشکیل شده‌است که خود می‌تواند اقدامی موثر در کاهش مشکلات و نیز حمایت‌های مالی – روحی از این بیماران و خانواده‌هایشان باشد.
 رودبار جنوب مکان وقوع این بیماری ژنتیکی در جیرفت می‌باشد. رودبار جنوب یکی از روستاهای شهرستان جیرفت در استان کرمان است. این روستا در منتهی‌الیه جنوب شرقی استان قرارگرفته‌است که از شمال با بم و عنبرآباد جیرفت از شرق با استان سیستان و بلوچستان از جنوب با قلعه گنج و از غرب با کهنوج همسایه است.
یلدا، حمیده، زینب، زهرا و دانیال از کودکان مبتلا به EB در این روستا هستند.
ارتباط با صفحه عکس

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
مظفری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۶:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دستهایی که کمک میکنند مقدس تر از لبهایی هستند که دعا میخوانند.سلام و ممنو از مطلبتون.شکر کزار مهمترین نعمتی که خداوند بهمون داده باشیم (سلامتی)و به همراه این شکر دست این افراد رو هم بگیریم .موفق و موید باشید

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۹:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا متاثر شدم

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۹:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خیلی ناراحت کننده است دوست عزیزاگرهم نوعی بخواهدکمک کندچه کاربایدبکند آدرسی .شماره تلفنی …رخصت./

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

انشالله پیدا شن کسایی که بتونن به این افراد کمک کنن.
خدایا بابت تمام داده ها و ندادهایت شکر.که داده هایت نعمت و نداده هایت حکمت است. قدر سلامتی و چیزهایی که داریم را بدانیم