وای از دست ما مردها!!

دسته: تلخند و لبخند , عمومی
۴ دیدگاه
شنبه - ۳ اسفند ۱۳۹۲

IMG_1491

ای وای از دست ما مردها. اون هم از نوع ایرانیش. آدم می مونه چی بگه. آخه اینقدر به فکر خودمون نیستیم و نبودیم و اگر همینطور پیش بره نخواهیم بود که دولت و حکومتمون مجبور می شن به پیشنهاد یکی از شبکه های تلویزیونی در سال 85  پنجشنبه اول اسفند هر سال رو به اسم «سلامت مردان ایرانی» نامگزاری کنن و یک هفته هم هوامونو داشته باشن نکنه خدای نخواسته سلامتیمون به خطر بیفته. امروز هم که سومین روز این هفته هست رو به اسم ایمنی مرداها تو محل کار اسم گذاشتن .فکر کردن مردا تومحیطهای امن کار ایمن نیستن بنده های خدا.

شاید اونهایی که این اسمها رو میذارن یادشون رفته خانمهای ایرانی هم امروزه شونه به شونه مردا مثل شیر دارن تو جامعه کار می کنن و دریغ از این همه ناز و ادایی که بعضی مردا در می یارن!!

اصلن مگه شما سراغ دارین مردی که تو محیط کار براش مشکلی پیش اومده باشه. نه عزیز من هر کی هم که هرطوری شده تقصیر خودش بوده.شاید هم قسمتش این بوده. بیشتر وقتام که ماشین و موتور و تیرآهن و نوار نقاله و …مقصرن که عقل ندارن با کارگرا کاری نداشته باشن! می گین نه یه سر به محیطهای کاری همین شهر کوچیک خودمون بزنین اگه سراغ دارین شرکتی که حاضر شده باشه خودشو تو اتفاقاتی که افتاده مقصر که نه ،یه کوچولو شریک بدونه نام ببرین جایزه داره!!!

راستی چرا ما مردا باید اینقدر به فکر سلامت زن و بچه و گاهی پدر مادر و شاید فامیل و همسایه ها باشیم که از خودمون یادمون بره. درست مثل بعضی ها که هی می خوان دیگران رو هدایت کنن و اولین جملات هدایتیشون دور کردنشون از دنیا و آیه و حدیث خوندن در مذمت دنیاست ولی وقتی به زندگیشون نگاه می کنی می بینی راست می گن بجز یکی دوتا برج و ویلا توشمال و چند صد ملیون پول توچندتا بانک و موسسه خصوصی و غیر خصوصی چیزی ندارن که بیچاره ها!!!

اصلا دقت کردین ما مردا چقدر با دکترا مشکل داریم که تا ضربه مغزی نشیم حاضر نیستیم به بیمارستان و آزمایشگاه و مطب برخی اطبا سری بزنیم و فکر می کنیم دور از جونِ خیلیهاشون، عامل قتلمون هستن و یادمون رفته بیمارستانهایی مثل بیمارستان شهر خومون اینقدر مجهزه که مرده رو زنده می کنه و اصلا نیاز نیست شما رو به یزد و تهران و… اعزام کنن و به خاطر همینه که آمبولانس کم دارن !

در هر صورت هفته، هفته سلامته. اون هم سلامت مردای ایرانی . پس آهای  مردای ایران و خصوصا  مردای بافقی که اصلا در معرض خطر محیط کار که چه عرض کنم محیط خونه و کوچه و بازار نیستین و وقتی از خونه برا کاری می زنین بیرون یا ماموریت یا خرید حتما سالم به خونه بر می گردین و اگر هم اتفاقی براتون بیفته بیشتر به خاطر شوکه شدن موقع شنیدن قیمتها خصوصا میوه تو شهرمونه بیاین تو این یه هفته هم که شده به فکر سلامتیمون باشیم.

محمد علی قاسم زاده


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضايي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۳:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوست گلم عالي بود لذت بردم.امان از بعضي مردهاكه مواظب خودشون نيستند وبايد نيروي انتظامي مواظبشون باشه تا خداي ناخواسته به خودشون نزنن.ضرر

ماشاالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۳:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
عرض ادب خدمت شما دوست خوبم آفرین به شما با این قلم شیوا وچه زیرکانه مشکلات به مشکلات شهر اشاره نمودید .

همکار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۸:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یه مطلبی رو بگم.گاهی مرد مقابل نامرد به کار میره.اگه واقعا خودمون یه روز رو برا مرد شدن بگذاریم و دست از نامردیها برداریم دنیا گلستان میشه.مردی که سرزنش داد میزنه مردی که خلاف قانون رانندگی میکنه و حق دیگران را ضایع میکنه ووواینها نامردیه.اگه نبود چی میشد!!

همشهري این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۲:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

متن جالبي بود ولي اگه خواستيد به لهجه بافقي بنويسيد لطفاً ، کلمات رادرست بنويسيد تا غير بافقي هايي که سايتتون را مي خونن دچار سردرگمي نشن.اشتباه تايپي و….در هفته نامه هاي افق کوير وامين بافق و….به دليل عجول بودن دست اندرکاران بيداد مي کنه وبراي مدعيان نشر وقلم و…..خيلي جالب نيست.ان شاءالله به کسي برنخوره فقط از روي دلسوزي نوشتم.
1-به اسم «سلامت مردان ایرانی» نامگزاری کنن .
2-رو به اسم ایمنی مرداها تو محل کار اسم گذاشتن .
3-مثل بیمارستان شهر خومون اینقدر مجهزه.