نصب بنر فعالیت های مالی امامزاده بافق انجام می شود

دسته: عمومی
یک دیدگاه
پنج شنبه - ۸ اسفند ۱۳۹۲

 حجت الاسلام محمدعلی فلاح در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان، اظهارکرد: اوقاف به عنوان متولی امامزاده های کشور چندسالیست طرحی در ایام نوروز بنام آرامش بهاری را برای بقعه های متبرکه  پیش بینی کرده است.

606

رئیس اوقاف بافق با اشاره به همزمانی این طرح  با طرح سوگواری یاس نبوی، افزود: طرح ارامش بهاری از 28 اسفندماه امسال تا 15 فروردین سال آینده و برای دومین بار در آستان امامزاده عبدالله(ع) برنامه های مختلفی فرهنگی و مذهبی را برای زائرین این آستان در دستور کار قرار می گیرد.

وی ادامه داد: ایام نوروز امسال با توجه به حضور حجت الاسلام کارگران از روحانیون و رضایی پور از مدیران جوان بومی شهرستان با تغییر رویکرد نسبت به سال گذشته انجام می شود

وی در بخش دیگری از صحبت ها در زمینه طرح های عمرانی آستان امامزاده بافق، عنوان کرد:  آیینه کاری رواق دارالذکر که حجم عملیات حدود 400 مترمربع و نزدیک به 700 میلیون ریال پیش بینی هزینه شده است و تا کنون بدلیل عدم اعلام آمادگی از سوی خیر یا خیرین از وجوه داخل ضریح استفاده شده است.

وی افزود: نورپردازی بخش های گنبد و گلدسته های آستان که بخشی عمده ای از کار انجام و حدود یکصد و 50 میلیون ریال هزینه در بر داشته و سعی شده تا عید نوروز به اتمام برسد.

وی بیان کرد: یکدستگاه سواری سمند دوگانه سوز برای آستان امامزاده عبدالله از محل مزایده فروش ضایعات و آهن آلات مستعمل داخل انبار این امامزاده خریداری گردید.

وی با اشاره به را ه اندازی رستوران آستان از سوی برنده مزایده، گفت: برنامه داریم این رستوران تا پایان امسال آماده سازی و در صورت امکان روزانه یا هفتگی برنامه ای برای پذیرایی یک وعده غذای حضرتی را داشته باشیم.

وی با اشاره به راه اندازی مجتمع کارگاهی آستان امامزاده امامزاده بافق در جاده عباس آباد پس از تقریبا 30 سال رکود، گفت: این مجتمع کارگاهی راه اندازی و حدود 40 درصد این کارگاه نیز فعال گردیده و صاحبان حرفه های خدمات فنی مختلفی چون کمدسازی و غیره در این محل مغازه دایر نمودند.

وی با اشاره به برگزاری مزایده مرحله نخست پاساژ جنب امامزاده و عدم استقبال جدی از این مزایده، تصریح کرد: مرحله نخست تمایل داشتیم این مجموعه با اولویت واگذاری به بانوان برای یک مجموعه تجاری انجام گیرد و بزودی مزایده مرحله دوم نیز انجام می گیرد.

وی بیان کرد: برنامه داریم کارخانه زئیر پتاس به مزایده گذاشته و در بخش نخست طرح جامع در صورت همکاری و استقبال بخش بهداشت و درمان شهرستان در کنار امامزاده اولین کلینیک درمانی ایجاد گردد و کلیه پزشکان در این ساختمان مستقر گردند.

رئیس اوقاف بافق از ایجاد و ساخت نخستین موزه شهرستان به مساحت 300 متر مربع در طرح توسعه جامع این آستان نیز خبرداد.

حجت الاسلام فلاح از بازگشایی در باب المهدی و هزینه سیصد میلیون ریالی اینکار، گفت: ورودی آستان از سوی خیابان مهدیه که قبلا فقط برای مجالس روضه خوانی بازگشایی می شد با برنامه ریزی و هزینه انجام شده بزودی برای تردد زائرین بازگشایی می شود.

رئیس اوقاف بافق از اتمام عملیات مسقف نمودن صحن در حال احداث باب الجواد تا پایان سال و نصب سنگ یادبود 106 شهید مدفون در آستان در این صحن و برپایی یادمان این شهدا با عنوان کبوتران حرم در فصل نخست سال آینده در امامزاده نیز خبرداد.

وی با اشاره به جایگاه مذهبی، تاریخی و فرهنگی امامزاده بافق بیان کرد: آستان به جامع ترین سیستم امنیتی و دوربین های مداربسته تجهیز شده و برای تکمیل این طرح 220 میلیون ریال اعتبار تخصیص و در مجموع 570 میلیون ریال برای اجرای این سیستم هزینه شده است.

رئیس اوقاف بافق درباره ملاک قیمت گذاری قبور آستان، گفت: بر اساس دستور العمل سازمان اوقاف در سال 87 به کل کشور کمیسیونی با نام تعیین نرخ قبور هر سال در مرکز اداره کل اوقاف تشکیل و رئیس یا مدیر امامزاده و رئیس اداره اوقاف شهرستان و مسئول ومعاون فرهنگی اجتماعی اداره کل، حراست و معاون و مدیرکل اداره کل اوقاف استان و براساس توضیحات ارایه شده از مدیران شهرستان و بخش بندی ها تعیین قیمت انجام می شود.

وی درباره درآمد امسال آستان از فروش قبور، عنوان کرد: متاسفانه فروش تعداد بالایی از قبور از سال های قبل با قیمت بسیار نازلی با قیمت هایی چون 200 تا 500  فروخته شده و اکنون فقط برای خاکسپاری مراجعه می کنند.

وی با بیان این مطلب که نزدیک به 78 درصد خاکسپاری های تا کنون بدین نحوه بوده است، تصریح کرد: فروش قبر بصورتی که معمول بوده درست نیست و اینکار باید بصورت حق الدفن  انجام و در زمان خاکسپاری تفاوت دریافت می گردیده که اینکار انجام نشده و درآمد چندانی از این محل نصیب آستان نمی شود.

رئیس اوقاف بافق عنوان کرد: برای نخستین بار فعالیت و عملیات مالی در بخش های مختلف عمرانی، فرهنگی و غیره امامزاده در قالب یک بنر در معرض دیده عموم قرار می گیرد.

کارشناس فرهنگی اوقاف و مدیرداخلی  آستان امامزاده عبدالله بافق نیز دراین نشست به ارایه برنامه و گزارش پرداختند.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۶:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقای فلاح چرا در مورد مغازه های موقوفه ابتدای خیابان مهدیه سنگ اندازی میکنید و نمی گذارید کار این خیابان تمام شود چرا ؟