نماینده مردم مهریز در مجلس خبر داد: احداث کارخانه فرآوری سرب و روی در مهریز

دسته: استان , اقتصادی
۳ دیدگاه
سه شنبه - ۲۷ اسفند ۱۳۹۲
نماینده مردم مهریز در مجلس خبر داد: احداث کارخانه فرآوری سرب و روی در مهریز
ا139211271955126472142123
خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه فرآوری بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه در مهریز احداث می‌شود.

حجت الاسلام دخیل عباس زارع‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در مهریز از احداث کارخانه فرآوری بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه در مهریز خبر داد و اظهار کرد: معدن سرب و روی مهریز از سال ۱۳۲۹ بوسیله روس‌ها شناسایی و متاسفانه تاکنون هیچ بازدهی برای منطقه نداشته است.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب این معدن اکتشافاتی صورت گرفته و به قدری کند بوده که نتیجه‌ای نداشته و تاکنون هیچ درآمدی برای دولت ومردم استان و منطقه حاصل نشده است.

نماینده وسیع‌ترین حوزه انتخابیه کشور تصریح کرد: به تازگی شرکت‌های خارجی از این معدن خلع ید شدند و خوشبختانه سرمایه‌گذارانی برای استخراج شناسایی و در آینده‌ای نزدیک مستقر می‌شود.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه سرمایه‌گذاری نیز برای فرآوری این معدن آماده آغاز عملیات فرآوری می‌باشد بیان کرد: کارخانه فرآوری بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه در مهریز با اشتغال‌زایی ۴۸۰ نفر و میزان سرمایه‌گذاری ارزی ۴۰ میلیون دلار و سرمایه‌گذاری ریالی ۱۲۰۰ میلیارد ریال در ابتدای جاده سیمان تجارت مهریز احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه این کارخانه آب بر نیست افزود: این سرمایه‌گذار قول داده ۶۰۰ روزه اولین پروژه این کارخانه را آغاز کند.

نماینده وسیع‌ترین حوزه انتخابیه کشور اظهار کرد: این معدن بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه است و امید است با همکاری مسئولان استان به شاهرگ اقتصادی برای یزد تبدیل شود.

نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: من تا نماینده‌ام نمی‌‌گذارم سنگ معدن به صورت خام از استان خارج شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
یک فرهنگی سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۴:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: من تا نماینده‌ام نمی‌‌گذارم سنگ معدن به صورت خام از استان خارج شود.( نماینده ما دوباره از خودش توپ در کرده )

رضايي شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فرهنگي عزيز ايشون راست گفتن نميزارن از مهريز سنگ خارج بشه

احمد یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ظاهرا قراره یک سرمایه گذار خارجی بیاید و کارخانه بزند.