درهرنخ سیگار 4هزار ماده سمی وجود دارد

دسته: علمی - پزشکی , عمومی
۲ دیدگاه
شنبه - ۹ فروردین ۱۳۹۳

مصرف مواد مخدر بويژه در جوانان يكي از نگراني هاي جدي والدين محسوب مي شود که عامل همه ی خطرها است .در این نوشتار می خواهیم به خطرات استفاده از مواد مخدر بپردازیم که در آغاز گفته شود که در فصل بهار رفت وآمد بسیار بین انسان ها زیاد است مخصوصا در ایام عید که جوانان به پاتوق ها میروند و خود را به سرنوشتی خطرناک نزدیک میکنند.

images

سالانه 5 میلیون نفر کشته از سیگار به جا مانده است و ایران 50 هزار کشته داشته است ، تقریبا در هر ثانیه 8 نفر از استعمال سیگار فوت میکنند و عامل استعمال دخانیات نیکوتین است که اعتیاد آور است ، 10تا 15 ثانیه طول میکشد تا نیکوتین وارد مغز شود و باعث شادمانی افراد معتاد شود.

بر اثر آدرنالین تپش قلب افراد معتاد زیاد میشود و آنها دچار فشار خون می شوند و ناگفته نباشد که در ایران سالانه 1000میلیارد تومان مردم برای خرید سیگار هزینه میکنند!،2 تا 3 هزار میلیارد تومان هزینه درمان کل افراد معتاد در ایران میشود پس اگر افراد تا قبلاز 26 سالگی دخانیات را مصرف نکنند اکثر آنها دیگر دچار اعتیاد نمیشوند پس سوال اینجاست خطرات بسیار خطرناک استعمال دخانیات چیست؟

افرادی که از دخانیات استفاده میکنند دچار سرطان هم می شوند ،  در سیگار 8 تا 20 میلی گرم نیکوتین وجود دارد  اگر 60 میلی گرم نیکوتین وارد مغر افراد معتاد شود مرگ آور است ، در هر نخ سیگار 4هزار ماده سمی وجود دارد و از 3 نفر نوجوانی که دخانیات مصرف میکنند یکی از انها تا آخر عمر دچار اعتیاد دائمی می شود .
. به اميد آن روز كه شاهد جامعه اي عاري از اعتياد، اين بلاي خانمان سوز براي هميشه در كشور مان باشيم.
عباسعلی حاجی شمس الدینی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
ماشاالله شمس الدینی شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
آفرین پسر عزیزم

سید یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۷:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
آقای شمس الدینی اصل قضیه اینه که در ذهن بیشتر جوانها قبل از شروع به مصرف این سوال شکل میگیرد که اگر این قدر خطرناک است چرا پدر من ، برادر من و بزرگترهای من میکشند؟ و در ذهن خود این جواب را میگیرند که این بزرگترها دروغ میگویند و خودشان خوشی کرده اند حالا که نوبت ما شده میگن خطرناکه وسمیه وم سرطانزاست.
یاد آن جمله افتادم که میگفت(فرزند تو اونی میشه که هستی اونی نمیشه که میخوای)
راستی امروزه در بافق انجمن های مردم نهاد زیادی در این زمینه ها فعالیت دارند و دوستانی که مشکل دارند میتوانند به آنها بپیوندند.