دومین صعود گروه کوه‌نوردی خادم الشهداء جوانان دولت آباد به قله باجگان

دسته: روستا , عمومی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۷ فروردین ۱۳۹۳

DSC_۰۳۹۳

گروه کوه‌نوردی خادم الشهداء  جوانان پایگاه امام صادق (ع)  دولت‌آباد سبزدشت به منظور پاسداشت شهدای گمنام این منطقه به قله 2 هزار و 870 متری باجگان صعود کردند.

DSC_۰۴۲۱

گروه کوهنوردی جوانان دولت‌آباد به پاس رشادت‌ها و دلاوری‌های شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای گمنام منطقه، این حرکت ورزشی را با شعار «صعود به پاس مردانگی» انجام دادند و توانستند به قله باجگان صعود کنند.

این دومین  صعود ورزشکاران کوهنورد دولت‌آبادی به قله باجگان است که در روز جمعه 15فروردین ماه سال جاری صورت گرفت .

DSC_۰۴۰۵1

قله باجگان با ارتفاع 2 هزار و 870 متری که دومین قله بلند شهرستان بافق است و وجود عوارض متنوع کوهستانی نظیر دامنه‌ها، دره‌ها، شکستگی‌ها و گسل‌ها و … زیبایی خاصی به این ارتفاعات داده است.

حسین خلیلی ، مسئول گروه کوه‌نوردی دولت‌آباد در آغاز حرکت این تیم با تأکید بر اینکه دستاوردهای امروز انقلاب اسلامی از جان‌فشانی این عزیزان به دست آمده است، اظهار داشت: شهدای ورزشکار موجب شکوفایی انقلاب شدند، زیرا آنان از جان مایه گذاشتند و ما نسبت به آنان احساس وظیفه می‌کنیم.

وی با تأکید بر ادامه راه شهدای انقلاب، این حرکت ورزشی جوانان روستا را نمادی از تجدید میثاق با آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری و شهدای بزرگوار میهن عزیزمان ایران، به ویژه شهدای گمنام عنوان کرد.

CAM00285(1)1

آب و هوای دل‌پذیر و ملایم و معتدل و بهاری سبزدشت، منطقه بکر حفاظت شده کوه باجگان و دامنه‌ای مشرف به روستای دولت‌آباد با تنوع گونه‌های گیاهی به ویژه جنگل نادر و کم‌یاب ارس (سبل) و سایر گونه‌های گیاهی درختی نظیر بادام کوهی، بنه، انجیر وحشی و … و گونه‌های مختلف دارویی و صنعتی نظیر اشترک، کتیرا، زیره، آنغوزه، آویشن، شیرین‌بیان، خاک‌شیر، اسپند و … و زیستگاه حیات‌وحش متنوع نظیر قوچ و کل و بزکوهی و انواع پرندگان و … از مهم‌ترین ویژگی‌های منطقه سبزدشت است.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱۷
برچسب ها: