فرهنگ دینی مهمترین ظرفیت شهرستان بافق است

دسته: عمومی
۸ دیدگاه
چهارشنبه - ۲۰ فروردین ۱۳۹۳

آئین تکریم و معارفه فرماندار پیشین و سرپرست فرمانداری جدید بافق عصر امروز با حضور، معاون سیاسی استانداریزد، مدیرکل سیاسی و مدیرکل روابط عمومی استانداری، امام جمعه و جمعی از مسئولین شهرستان بافق در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد بافق برگزار شد.

محمدعلی طالبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در این آئین با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری بنام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، اظهار کرد: امیداوریم با همکاری، جدیت و عزم و همت والا در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و به طور خاص تحقق شعار اساسی امسال در بحث اقتصاد و فرهنگ عملکرد موفقی داشته باشیم.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهیدآوینی و روز هنر انقلاب اسلامی، افزود: باید بطور جدی وارد عرصه عمل شده و به دغدغه‌‌‌های نظام در این 2 بخش بپردازیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد با اشاره به روز ملی فناوری هسته‌ای از شهدای هسته‌ای کشور نیز یاد کرد و گفت: این روز نماد ملت در دفاع از حقوق قانونی خودشان در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای است و گرامی‌داشت این روز پاسداشت تلاش همه دولت‌ها و کسانی است که برای رسیدن کشور به این نقطه تلاش کردند است.

طالبی عنوان کرد: بافق شهرستانی برخوردار از ظرفیت‌های مختلف در زمینه‌های متفاوت است که اگر این ظرفیت‌ها درست استفاده شود می‌توان زمینه پیشرفت را فراتر از این چیزی که هست فراهم نماید.

وی افزود: با استفاده از این ظرفیت‌ها به سمت یک جهش خوب به سوی توسعه پایدار و رفع موانع شهرستان پیش می‌رویم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد تاکید کرد: ظرفیت نخست را در روحیه و فرهنگ دینداری مردم در فضای معنوی شهرستان و در فعالیت‌های ایثارگرانه و تقدیم صدها شهید و هزاران ایثارگر می‌توان دید.

طالبی گفت: قابلیت دوم منایع انسانی متخصص و متعهد شهرستان که در ادارات مختلف حضور داشته و می‌توانند در روند توسعه شهرستان کمک شایانی داشته باشند.

وی منابع طبیعی را ظرفیت دیگر شهرستان بافق دانست و گفت: بخشی از منابع طبیعی شهرستان می‌تواند در گردشگری نمود پیدا کند و بخشی نیز در قالب معادن عینیت پیدا کرده که می‌توانیم از این‌ها برای توسعه و پیشرفت استفاده کنیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
salim این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای طالبی از کدام منابع انسانی صحبت میکنید؟
از کدام تخصص و تعهد سخن بر زبان میرانید؟
این حرف شما اهانت به شعور ملتی است که 8 سال جانانه در صف مقدم جهاد و شهادت و پیشتاز در پشتیبانی از از دفاع مقدس بهترین های خودرا فدا کرده است.
شما از منابع انسانی …. گفته اید و لی در عمل حاضر نشدید از همین منابع انسانی سرشار! لااقل یک نفر را به عنوان فرماندار انتصاب کنید!
ما فهمیدیم که این دولت نه تنها تدبیر ندارد بلکه ریشه امید مردم را هم خواهد خشکاند
باش تا صبح دولتت بدمد

محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر منابع انسانی متعهد بافق را ارزش قایل بودند وضعش چنین نبود

رضادهقانزاده بافقی ( رخصت) این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما مقصریم یا دیگران؟
با سلام
پس از گذشت هشت ماه از شروع به کار دولت تدبیر و امید بالاخره تدبیر بر این شد که فرماندار غیربومی مسند فرمانداری بافق را برعهده بگیرد. ابتداعا به این انتخاب که مطمئنا تدبیر درآن نهفته است ارج مینهیم و به برادر بزرگوارمان جناب آقای طلایی مقدم خیر مقدم عرض مینماییم. غرض بنده در این نوشتار واکاوی انتخاب فرماندار نیست که در این خصوص سایر دوستان به تفصیل نوشته اند و حق مطلب را ادا نموده اند. روی سخنم با مردم و همشهریان خودم میباشد. برادران و خواهران گرامی به نظر شما مقصر اصلی در انتخاب فرماندار غیربومی ما هستیم یا تصمیم گیران. بد نیست که مطلب را بااین مثال شروع کنم. فرض کنید که درسال 93 دو طرح استخدامی برای استخدام نیرو در شهر مطرح باشد. یکی برای استخدام در ادارات دولتی شهرستان با حقوق و مزایای ادارات و یکی استخدام در معادن بافق یا طرحهای جوار معدنی با دستمزد خاص آن نهادها. به نظر شما انتخاب اول استخدام برای فارغ التحصیلان دانشگاهها کدام گزینه خواهد بود. بنده با سند و مدرک کافی میتوانم ثابت کنم گزینه دوم را انتخاب اول اکثریت جویندگان کاردربافق خواهید یافت. و این اتفاق از چند دهه قبل در بافق به وقوع پیوسته و اکثر متخصصین بومی ما در معادن مشغول به کار شده اند. بازگردیم به اصل مطلب : حال درنظر بگیرید قرار است برای ادارات و فرمانداری بافق گزینه ایی انتخاب گردد که صرفا استخدام وزارت کشوری بوده وشرایط یک مدیر یا فرماندار را دارا باشد، به نظر شما چند نفر میتوان یافت که حائز شرایط باشند. بزگواران یا باید دست به کار شده و استعدادهایمان را شناسایی نماییم و به قولی استعداد پروری نماییم و آنها را برای برعهده گرفتن مسئولیت های خطیر در ادارات مختلف آماده نماییم یا اینکه همچنان دست تصمیم گیران را برای انتخاب فردی بومی بسته و با فرافکنی سعی کنیم حرف خود را به کرسی بنشانیم. بیاییم واقعیتها را آنچنان که هست قبول کنیم تا هم رنج خود ندهیم و هم زحمت دیگران.
تا بعد…رخصت

رضادهقانزاده بافقی ( رخصت) این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ادب از که آموختی از …
مدتی است که در نظراتی که پیرامون مسائل شهر بیان میشود گاها افرادی با نوشتن مطالب سخیف و بکار بردن کلمات دور از ادب مبادرت به اظهار نظر مینمایند که نه زیبنده نویسنده آن نظر است و نه درشان خوانندگان محترم آن مطلب. بزگواران اگر نظری به سایتهای مختلف بیندازید در هیچ کجای دنیا مردم یک شهر یا کشور خودشان را متهم به بداخلاقی و کج فهمی نمیکنند و همه خودرا از این دو صفت مبرا میدانند. زیرا جامعه که درآن افراد دیگران را متهم به مسائل غیر اخلاقی میکنند طبعا خود درآن جامعه زندگی میکنند و این صفات زشت مطمئنا دامن گیرخوشان هم خواهد شد و به قولی نمیتوان در آسیاب بودوآردی نشد. لذا به عنوان برادری کوچک عاجزانه خواستار آنم که در بیان نظراتتان رعایت شئونات اخلاقی را در نظر داشته باشیدودر سالی که به سال فرهنگ ،اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گرفته فرهنگ و اقتصادمان را شکوفا نماییم.
باامید آنروز که همه ما در بیان نظراتمان جانب حق را گرفته و خداراشاهد بر اعمالمان بدانیم
تا بعد…رخصت

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا آخر وعاقبت این دولت را ختم به خیر کنه !!! الهم جعل عواقب امورنا خیرا

غریبه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان عزیز چرا حرفهایی را میزنید که هیچ محلی از اعراب ندارد.در بافق چند نفر نیروی کارآمد و متخصص که به درد این سمت بخورد داریم.کاش در مراسم میبودید و میشنیدید که برای فرماندار شدن یکسری شرایط لازم است.مثلا طرف باید در استانداری یک پست اجرایی داشته باشد.شرایط دیگر هم دارد.اینها بی تدبیرند یا شما که حرفهای بی مغز میزنید و سالهاست دور خودتان حصار کشیدید و تا نوک دماغتان را بیشتر نمیبینید.ببخشید اینجوری میگم.دوست عزیز سالهاست در بافق همه مدعی هستند ولی آیا این ادعا را کسی دیده یا شنیده منظورم این است که برای کاری که بلدی و ادعاشو داری چقدر زحمت کشیدی و چقدر مطرح کردی خوتو که حالا مدعی العموم هم هستی؟!!!
منابع انسانی شما محو در منابع مالیتون شده
مردم حقوق خوبی از سنگ آهن دریافت میکنند برای همین خاطره که بسیاری از اصناف ناقص کاسبی میکنند اصلا نیستند مغازه
تاکسی و خط واحد و آژانس و اکثر اصناف بافق به همین شکل عمل میکنند
چرا چون شکمشان سیر است برادر به فکر مردم و شهر دیگه نمی افتند این یعنی معنای تا نوک دماغ دیدن عزیزجان.
شرمنده اگه بی ادبی کردم

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۱:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا سلیم خوب گفتی احسنت به تو مرد شریف

salim این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
ممنونم
دوستانی که گفته اند در بافق انسانهای توانمند نداریم(که این خود توهین به مردم و انقلاب است) اگر حاضر باشید بنده یک لیست 63 نفره دارم که همگی توانمندی وصلاحیت تصدی این پست را داشته و دارند.
کمی به گذشته نگاه کنید زمان دفاع مقدس که ما وضعی نداشتیم و در شهر دانشگاهی هم نبود و خیلی مشکلات دیگر در یک برهه از زمان 10نفر از فرماندهان جنگ در تیپ الغدیر بافقی بودند.
تقدیم 242 شهید و … جانباز و…. آزاده از سرزمینی که حتی روی نقشه جغرافیا به مشکل میتوان آن را یافت ، و پیشتازی در عرصه پشتیبانی از دفاع مقدس (به روایت اسناد معتبر) همگی گواهی این مطلب است که اینجا دیار انسانهای بزرگ و توانمند است.
اما اگر حالا آقایان خوششان نمیاید این بحث دیگری است
ما حاضریم ثابت کنیم…..