فرمانداربافق: علاقه مندی مردم بافق به نشریات و رسانه ها قابل توجه است

دسته: اجتماعی , اقتصادی
۷ دیدگاه
سه شنبه - ۲۶ فروردین ۱۳۹۳

فرمانداربافق در بحث ظرفیت های توسعه ای شهرستان گفت: صنایع جوارمعدنی، کویر نوردی و گردشگری با محوریت آستان امامزاده عبدالله(ع) بافق از اولویت ها است.

MTB_10000186

سیدمهدی طلایی مقدم ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان، علاقه مندی مردم بافق به نشریات و رسانه ها را خوب و قابل توجه دانست و اظهارکرد: رسانه ها نقش بسیار مهمی در اطلاع رسانی داشته و انتظار داریم نقد و انتقاد سازنده در کنار بیان خدمات و فعالیت های دولت برای مردم انجام شود.

فرمانداربافق گام نخست توسعه شهرستان را هم صدایی همه گروه ها و اقشار مختلف دانست  و  افزود: صدا و سیما،  اصحاب رسانه و خبرنگاران در این زمینه کمک شایانی را می توانند انجام دهند.

وی ادامه داد: سند چشم اندازشهرستان قبل ازاین تهیه و فقط ممکن  است جاهایی از آن نیاز به بازنگری داشته باشد که با کمک دوستان در اتاق فکر شهرستان بر اساس واقیعت ها و ظرفیت های شهرستان بررسی و اگر به جمع بندی برسیم اجرایی می شود.

وی با اشاره به تاکید مقام  معظم رهبری درباره اهمیت فرهنگ، عنوان کرد: کارفرهنگی یک کار ریشه ای و برخی مسایل فرهنگی پیشینه های بسیار طولانی و دراز مدت دارد.

فرمانداربافق به نام گذاری امسال بنام اقتصاد و فرهنگ، و تاثیر مسایل اقتصادی جامعه بر فرهنگ اشاره و افزود: مسایل اقتصادی زیر بنای مسایل فرهنگیست و بطور قطع اعتبارات هزینه ای فرهنگی و یا اقتصاد خانواده ها  در این زمینه نقش داشته و برنامه برای افزایش سطح اقتصادی خانواده ها بویژه افراد کم درآمد برای رسیدن تا سطح متوسط را در شهرستان داریم.

وی درباره مشکل مهاجرت و تاثیر آن بر فرهنگ شهرستان، افزود: بدلیل نیاز به تامین نیروی معادن و شرکت ها مهاجرت گریزناپذیرست و باید برای کاهش آسیب ها و قوی نمودن فرهنگ شهرستان تلاش نماییم.

وی درباره گمرک بافق بیان کرد: برای انجام فعالیت های سنگ آهن تخصیص کد مجزا برای گمرک بافق انجام و با کمک دوستان شهرستان برای فعالیت آن اقدام می کنیم.
طلایی مقدم درباره اولویت طرح های عمرانی و با اهمیت شهرستان، تصریح کرد: گاز رسانی، جاده بافق، بهداشت و درمان، فاضلاب و مبلمان شهری  از عمدترین اولویت های بنده است.
فرمانداربافق در بحث ظرفیت های توسعه ای شهرستان نیز گفت: صنایع جوارمعدنی، کویر نوردی و گردشگری با محوریت آستان امامزاده عبدالله(ع) بافق  از اولویت ها است.
وی با اشاره به حضور زائرین این آستان در شهرستان، افزود: آستان امامزاده عبدالله(ع) بافق و برادر تنی امام رضا(ع) از نقاط قوت این شهرستانست و توجه خاص به این آستان را در برنامه داریم.

این مقام مسئول درباره روند دو بانده بافق_یزد، تصریح کرد: در نشستی که با سیدحسینی معاون عمرانی درباره ادامه دو بانده جاده بافق داشتیم  بیان کردند شاید این طرح بدلیل مشخص شدن اولویت های وزارتخانه پرسه طولانی را داشته باشد ولی سعی داریم این مسئله را امسال خاتمه دهیم.
سیدمهدی طلایی مقدم  با اشاره به اهمیت مسایل زیست محیطی و برخی مشکلات صنایع در کشور، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شهرستان بافق جانمایی خوبی انجام شده و صنایع در جهت آب های زیر زمینی و باد قرار ندارد.
وی با اشاره به نزدیکی فاصله صنایع تا شهر بافق افزود: ضمن اینکه از سرمایه گذاران برای حضور در این بخش استقبال می کنیم درخواست رعایت مسایل زیست محیطی را داریم.
طلایی مقدم با اشاره به نگاه به گردشگری در سندچشم اندازشهرستان، افزود: توسعه گردشگری در زمینه های مختلف و بهره از ظرفیت ها و توجه بیشتر به گونه نادر یوز از دیگر برنامه های در اولویت است.
فرمانداربافق با اشاره به ایده جاده گردشگری یوزپلنگ آسیایی و برنامه های مدنظر در زمینه محیط زیست، افزود: باید راه کارهای مناسبی برای رفع مشکل جاده گزوئیه و حفظ گونه نادر یوزپلنگ آسیایی ارائه کرد.

وی درباره تغییرهای اتوبوسی مدیران شهرستان، شایسته سالاری را با اهمیت دانست و عنوان کرد:  هرکس برای خودش  عقاید سیاسی دارد ولیکن باید همسو با دولت اعتدال و تدبیر و امید کار انجام دهد.
طلایی مقدم درباره انتخاب معاون و بخشدار نیز افزود: چند گزینه از طیف های مختلف و افراد بومی و غیربومی بیان و با برخی نشست هایی داشتم ولی هنوز به جمع بندی نرسیدم.

وی با بیان این مطلب که اعتبارها محدود به شهرستان نیست، افزود: انتظار دارم اداره های شهرستان برای دریافت اعتبار از اداره کل ها و جذب برخی اعتبارهای مختلف چون ملی و غیره اقدام نمایند.
فرمانداربافق با اشاره به همکاری در زمینه جذب اعتبارهای استانی و غیره، خاطرنشان کرد: ادارت شهرستان باید سهم اعتبار استان را ارائه و سپس مجموعه شهرستان سهم خود را پرداخت می نماید.

وی با اشاره به بازدیدهای از برخی ادارت و ارگانهای شهرستان، گفت: بازدیدهایی از شهرداری، دانشگاه آزاد و علمی کاربردی، شرکت سنگ آهن مرکزی، و کارخانجات تعمیرات راه آهن بافق و غیره داشتیم.

طلایی مقدم با اشاره به بازدید از کارخانجات تعمیرات دیزل راه آهن و اهمیت 4 راه ریلی بافق، ادامه داد: در دومین مورد سند چشم انداز شهرستان بحث مرکز حمل و نقل ریلی، انبارداری و تعمیر و تکمیل صنایع ریلی در کشور و خاورمیانه دیده شده است.
وی با اشاره به تبادل خوب پولی اصناف و بانک ها در شهرستان و خریدهای سنگ آهن بافق از مجموعه شهر، بیان کرد:  از بازاریان و بانک ها انتظار زیباسازی و نماسازی را برای مردم داریم.
سیدمهدی طلایی مقدم به بازدید از فعالیت های مجموعه سنگ آهن بافق اشاره و گفت: با توجه به محدودیت معادن ایجاد صنایع جوارمعدنی از اولویت های شهرستان است تا در صورت نیاز نسبت به انتقال مواد معدنی از سایر نقاط کشور اقدام نماییم.
وی تعامل مسئولین شهرستان را سازنده دانست و گفت: امام جمعه بافق نقاط قوت شهرستان و بالی برای مسئولین هستند.

فرمانداربافق عنوان کرد: آماده همکاری، همراهی و حمایت برای تشکیل تشکل های کارگری و سازمان های مردم نهاد هستیم.
طلایی مقدم درباره میراث فرهنگی بافق خاطرنشان کرد: مکاتباتی برای ارتقای میراث فرهنگی بافق از نمایندگی به اداره انجام گرفته است.

وی از آغاز مرحله دوم و اجرایی نمودن سند چشم انداز شهرستان پس از بازنگری نهایی خبر داد و افزود: سند چشم انداز توسعه شهرستان باید برای مردم و شهروندان بیان تا از جزئیات آن اطلاع داشته باشند.
فرمانداربافق خاطرنشان کرد: امیدواریم ادارات بر اساس برنامه کار کنند و انتظار داریم دوستان مواردی که در این زمینه کار نشد بیان کنند


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
خودخواه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

انشاالله حرفهای فرماندار عملی شود.ما منتظریم با تشکر

محمد فتاحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۷:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فرماندار محترم مردم می فهمند و شمارا به شدت از طریق همین رسانه ها رصد خواهند کرد.

احمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای فرماندار امامزاده عبدالله را دریابید واز این حالت در آورید

1403 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۴:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وخدا قوت
خدا کنه تو عمل هم همین ونشون بدیئ ووعده سر خرمن به مردم ندید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باتشکر÷1403

کویری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۷:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کاش شماره پبامکی برای فرمانداری در نظر بگیرن تامردم درددلهاشونو ازطریق ان اعلام کنند حداقلش اینه که تخلیه ی روانی میشن انشاله فرماندار جدید بتونه باهمفکری مردم کارهاشو بنحو احسن انجام بده.خداقوت

خادم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ۹:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام اقای فرماندار از مدیریت امامزاده عبدالله علیه سلام بخواهید تادر مورد مسایلی چون بسته شدن زایر سرا و واگذاری رستوران به بخش خصوصی و اینه کاری رواق داخل که اصول کار رعایت نشده وفروختن مقدار زیادی از اهن الات و کابلهای برق ان هم بصورت ضایعاتجوابگو باشند

ماشاالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
خیر مقدم عرض میکنم جناب آقای طلایی مقدم
به امید فردایی بهتر و پراز شکوفایی و پیشرفت برای بافق مظلوم
ممنون از اینکه به سایت مردمی بافق فردا سرمیزنید و درد دلهای مردم رو پیگیری مینمایید.