کلنگ مجتمع قرآنی کوثر ولایت در بافق به زمین زده شد

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
دوشنبه - ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

همزمان با میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س)، کلنگ‌زنی مجتمع قرآنی کوثر ولایت شهرستان بافق با حضور امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات و نهادهای بافق  انجام شد.

، مجتمع قرآنی کوثر ولایت در زمینی به مساحت بیش از یک‌هزار و 500مترمربع و زیربنای سه هزار و 200 متر در سه طبقه احداث می‌شود.

هزینه این مجتمع بیش از یک میلیارد تومان پیش‌بینی شده و از محل کمک‌های مردمی سازمان‌ها تامین می‌شود.

بخش خواهران و برادران به صورت مجزا، بخش خردسالان، سالن همایش، سالنکنفرانس، بخش مشاوره، کتابخانه تخصصی قرآنی، میهمانسرا، خانه دیجیتال،استودیو ضبط صدا، صندوق قرض‌الحسنه، بخش‌های اداری و مدیریتی و خانه بازیاز موارد پیش‌بینی شده در این مجتمع است.

مدیر مسئول دارالقران کوثر ولایت شهرستان بافق در مراسم کلنگ‌زنی اینمجتمع قرآنی با اشاره به فعالیت هفت ساله این موسسه در شهرستان بافق اظهارکرد: موسسه کوثر ولایت بافق در زمینه‌های مختلف قرآنی از جملهآموزش روخوانی، روانخوانی، تجوید، حفظ و تفسیر در قالب رشته‌های عمومی وتخصصی قرآن در مقاطع سنی کودک، نوجوان و بزرگسال در حال انجام فعالیت است.

زهرا فلاح گفت: قرآن از جایگاهی رفیع و منزلتی ویژه برخوردار است و مسائلمربوط به آن از جمله تلاوت و قرائت، تدبر و عمل به فرامین آن و آموختن وآموزاندن آن و نیز حفظ قرآن و در سینه داشتن آن مورد سفارش امامان وپیشوایان قرار گرفته است.

فلاح با اشاره به برکات قرآن عنوان کرد: قرار گرفتن در پناه رحمت الهی،محشور شدن با انبیا و همراهی با آنان، برخورداری از بالاترین ثروت فرهنگیاز جمله برکاتی است که در مکتب انسان‌ساز قرآنی نصیب هر قرآن‌آموز وآموزنده آن می‌شود.

وی بهره‌مندی از برکات قرآن را در گرو عمل به احکام و فرامین آن عنوانکرد و گفت: بدیهی است که تنها بسنده کردن به خواندن ظاهری آیات،تمامی برکات را به دنبال ندارد.عبداللهی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
غلام حضرت فاطمه (س) این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کلنگ این مجتمع راکه به زمین زدند جای همه خالی بود.دلم بحال قران ومسئولین دارالقران کوثرولایت سوخت-چقدرغریب .چقدرغریب!…..بااین که همه چیز برای سخنرانی اماده بود ومسئولین شهرمنتظر دومسئول اصلی بودند،ناگهان اعلام کردند که مسئولین عجله دارند.اومدن فوری کلنگ بزنندو بروند که جلسه دارند.پس جلسه سخنرانی لغوشد.وتازه هیچ یک از اقایان راضی نشد کلنگ بزنه که خدارا شکرخواهرشهیدی پیداشد که کلنگ رازد وگرنه معلوم نبود کی کلنگ را میزد!ترسیدن اعتبارش را بدهند؟به فرض بدهند جای به این بزرگی وباعظمتی کمتراز ابنمای موزیکال هست؟؟؟؟؟؟؟ خدا به دادتون برسه مسئولین عزیز!!!!!! چطور جواب حضرت فاطمه را میدهید؟این مجتمع بنام فاطمه (س) کوثرولایت هست.بخدا من یادم میافته که چه شدبا این که مردم گریه ام میگیره،

عبدالله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مظلومیت قرآن درهمه جا دیده میشه
. بحث مهجوریت قرآن، برگرفته از آیه 30 سوره فرقان است:
وَ قالَ الرَّسُولُ يا رَبِّ إِنَّ قَوْمِي اتَّخَذُوا هذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً (فرقان/30(
و پيامبر عرضه داشت: «پروردگارا! قوم من قرآن را رها كردند»
این آیه، بیانگر شکایت پیامبر اکرم (ص) به درگاه خداوند سبحان است که از مهجور ماندن قرآن توسط امتش شکایت نموده است

جواد-الف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بر خانم فلاح وتمام افرادي كه براي ترويج فرهنگ قرآني در بافق تلاش مي كنند .من معني سال فرهنگ و اقتصاد را هم فهميدم .مسجد هاي اهل تسنن يك گلدسته دارد و آن نشانه فقط محوريت قرآن بودن در تمام مسائل زندگيشان است .در شهر ما بافق بيش از 100 تكيه و حسينيه داريم كه جاي تقدير از خيرين محترم شهر ميباشد ولي با توجه به حديث پيامبر(ص) قرآن و اهل بيت با هم آمده است .آيا مي دانيد كه در بافق فقط و فقط يك مركز قرآني به نام مكتب القرآن شهيد قاسميان داريم كه به دست خيرين ساخته شده .خيرين محترم و مسئولين شهر بياييم كمي تامل كنيم و اگر فردي براي تحقق حديث پيامبر و فرمان رهبر عظيم الشان كشورمان پيش قدم شده همكاريش كنيم و همدلي ( دست در دست هم نهيم به مهر ميهن خويش را كنيم آباد ). خانم فلاح نكند دل سرد شويد كه صبر از بشارت خداوند در قرآن است .خود قرآن به دل مسئولين و خيرين خواهد انداخت و همگي كمكتان خواهيم كرد . نوشته مراسم كلنگ زني من را هم به گريه انداخت و مجاب كرد تا اولين نظرم را ثبت كنم (و بشر الصابرين—ان الله مع الصابرين).(و من الله التوفيق)

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۳:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام .خدمت برادر جواد رایگان عزیزومدیر مسئول دارالقران اگراین مسئولین کلنگ میزدند باید برای ساخت مجتمع یا پول بدهند یا ریش گرو بزارند حالا خیالشان راحت است که دیگر کسی نمیگوید کلینگ زدید چرا کمک نمیکنید .ولی شما خیالتان راحت باشد که خدا با مضلومان است . انشاا…با یاری خدا و کمک مردم مجتمع قرانی باشکوهی ساخته میشود.

فلاح این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای جواد- (الف) ازلطفتون متشکرمواقعآ دلگرمی دادید.دلگرمی شماعزیزان باعث میشود مصممومحکمتر قدم برداریم. .از لطف (غلام فاطمه (س))هم ممنونم که ابراز احساسات کردند.نیازی نبود که به شرح حال مراسم پرداخته شود.ما 28نفریم که در دارالقرآن کارمیکنیم برای رضای خدابدون چشم داشت وبرای گسترش فرهنگ دینی و قرآنی شهرمون.دوست نداریم دیده بشویم برای مطرح شدن بلکه دوست داریم. مسئولین ومردم یارو یاور ما باشند تا کاری بهتر عر ضه کنیم..چراباید در شهری ثروتمند مثل بافق غم ساخت مجتمعی را بخوریم که مطعلق به حضرت فاطمه (س)میباشد.) وبگوییم چرا اعتبارساخت ندارد؟مجتمع قرانی امیرالمومنین ابرکوه چندین سال پیش بااعتبار دومیلیاردتومان توسط مردم بنا شد خبری از پول معادن و شرکتها نبودفقط کمک مردمی.!!!! ما فقط امید به لطف خداوند وعنایت بی بی دوعالم داریم.از دلسردی که بعضی از عزیزان برایمان به وجود میاورند،باکی نداریم.چون معجزاتی که از دارالقرآن دیده ایم به ما ثابت کرده برای خدا کار کردن یعنی بالارفتن تا عرش کبریایی..انشاالله به لطف خدا شاهدخبر افتتاح مجتمع نیز باشید.منتظر نظرات عزیزان هستم.4236110 دارالقرآن.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۳:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
با تشکر از خانم فلاح که برای ترویج فرهنگ قرانی زحمات زیادی می کشند احسنت بر همتتان
ان شائ الله با یاری خداوند و کمک های مردمی این دارالقران ساخته میشه من هم تو مراسم کلنگ زنی بودم کلنگی که خواهر شهید زد کمتر از مسئولین نیست خواهر شهید می گفت سواد قران خواندن ندارم ولی همیشه دلم می خواست برای قران کاری کرده باشم این فرصت برام پیش اومد تا کلنگ دارالقران رو بزنم از خدا سپاسگزارم بعد گفت از شهیدمون می خوام تا کمکتون کنه تا هر چه زودتر این مجتمع قرانی ساخته بشه
به امید روز افتتاحییه دارالقران