نامه ی دردِ دل آمیز جمعی از طلاب، دانشجویان و جوانان شهرستان بافق، به نمایندگی از مردم ولایت مدار بافق پیرامون مشکلات این شهر با رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای. مورخ 6 /10/1391

دسته: عمومی
۱۶ دیدگاه
دوشنبه - ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

بسمه تعالی

نامه ی دردِ دل آمیز جمعی از طلاب، دانشجویان و جوانان شهرستان بافق، به نمایندگی از مردم ولایت مدار بافق پیرامون مشکلات این شهر با رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای. مورخ 6 /10/1391

باعرض سلام خدمت امام زمان(عج)و نائب برحقشان حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی )

سلام ای شنونده ی دردهای درمان نشده و زخم های کهنه ی بر جان مانده

مقام معظم رهبری، حضرتعالی در بیانات خود فرموده اید که: فلسفه مسئولیت پیدا کردنِ مسئولان در کشور، این است که برای مردم کار کنند ¹ و باید عدالت مبنای خدمت رسانی باشد ² و نیز فرموده اید که: همه مسئولان و مدیران کشور باید در خدمتگزاری، به همه مردم نگاه یکسان داشته باشند و تفاوتی میان هیچ کس قائل نشوند ³.

اماما، این نامه بدین خاطر است که سالیانی است مسئولان استان یزد – که مسئولیت تقسیم عادلانه بودجه و اجرای مصوبات دولت را دارند – حق فلسفه مسئولیت پذیری را ادا نکرده اند و عدالت را مبنای خدمت رسانی قرار نداده اند و به شهرهای استان نگاه یکسانی نداشته اند.

نائب بر حق مهدی فاطمه، امام خامنه ای، این دردِ دل برخاسته از ظلم و ستم و بی عدالتی است که به شهر شهید پرور و ولایت مدار بافق، مدفن مقدس ظهیر الدین عبدالله بن موسی بن جعفر(ع)، این یاقوت طیبه در دل کویر سوزان، روا شده است. پرده دریدن از بُغضی ست، در گلو مانده و ستمی ست ناروا، روا شده .

چرا که مولای متقیان، حضرت علی(ع) فرمودند:« أخسَرُ الناسِ مَن قدَرَ عَلی أَن یَقول الحَق فَلَم یَقُل؛         زیان کارترین مردم کسی است که بر گفتن حق توانا باشد و نگوید.»

اماما، این بار به شما روی آوردیم و حرف های دلمان را به شما عرضه می داریم؛ چرا که دیگر درخواست کردن از مسئولین برایمان گران آمد. چون هر چه ناله کردیم، طومار نوشتیم، خواهش کردیم و فریاد کشیدیم؛ اثری نداشت و یاد گرفته اند هر چند یکبار قولی دهند و دلی شاد کنند و بعد هم زیر قول هایشان بزنند. یاد گرفته اند، کلنگ کارخانه بزنند و باز در شهر دیگری از حق مردم بافق بذل و بخشش کنند که در واقع کلنگ بر اعتماد مردم زده اند.

انگار نشنیده اند که:«مَن ظَلَمَ العِبادَ کانَ اللهُ سُبحانَه خَصمَه؛ هر که به بندگان خدا ستم کند، خداوند سبحان دشمن اوست.»

ای رهبر فرزانه انقلاب، باید بگوییم که این دیار با جمعیت اندک خود هر چه داشته و هر چه توانسته نثار انقلاب و حضرت امام (ره) کرده است. ناگفته نماند؛ ” نسبت به جمعیت شهرمان، از همه بیشتر جانباز و شهید داده ایم، اولین افتتاح کننده ی حساب کمک به جبهه و اولین گروه محافظت از حضرت امام (ره) بوده ایم . و تاکنون جانمان را خالصانه برای این نظام در کف دست قرار داده ایم که شهیدان، جانبازان و کارگران سرطانی شده، گواه بر این مدعاست.”

1-      مجله گلبرگ، اسفند 1382، شماره 48 / پایگاه اطلاع رسانی حوزه:  www.hawzah.net .

2-      همان .

3-      سخنان رهبر انقلاب در دیدار برگزیدگان اقشار مختلف مردم و مسئولان اداری خراسان شمالی مورخ 25/7/1391 .

4-      نقل قول از امام جمعه محترم شهرستان بافق .

5-      نقل قول از سردار فتوحی، فرمانده تیپ الغدیر استان یزد .

آقا جان، خیالتان راحت؛ که ما جانمان را فدای شما و این انقلاب خواهیم کرد. اینجا دیار دارالشجاعه است، دیار شیخ محمدتقی بافقی – اولین کسی که علیه کشف حجاب ایستاد – دیار وحشی بافقی و دیار سربازان بنام، ولی گمنام.

آقا جان، هر چه خواستیم، تنها و تنها قول آن را به ما داده اند و وقتی که تنگ آمدیم و تجمع کردیم و ندای حق طلبانه سر دادیم (اردیبهشت 90) به جای اینکه بپرسند: چرا ناراحتید؟ درخواستتان چیست؟ در اولین برخورد ما را مهمان دست های پرتوان یگان های ویژه کردند و خیلی زود برایمان گاز آوردند البته از نوع اشک آور و هیچ کس نگفت که ما اشکمان درآمده و بی ابر، باران است.

آقا جان، این ها همه هیچ؛ ای کاش به ما انگ بی ولایتی نمی زدند که از همه برایمان سخت تر آمد.” ما که هر وقت ندای شما را شنیده ایم، با حضور بالای 90 درصد خود به فرمان شما لبیک گفته ایم و می گوییم .”

آقا جان، با اینکه شهرمان قطب معدنی ایران است اما از نعمت ها و امکانات کوچکترین روستاهای ایران هم بی بهره است. نه گاز داریم، نه جاده دو بانده، نه آب شیرین و نه یک کارخانه.

آقا جان، ما مطیع فرمان بر حق شماییم که مبنی بر خصوصی سازی می باشد ولی بارها خواسته ایم که قبل از خصوصی سازی شرکت سنگ آهن بافق، زیر ساخت های لازم و کافی آن – که حفظ 2 درصد فروش سنگ آهن پس از خصوصی سازی، احداث و راه اندازی کارخانه های جوار معدنی و … می باشد – فراهم گردد تا در پس این اتفاق مردم بیکار نشوند و به دردسر نیفتند.

همین جا از دولت محترم بابت مصوبات مهمی چون پروژه حیاتی گازرسانی – که تاکنون پس از گذشت 5 سال اقدام چندانی صورت نگرفته و فقط چند درصد از آن اخیراً در حال اجراست – و پروژه اساسی دو بانده شدن محور یزد ـ بافق ( با توجه به تردد بسیار زیاد ماشین و کامیون های سنگین)  – که تاکنون پس از گذشت 4 سال، کمتر از 50  درصد آن انجام شده – و پروژه مهم فولاد بافق – که تنها فولاد ما در کشور خصوصی شد و تنها فولاد ما تعطیل  شد – تشکر و قدردانی می کنیم اما ای کاش دولت خیلی بیشتر بر مسئولان مربوطه استانی نظارت داشت و فقط به گزارش ها و آمارها بسنده نمی کرد.

آقا جان، سخت است که بگوییم؛ اما چاره چیست؟! زیرا استان را به دو قطب تبدیل کرده اند: یکی از شدت فربگی فریاد العطش سر داده است و یکی از گرسنگی.

آقا جان، این بار به شما پناه آورده ایم و از شما کمک می خواهیم – شما که نائب امام زمانمان هستید – تا مرهم زخم های نمک پاشیده شده ی ما باشید و به مسئولان مربوطه بگویید که:« اِنَّ دَعوَة المَظلوم مُجابَة عند اللهِ سُبحانَهُ لِأنَهُ یَطلبُ حَقه و اللهُ تعالی أعدَلُ مَن أن یَمنَعَ ذالحقٍ حَقه؛ به راستی دعای ستم دیده نزد خداوند سبحان پذیرفته است، زیرا او حق خود را می طلبد و خداوند تعالی عادل تر از آن است که حقخواهی را از حق خود منع کند.» آقا جان، ما منتظر فرمان شما هستیم تا امر خصوصی سازی بصورت عادلانه، معقول و منطقی اجرا شود و همچنین پس از سال ها انتظار به حداقل امکانات از جمله گاز، جاده دو بانده و … دست پیدا کنیم که این ها، نه تنها خواسته مردم شریف بافق بلکه خواسته مردم شریف بهاباد هم هست. سایه ی پر خیرتان، بر سرمان مستدام. التماس دعا. و سلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

با تشکر فراوان

جمعی از طلاب، دانشجویان، جوانان و فعالان اجتماعی شهرستان بافق

امضاء محفوظ

6-      انتخابات اخیر مجلس .

7-      مصوبه شروع عملیات گازرسانی به شهرهای مهردشت(ابرکوه)، نیر(تفت)، بافق، بهاباد و خضرآباد(صدوق) در سال 1386، کد مصوبه: 11078، بند 5 / مصوبه تسریع در گازرسانی شهرهای مصوب سفر اول،مورخ 29/1/1387.

8- مصوبه انجام مطالعه امکان سنجی ارتقاء و تبدیل راه های اصلی و ترانزیتی استان به بزرگراه(محور یزد ـ بافق و تفت ـ ابرکوه ـ سورمق)، در سال 1387، کد مصوبه: 11098، بند 11 .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
فتوحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تا 2% تضمین نشه و کارخونه های جوار معدنی احداث نشه نمی ذاریم سنگ آهن خصوصی بشه………
مسولین بافقی، استانی، کشوری بدانید که ما از حق خود کوتاه نخواهیم آمد………..

دهقانزاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بایدخصوصی سازی بصورت عادلانه، معقول و منطقی اجرا شود.
باید وعده های مسئولین تحقق یابد بعد خصوصی بشه.
ما از تمام دلسوزان بافق حمایت می کنیم.

تفکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از طلاب، دانشجویان، جوانان و فعالان اجتماعی بافق که به مسائل و مشکلات بافق توجه دارند و بقدر توان خود تلاش می کنند ممنونم.

فرنود راستگو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا یا خانم فتوحی 11:51
نمی ذاریم واژه غلطی است. شما کاری نمی توانید بکنید همانطور که در سال 90 کاری نتوانستید انجام دهید.
فتوحی عزیز با قوه قهریه نمی توانید کاری بکنید فقط با برنامه ریزی و مدیریت و درایت و هوشمندی موفق خواهید شد.

نا امید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقایان دور از خواب بیدار شدیددولت با این هزاران مشکل وبدهی قطعا خصوصی سازی را تحرا میکند نمی اید یک شهر را فدای دیگر شهر ها کند این نامه نگاریها را چندین سال قبل باید میشد که نشد که این شد

محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام .اگر نامه تان مهر تایید امام جمعه بخورد وبه دست مقام معظم رهبری برسانید حتما پیگیری خواهد شد .از روحانیت بافق تشکر می کنیم که پس از چندین سال مهر سکوت را شکسته اند .

رسول این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولین مربوطه، خصوصی سازی را بدون ضایع نمودن حق مردم بافق اجرا کنید.

1403 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تقدیر وتشکر به خاطر نامه نوشته شده سه سوال ذهنم و درگیر کرده؟
1)ایا واقعا نامه برای مقام معظم رهبر فرستاده شده؟
2)اگر فرستاده شده حتما به دست خودشان رسیده؟
3)اگر رسیده آیا هیچ گره ای از مشکلات بافق باز شده یا خیر؟
باتشکر1403

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۴:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مطمئن باشیداینهاهمه اش توسط مقامات تهرانی انجام میشه وربطی به مسئولین بافقی نداره پس هوشیارباشید وبااتحادوهمدلی بامسئولین شهردرصدداحقاق حق شهرباشید.

ناظر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما از حق خود کوتاهنمی آییم

salim این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
برایتان آرزوی توفیق دارم
تجربه ثابت کرده هرکجا علما و خبرگان دست بکار شدند موفق هم شده اند
خوب است رسانه ها و دیگر علما و دانشجویان نیز راه های منطقی و قانونی و موثررا در پیش گیرند
فرصت ها را معرفی کنند و تهدید هارا بشناسانند و نقش هدایتی ایفا کنند
را عبور از این وضعیت عمل به تکلیف انقلابی است
توانمندی های شهر را معرفی کنید
سهم خود را درمدیریت استان مطالبه کنید
مسئولین استان باید به عظمت مردم بافق سر تعظیم فرود آورند
این مردم مردم نجیب و بزرگواری هستند و سهم مهمی در انقلاب داشته اند

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر بگذارند نامه دست آقا برسد امید به حل مشکلات داریم

كارخانجات این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان عزيز با تشكر از ارسال نامه زيبايتان به مقام عظماي ولايت حضرت امام خامنه اي ،مصوبه ((تسريع در تكميل وساخت كارخانجات تعميرات اساسي لكوموتيوشهرستان بافق)) از قلم افتاده است .

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوست عزیزنامه خصوصی سازی معدن از طرف وزارت اقتصاد ابلاغ شده , بخوابید بخوابید بخوابید مردم ولایت مدار بافق شهر در امن امان است

عبدا..رستگار زاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام به روحانیت وطلاب ولایی ودلسوز بافق که درددل مردم شریف ونجیب بافق را منتقل نمودند انشاا..موفق باشید

زهی خیال باطل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

فکر میکنید اقا بیکارن که نامه شما را بخونن و حتی جواب بدن یا به زیر دستهاشون دستور پیگیری بدن.نامه های زمان صباغیان و دردنامه های قبلی که خدمتشان ارسال کردید چه شد.با نامه مشکل حل نشده و نخواهد شد.وگرنه حال ما و شهرما به این افتضاحی نبود