در روند خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق هیچ یک از تاکیدات و اهداف مقام معظم رهبری دیده نشده است

دسته: اخبار ویژه , عمومی
یک دیدگاه
جمعه - ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

100

در روند خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق هیچ یک از تاکیدات و اهداف مقام معظم رهبری دیده نشده است.

این مطلب را سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق در نمازجمعه این هفته مطرح نمود و گفت:ضمن اینکه ما اذعان داریم اصل 44 قانون اساسی یک اصل مترقی و جامع می باشد معتقدیم با اجرای صحیح این اصل تمامی مطالبات مردمی و نظام تحقق می یابد.

محمد عباسی ادامه داد:از مواردی که در اصل 44 و نیز سیاستهای اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری روی آنها تاکید نموده اند عدالت اجتماعی،توسعه پایدار،ایجاد زیرساخت،ایجاد رقابت در منطقه با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلمی و از همه مهمتر جذب سرمایه بخش خصوصی می باشدکه متاسفانه در این نوع واگذاری بویی از این موارد استشمام نمی شود .

سخنگوی شورای اسلامی شهر ضمن اعتراض شدید به دولتمردانی که هر از گاهی آمده اند و قول داده اند و رفته اند گفت:متاسفانه نه قولهای خود را عملی نمودند و نه در زمینه های صنایع جوار ریلی با توجه به موقعیت شهرستان(ایجاد گمرک)،برون رفت بافق از بن بست و حتی اتمام پروژه جاده یزد – بافق،تمام کردن پروژه های گاز شهری و صنعتی،گندله ،فولاد و غیره اقدامی صورت نگرفته است که مردم بتوانند خوش بین باشند.

وی گفت: مردم بافق با توجه به این گونه موارد و آسیب دیدگی ها است که حق دارند اعتراض نمایند و از سرنوشت و آینده فرزندان و شهرشان آگاهی یابند.

این عضو شورای اسلامی شهر بافق اشاره ای به نقش اساسی و مهم شرکت سنگ آهن مرکزی در زندگی اقتصادی و اجتماعی مردم نمود و افزود:بیش از نیمی از مردم بافق به طور مستقیم عمر خود را روی استخراج این معادن گذاشته اند که امروزه شاهد عوارض آن نظیر سرطان و امراض قلبی،ریوی و… می باشیم.

عباسی گفت: اجرای واگذاری به این شکل فاصله بسیار زیادی با سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری دارد.

وی گفت: مهمتر از همه این است که در اصل 44 قانون اساسی صراحتا ذکر شده است که به منظور فروش سهام یا کارخانجات به بخش خصوصی باید تعهدات روشن گردد ولی متاسفانه در این روند جز ابهام چیزی دیده نمی شود.

وی منظور از تعهدات در شهرستان بافق را اینگونه بر شمرد:

ایجاد صنایع جوار معدنی،استمرار 2 درصد فروش معادن،تامین زیرساختها برای صنعتی شدن مناطق کمتر توسعه یافته ای چون بافق .عباسی سپس به قرائت بیانه شورای اسلامی شهر پرداخت که در پستهای بعدی خواهید خواند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ﺑﻪ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﯾﺰﺩﺍﻥ ﻧﯿﻮﺯ، ﺳﺎﯾﺖ ﺧﺒﺮﯼ «ﺗﺪﺑﯿﺮﺑﺎﻓﻖ» (http://www.tadbirbafq.com) ﮐﻪ ﻃﯽ ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺁﻏﺎﺯ ﺑﮑﺎﺭ ﮐﺮﺩﻩ، ﺗﻮﺳﻂ ﻧﺰﺩﯾﮑﺎﻥ ﺑﻪ ﺟﺮﯾﺎﻥ ﺍﻋﺘﺪﺍﻝ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ.
ﯾﺰﺩﺍﻥ ﻧﯿﻮﺯ ﺗﻮﻓﯿﻖ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻧﯽ ﺭﺍ ﺁﺭﺯﻭﻣﻨﺪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺁﻣﺎﺩﮔﯽ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﮑﺎﺭﯼ ﺑﺎ ﺁﻧﺎﻥ ﺍﻋﻼ‌ﻡ ﻣﯽ ﻧﻤﺎﯾﺪ.